Sayfa 637/652 İlkİlk ... 137537587627635636637638639647 ... SonSon
Arama sonucu : 5214 madde; 5,089 - 5,096 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. ALGYO diye dolaşımda bir hisse yok bende tüm mal kilitli. MKK'dan bastım kilidi temettüsünü alır geçerim.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

2. PD/DD olarak tarihin en düşük değil ama çok düşük rakamlarındayız. 1'in üzerine de ender zamanlarda çıktı zaten. İşin garip tarafı yeni halka arz olan gyo hisselerini ederinin çok çok üzerinde fiyatlayıp halka satıyorlar.

https://fintables.com/sirketler/SURGY/rakip-analizi

Bugün İstanbul'da Beşiktaş'ta oturduğum için buradan örnek vereceğim, yeni yapılan projelerde akla hayale gelmeyecek fiyatlara evler satılıyor. Örnek Kiler GYO'nun sokak arasında devletten aldığı arsa üzerine yaptığı REFERANS BEŞİKTAŞ adlı projenin fiyatları
    2+1 ev 27 milyon lira !

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...40957151/detay

Yatırım için bu daireden 2 tane alan vatandaş aslında bunu almasa ALGYO'nun %1 ine sahip olabilir.

Şirket daha birkaç ay önce Şişhane'de çok değerli bir bölgede Haliç manzaralı otel yapılabilecek binanın yarısını 40 milyon liraya sattı. Şimdi o paraya aynı projede 1 adet 4+1 daire alabiliyorsunuz.

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...05940237/detay

ALGYO yönetimi şirket varlıklarını uzun zamandır birilerine peşkeş çekiyor. ALKENT 2000 projesinde 12 villası vardı. Bir anda hepsini birisine sattı tanesi 2 milyon liradan. Bugün o villaların tanesi 100 milyon liranın üzerinde.
    Tuzla'da Sabiha Gökçen'in bitişiğinde 100 dönümlük arsası vardı, orayı da holdinge uzun zaman önce bedavaya neredeyse devretti. Şimdi holding oraya depolama projesi yapacak.
    Maslak mevzusu ayrı bir konu zaten. neler var neler

3. 2021/12 hisse başına karı 36,72 .
    Ocak 2023 fiyatı 35 lerde.
    2 gün önce 36 küsürlerde.
    Son bir yıllık performansına bakarsa USD'nin. BİST100'ün hayli hayli altında. Reel enflasyonu düşünürsek hayyyyli hayli altında.
    Ve bu rasyolar gerçekleşirken gayrımenkül sektörü ve fiyatları tarihi dolar zirvelerini görmüş Şirket çok uygun şartlarda mülk alımı yapıp daha uygun koşullarda kredi kullanmış ( bedava ), kasasında parası yatırımda değerine değer katmış.
    Bunların hepsi yaşanırken alınmış bir yönetim kurulu kararı varken geri alım için hissenin tarihi zirveleri beklenmiş ve sonrasında yüzde 40 lara yaklaşan geri çekilmelere rağmen tek lot geri alınmamış.
    Neden?
    Bizden, yani bireysel yatırımcıdan beklenen nedir peki? Yönetim bizden ne bekliyor?
    Yıllar önce bütün temel göstergeleri olumlu olan, finansal raporları düzgün olan şirketin vizyonu doğrultusunda paylaşılan bilgiler ve yatırım/büyüme stratejileri çerçevesinde yatırım yapmış ve sabırla gelişmeleri ve bu doğrultuda yansımaları bekleyen bizler ne yapalım?
    Diğer yatırım enstrumanlarının başını alıp gittiği şu ortamda, neredeyse tüm finansal araçlar karşısında Yıllık bazda önemli bir eksi yazmış olan şirketimziden vaz geçip başka maceralara mı atılalım?
    Yoksa şirketimiz ile ilgili gelişmeleri yakından takip edip yöneticelirimizin daha şeffaf, daha dürüst ve açık olmalarını, verdikleri hedefler ve yatırım planlamaları doğrultusunda çalışmaları için tatlı takipte mi olalım?

4. Tahtanın bu kadar sığlaşması hakkında hissedaşlardan bir yorum gelir mi? Geçen hafta ortalama hacim 30-35 milyon tl gibi komik bir düzeydeydi. Tahtada esasen satılacak bir mal yok gibi yorumluyorum.tarihi dip fiyatlarına işaret ediyor fiyat kim bu fiyattan satar ki? Geçen sene bölünmeden önceki fiyatında. 1 yıl boyunca dolar bazında kaybettirmiş.bu tahtada montanlı mal alabilme imkanı yok diye yorumluyorum bu kadar sığlaşmayı. Hisse bölündüğü halde kademelerdeki lot sayısı çok çok azaldı...

5. Uzun süre Algyo taşıdım.Faizlerin böyle yüksek olduğu dönemlerde pd/dd 0.38/0.40 gibi işlem görüyordu.Dikkatli olmak lazım.Ayrıca yeniden değerlemelerden fazla birşey beklemem gerek konut sektörü 2023 yılında sabit kaldı hatta döviz bazında düşüşler var.Duygusal yaklaşmayın

6.  Alıntı Originally Posted by selcukylm Yazıyı Oku
    2021/12 hisse başına karı 36,72 .
    Ocak 2023 fiyatı 35 lerde.
    2 gün önce 36 küsürlerde.
    Son bir yıllık performansına bakarsa USD'nin. BİST100'ün hayli hayli altında. Reel enflasyonu düşünürsek hayyyyli hayli altında.
    Ve bu rasyolar gerçekleşirken gayrımenkül sektörü ve fiyatları tarihi dolar zirvelerini görmüş Şirket çok uygun şartlarda mülk alımı yapıp daha uygun koşullarda kredi kullanmış ( bedava ), kasasında parası yatırımda değerine değer katmış.
    Bunların hepsi yaşanırken alınmış bir yönetim kurulu kararı varken geri alım için hissenin tarihi zirveleri beklenmiş ve sonrasında yüzde 40 lara yaklaşan geri çekilmelere rağmen tek lot geri alınmamış.
    Neden?
    Bizden, yani bireysel yatırımcıdan beklenen nedir peki? Yönetim bizden ne bekliyor?
    Yıllar önce bütün temel göstergeleri olumlu olan, finansal raporları düzgün olan şirketin vizyonu doğrultusunda paylaşılan bilgiler ve yatırım/büyüme stratejileri çerçevesinde yatırım yapmış ve sabırla gelişmeleri ve bu doğrultuda yansımaları bekleyen bizler ne yapalım?
    Diğer yatırım enstrumanlarının başını alıp gittiği şu ortamda, neredeyse tüm finansal araçlar karşısında Yıllık bazda önemli bir eksi yazmış olan şirketimziden vaz geçip başka maceralara mı atılalım?
    Yoksa şirketimiz ile ilgili gelişmeleri yakından takip edip yöneticelirimizin daha şeffaf, daha dürüst ve açık olmalarını, verdikleri hedefler ve yatırım planlamaları doğrultusunda çalışmaları için tatlı takipte mi olalım?
    kaç zaman oldu hatırlamıyorum bile geçmiş tecrübelerimizden faydalanın dedik yaşadığımız acı tecrübeleri tekrar yaşayacak kadar hayat uzun değil dedik ve bu yaşadığımız durumu burada özellikle yeni arkadaşlara duyurmaya çalışırken siz ve sizi savunanlar tarafından EL BİRLİĞİ ile hiç hakkınız olmadığı topikten attırdınız biz ayrılırken ne dedik gün gelecek benden daha fazla feryad figan edeceksiniz dedik ve aaa ne tesadüf dediğimiz aynen olmuş daha sert cümleler kurarak KAPAK yapardım da gerek yok YAS EVİNE saygımız sonsuz...ALLAH SABIR VERSİN GERİDE KALANLARINIZA UZUN ÖMÜR NASİB ETSİN...

7. Sn. armada.
    Siz ya yazdığınızı dönüp okumuyor, ya da diğer yazılanları okuyor ama anlamıyorsunuz.
    Yatırımcı olma kavramından hele ki zaten çok uzaksınız.
    Hisse düşerken gelir ''ben demiştim'' 'in ötesine geçmeyen kalıp cümlelerinizi yazar, hisse çıkarken kaybolur gidersiniz.
    Hiç bir temel veriye dayandırmadan, hiç bir çalışma/araştırma bilgi paylaşımı yapmadan, hiç bir teknik veriye dayandırmadan gelir ezberlediğimiz senaryonuz üzerinden felaket tellallığı rolünüzü oynar gidersiniz.
    Şu endeksin yüzde 20 geri çekilmesinde yüzde 40 ları geçen düşüş yapan bist 30 hisseleri bile var. Burasının Borsa olduğunun farkındayız. Yeri gelir yükselir, yeri gelir düşer. Doğruya doğru, yanlışa yanlış der, kafamızdaki soruları gider GK da yönetim kuruluna da sorar, yatırımcı ilişkilerine yazar bilgi de talep ederiz.
    Benim derdim veya kaybım seni gerdiği kadar beni germiyor.
    Farkındayım, buralar kan gölü olsa, göz yaşları sel olup aksa zil takıp oynayacaksın '' bak ben demiştim'' demek için de... Biz yatırımcıyız kardeşim, ve kararımızı özgür irademiz ile verebilecek bilgi ve donanıma da sahibiz. Senin paran ile mi yatırım yaptık?
    Dön bak sana hangi konuda uyarıda bulunulmuş? Yazdıklarına mı, yazım dili, tarzı ve hitap şekline mi? Ama bir şey değişmez, ilk 7 yılı eksik olana 70 yıl da yetmez değişmesine... Kal sağlıcakla.

8.  Alıntı Originally Posted by selcukylm Yazıyı Oku
    Sn. armada.
    Siz ya yazdığınızı dönüp okumuyor, ya da diğer yazılanları okuyor ama anlamıyorsunuz.
    Yatırımcı olma kavramından hele ki zaten çok uzaksınız.
    Hisse düşerken gelir ''ben demiştim'' 'in ötesine geçmeyen kalıp cümlelerinizi yazar, hisse çıkarken kaybolur gidersiniz.
    Hiç bir temel veriye dayandırmadan, hiç bir çalışma/araştırma bilgi paylaşımı yapmadan, hiç bir teknik veriye dayandırmadan gelir ezberlediğimiz senaryonuz üzerinden felaket tellallığı rolünüzü oynar gidersiniz.
    Şu endeksin yüzde 20 geri çekilmesinde yüzde 40 ları geçen düşüş yapan bist 30 hisseleri bile var. Burasının Borsa olduğunun farkındayız. Yeri gelir yükselir, yeri gelir düşer. Doğruya doğru, yanlışa yanlış der, kafamızdaki soruları gider GK da yönetim kuruluna da sorar, yatırımcı ilişkilerine yazar bilgi de talep ederiz.
    Benim derdim veya kaybım seni gerdiği kadar beni germiyor.
    Farkındayım, buralar kan gölü olsa, göz yaşları sel olup aksa zil takıp oynayacaksın '' bak ben demiştim'' demek için de... Biz yatırımcıyız kardeşim, ve kararımızı özgür irademiz ile verebilecek bilgi ve donanıma da sahibiz. Senin paran ile mi yatırım yaptık?
    Dön bak sana hangi konuda uyarıda bulunulmuş? Yazdıklarına mı, yazım dili, tarzı ve hitap şekline mi? Ama bir şey değişmez, ilk 7 yılı eksik olana 70 yıl da yetmez değişmesine... Kal sağlıcakla.
    her nedense topikten el birliği ile attırman ile ilgili cümleye cevap vermemissin...soruların ve sorunların beni ilgilendirmiyor...benim dediğim oldumu oldu hepinizi ağlattımı ağlattı biz bunu yıllar öncesinden dedikmi dedik o kadar sırf sana KAPAK olsun diye girdim yazdım sabırla bugünleri bekledim...

Sayfa 637/652 İlkİlk ... 137537587627635636637638639647 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •