Sayfa 650/652 İlkİlk ... 150550600640648649650651652 SonSon
Arama sonucu : 5211 madde; 5,193 - 5,200 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Hisse ederi 20ile30yıl X Kira Geliri/ Ödenmiş Sermaye
    20yıl x 20milyonUSD/yıl / 144 milyon = 2,77 USD ölüsü bu olur.
    30yıl x 20milyonUSD/yıl / 144 milyon = 4,16 USD da dirisi eder.
    Sadece 2 otelli yaklaşımla. 5 otelli bir zincir için değişik hesaplar ortaya çıkar.

Ben lot arttırıp biriktiriyorum. 2019 yılından beri yatırım hissesi olarak tutuyorum. Satma fikrim yok, alırım temettüsü beklerim. Sürpriz yatırımlar çıkarsa zaman maliyetimi de bir noktada daha iyiye taşır.

Herkesin taşıyacağı bir hisse değil alan ona göre alsın. Zaten tutan ne olduğunu bilip ona göre hareket ediyor.

Sözleşmelerin dolar cinsi olması şirketin dolar olarak uzun vadede değer kazanması adına önemli. Nakit yaratma kapasitesinin artırılması uzun vadede şirkete ciddi değer katacaktır. Bugüne kadar hiçbir yatırım yapmadan elindeki ile yetindi ancak yatırım hamlesi başlatması ile hikaye değişti. Bunca yıl taşıyıp bu saatten sonra dışarda kalamam, başka bir hissede aynı hatayı yaptım. Mükemmel patron yoktur, iyi şirket vardır.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

2. Temettü tahminleriniz var mı arkadaşlar? Ben lot başına 1,11 lira tahmin ediyorum.

3. Geçen yıl 1.75 vermiş bu rakama yakın bekliyorum ilerisi patrona kalmış
    Ytd

4.  Alıntı Originally Posted by eliot Yazıyı Oku
    Geçen yıl 1.75 vermiş bu rakama yakın bekliyorum ilerisi patrona kalmış
    Ytd
    Ama sonra bölündü. Yeni pay sayısına göre hesaplamak lazım. Ama haklısınız patrona kalmış. Bakalım patron ne kadar iyi niyetli.

5. 1 TL civarı temettü, %100 civarı bedelsiz sermaye artırımına gidebilir. Yatırım sürecinde olduğu için çok fazla bir beklentim yok.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

6. https://twitter.com/HaberReport/stat...12659563057407 İstanbul'daki bir yalı fiyatına şirket.

7.  Alıntı Originally Posted by ferden Yazıyı Oku
    https://twitter.com/HaberReport/stat...12659563057407 İstanbul'daki bir yalı fiyatına şirket.
    İstermisin adam yalıyı satınca parasıyla alsın bizim şirketi

Alıntı Originally Posted by eliot Yazıyı Oku
    Geçen yıl 1.75 vermiş bu rakama yakın bekliyorum ilerisi patrona kalmış
    Ytd
    Genel kurulda değişmezse 5krş bozdur bozdur harca
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Sayfa 650/652 İlkİlk ... 150550600640648649650651652 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız