Sayfa 629/652 İlkİlk ... 129529579619627628629630631639 ... SonSon
Arama sonucu : 5213 madde; 5,025 - 5,032 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. ALGYO' nun halen devam etmekte olan bir geri alım açıklaması var. Bölünme öncesi 87 'li rakamlardan da son geri alımını yaptı. Sonrasında hisse yine bölünme öncesi 50 li rakamlara kadar geri çekilmesine rağmen o gün bugün başka bir geri alım yapılmadı. Bu ve benzeri ne yazık ki ne finansal ne de yönetimsel bakış açıları ile açıklaması zor soruların işaretleri var yatırımcısının üstünde. Bir Büyükçekmece arazisi, bir Maslak arsası var her sene 2-3 cümle ile geçiştirilen. Yine yıllardır atıl durumdaki mülklerin değerlendirilmesi söylemi var vücüt bulması beklenen. Maldivlerde yıl boyu hızmet verecek otel söylemi var ki bunu da sonradan holding üzerine evirmeye kalktılar. Bunun gibi soru işaretleri ve bilinmeyeni fazla olan bir denklem halini aldı.
    Ancak:

2. Son Algyo topiği açılalı 3 yıl olmuş. 630. sayfadayız.
    Sessizlik oldukça derin bir şekilde çökmüş üzerimize.
    2018-2019 da toplamda 4000 ' e yakın sayfa yorum yapılmış. Son 3 yılda 630 sayfa.
    Böyle bir indikatör var mı? Yoksa genel olarak hisse-net paylaşımlarının azalmasının yansıması mu buraya da?
    Olabilir.

3. tovbekar, sen de hatırlıyor olabilirsin. Taaa en başlarda acemşah vardı,taxaray, azurit. Sonra Volna, british, bawer mclark, irmik...
    Hatırlayamadıklarım da çok fazladır.
    Güzel paylaşımlar olurdu. Temel, teknik...
    Hepsi mi gitti? Hepsi mi bitti?
    Hüüürp peahh, kahvemiz de köpüklüsünden.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,262
     Alıntı Originally Posted by selcukylm Yazıyı Oku
    tovbekar, sen de hatırlıyor olabilirsin. Taaa en başlarda acemşah vardı,taxaray, azurit. Sonra Volna, british, bawer mclark, irmik...
    Hatırlayamadıklarım da çok fazladır.
    Güzel paylaşımlar olurdu. Temel, teknik...
    Hepsi mi gitti? Hepsi mi bitti?
    Hüüürp peahh, kahvemiz de köpüklüsünden.
    iyi adamlar iyi atlara binip gittiler... bakarsınız ben de katılırım onlara kimbilir, benzer bir yazıyı ALARKta yazdım sanki son zamanlarda

5. bu hissede artık bilinçli yatırımcılar kalmış ve patron bu hiçbir numarayı yemeyen yatırımcıdan kurtulmaya çalışıyor.

bence o kurtulmaya çalıştıkça bu bilinçli yatırımcı daha da büyütüyor portföyü

hangi akla hizmet bu kadar zaman kaybeden insanların vazgeçeceğini sanıyor anlamak imkansız.

ben uzun vadeci olalı 1.5 ay oldu ama uzun zamandır bekleyen cevval hissedaşları az çok tanıyorum. buraya veya başka bir yere yazdıklarını sanmam, onların strateji belli olduğu için sallamıyorlar bile.

bende 5 yıl bekleyeceğim en kötü, çok inatçılık yaparsa güzel maliyetli emeklilik portföyü vermiş olur bana.

her türlü kardayım, patron düşünsün. her gün takası azaltmaya devam edeceğim...

6.  Alıntı Originally Posted by doganidas Yazıyı Oku

hangi akla hizmet bu kadar zaman kaybeden insanların vazgeçeceğini sanıyor anlamak imkansız.

ben uzun vadeci olalı 1.5 ay oldu ama uzun zamandır bekleyen cevval hissedaşları az çok tanıyorum. buraya veya başka bir yere yazdıklarını sanmam, onların strateji belli olduğu için sallamıyorlar bile.
    doganidas. Tarzını pek sevmem ama itiraf edeyim son haftalarda yazdıklarını ve tarzını beğendim. X 'te de benzeri geçerli.
    Umarım dediğin gibi uzun vadeci olmayı başarır ve çevrende yatırım mantığın ile voltran tekniğini yaygınlaştırıp uygulatabilirsin.
    Bir çok kişi tanıdım uzun vade niyeti ile gelip sonradan elbette kendilerince geçerli gerekçeler ile ayrılıp farklı denizlere yelken açtılar.
    Ben alıntıladığım ilk cümlendeki kısmına katıldığımı belirterek algyo daki yatırımımın aslında artık benim için ne ifade ettiğini kavramış ve kanıksamış durumdayım şu son zamanlarda.
    Bakalım.

7.  Alıntı Originally Posted by selcukylm Yazıyı Oku
    doganidas. Tarzını pek sevmem ama itiraf edeyim son haftalarda yazdıklarını ve tarzını beğendim. X 'te de benzeri geçerli.
    Umarım dediğin gibi uzun vadeci olmayı başarır ve çevrende yatırım mantığın ile voltran tekniğini yaygınlaştırıp uygulatabilirsin.
    Bir çok kişi tanıdım uzun vade niyeti ile gelip sonradan elbette kendilerince geçerli gerekçeler ile ayrılıp farklı denizlere yelken açtılar.
    Ben alıntıladığım ilk cümlendeki kısmına katıldığımı belirterek algyo daki yatırımımın aslında artık benim için ne ifade ettiğini kavramış ve kanıksamış durumdayım şu son zamanlarda.
    Bakalım.
    Sn selcukylm, beni pek sevmezsiniz bilirim ama her zaman haklıydım kabul edin. yiğidi öldür ama hakkını ver derler

burada, X 'te, investing 'te hep patronun yaptığı anlatmaya çalıştım. şimdi yapmıyor mu? derseniz; kralını yapıyor ancak artık mızrak çuvala sığmaz oldu

hatta iyi hatırlarım 31 aralık mıydı neydi algyo tavan. özellikle tüm platformlardan yazdım, bakın yarın mal kitleme günü, her taraftan pazarlıyorlar. Bu gördüğü USD zirvesini 1,5 yıl görmez.

yani demek istediğim ayan beyan her şey ortada iken, amacımda sadece yeni kylere yardım etmek iken, bazıları çıkıp patronculuk yapıyordu. yav kaç yıldır sizleri kolpaya getiren tek kişi patron zaten. neyin patronculuğu aklım almıyor, sinirleniyordum.

şimdi de gördüğüm şudur; geriye dönük olarak gerek takaslarda, gerek pazarlanma konusu, gerekse hisse hareketine baktığımda 33, 38, 87 zirvelerinde hep aynı şeyleri görüyordum. şimdiki 50 zirvesinde kimseye mal vermek bile istemediler, fake olduğu açık açık ortada.

biraz aşağılarda takılsa da voltrana yarasa bari

voltran emekliliği haricinde ki yatırımıma 5 yıl diyorum ama kendimi biliyorum. satma zamanı geldiğinde varsın dursun derim kesin

sizin bahsettiğiniz uzun vadecileri de çok iyi biliyorum. geçenlerde en az 5 yıl tutacağım diyen adam 2 hafta sonra düşecek dediler diye sattım dedi.

bu işler sabır işi, borsada fiyat hareketlerinde panikleyen insanlarla pek borsa muhabbetini tercih bile etmem zaten.

Voltranın sayısını çoğaltmak gerek, anlatmak gerek, herkesin farkına varması gerek...inanın böyle devam ederse bir şey değişmeyecek.

Tüm hissedaşlara söylüyorum, bir şeyler yapmazsanız böyle devam edeceğinden hiç şüpheniz olmasın, bırakın artık umut etmeyi, hareket zamanı...

saygılarımla...

8.  Alıntı Originally Posted by DARTHvader Yazıyı Oku
    19- 20 ekim 2023 e bu günü görmüş. bilim teknik analiz kesin ispat düşüş ilk etap
    bist100 6500 e yolcu. Bollinger Bandı ile anlatım.
    her gün bir indikatör ile ispat. zararda satarak kara geçmenin yolu.
    düşüşte hiç bir ky satmaz.
    Yorumcular ky çoğaldı panik satışlar
    borsayı düşürüyor der. oysa ky nin kaybı beklemektir.

https://www.youtube.com/watch?v=Q7lG1LJ312Y

Her sayfaya aynı şeyi yazıp yapıştırmak zorunda mısın?...
    EGSER sayfasında cevap verdim...

Sayfa 629/652 İlkİlk ... 129529579619627628629630631639 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •