Sayfa 362/652 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462 ... SonSon
Arama sonucu : 5211 madde; 2,889 - 2,896 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Algyo’nun kasasındaki nakdin bir kısmını değerlendirmesi bence doğru. Gelecek sene bu kadarlık bir dolar artışının olması, 2023 seçim senesi olduğu için bence zor. Ama yeni otel alımı yerine hisse geri alımı yapması daha doğru olurdu. Reelde Hillside, Maslak vb neredeyse bedavaya fiyatlanan yerleri bulmak zor. Hisse geri alımı ile fiili olarak pay başına kazanç da fırlardı. (Mevcutta geri alınan toplam pay sayısı 2.86 milyon. 9 aylık net kar 243 milyon TL, geri alınan paylar hariç hisse başı yaklaşık 4 TL’lik kar var. Geri alınan pay sayısı 20 milyona tamamlansaydı aynı seviyede bir kar için 9 aylık dönemde hisse başı kar yaklaşık 5.5 TL olurdu.)

2. Vallahi sn azurit sen beni güldürdün ya akşam akşam. Çok yaşa emi. Ama çok doğru tespit. Asansörcüler ve papaz pilav yemeyecekçiler.

3. ne döviz varlığı, ne blanço karlılığı, ne mülk varlığı şimdiye kadar yatırımcının yüzünü güldürmedi bir türlü... daha sabredebilecek miyiz bilemiyorum. olması gereken ile mevcut durum tam bir fiyasko...

4. Açıkçası turizmle kıyısından köşesinden uğraşan biri olarak gönlümden geçen o bölgedeki otellerden biri değil ne yalan söyleyeyim.
    Otelle ilgili biraz araştırma yaptım. Bir kere bir hayli eski. Nasıl bir renovasyon izlerler ne yaparlar ne kadar harcarlar planları ne bilemiyorum. Hillside su gibi bir marka haline getirmenin de bir bedeli olacak. Kiraya vereceklermiş diye duydum.
    Bodrum eski bodrum değil batı sahillerinin tatil için eski popülerliği yok. Keşke güneyde bir yer alsalardi. En azından ben Antalya'da yaşıyorum bana yakın olurdu giderdik arada bir.

5. -Otele ödenen bedel kelepir or az mıdır?

-Otel kelepir fiyata alınmış değil...Ucuz bile değil. Civardaki emsal satışlar ve olası getiri hesaplanarak değerleme şirketine ederi hesaplatılmış ve o bedel ödenmiştir. Ancak doların son atağı şirketin lehine olmuştur.

-Başka?

-32 yıllık bir yapıdır. Alarko standartlarına kavusması için binaya ve malzemelere epey de ödenecektir. Orta uzun vadede iyidir. Kısa vadede bir şey olmaz.

Asla ytd.

6. 4.4 - Değeri Etkileyen Faktörler

4..4.1 - Olumlu Faktörler

-Taşınmaz, turizm açısından oldukça önemli merkezlerden biri olan Bodrum bölgesinde
    yer almaktadır.

-Mevcut yürürlükte olan planlarda "Turizm Alanı" imarlı alanda kalmaktadır

-Parsel üzerinde faal halde, 4 yıldızlı (Turizm İşletme Belgeli) Green Beach Resort Hotel
    yer almaktadır.

-Her Şey Dahil konsepti ile yerli ve yabancı olarak geniş bir kitleye hitap etmekte olup
    doğal yapısı bu yanını öne çıkarmaktadır

-Bölgede benzer nitelikli, bu büyüklükte boş arazi arzı oldukça düşüktür

-Parselin hali hazırdaki yapılaşma koşullarının, tesisin yapıldığı tarihteki yapılaşma
    koşullarına göre daha iyi olduğu görülmüştür. Bu duruma istinaden parsel üzerinde ilave
    tesis yapılabileceği veye yeniden tesis yapılması durumunda inşa edilecek tesisin emsal
    alanının daha fazla olabileceği kanaatine varılmıştır

-Denize cepheli konumda olup yaklaşık 600 m. genişliğinde plajı kullanma olanağı
    mevcuttur

-Deniz manzaralı ve özellikli bir mülk olduğundan turizm amaçlı birçok uygulamada
    işlevsel açıdan uygun niteliktedir

-Tesisin Yapı Kullanma İzin belgesi mevcut olup cins tashihi yapılmıştır.

4.4.2 - Olumsuz Faktörler

-Covid-19 salgını tüm sektörlerde olduğu gibi turizm sektörünü de etkilemektedir.

-Nitelik ve nicelik olarak kısıtlı alıcı kitlesine hitap etmektedir.

-Bölgedeki benzer taşınmazlara olan talepler incelendiğinde taşınmazların yenileme
    ihtiyacının olduğu kanaatine varılmıştır.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. Bodrum Gündoğan'da , denize sıfır , turizm imarlı Ş 1.000 m2 arsa var mı ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Bütün soruların yanıtları burada:

https://emlakkulisi.com/resim/dosyal...um-otelpdf.pdf
    İşte Hendek! İşte Devekuşu!

Sayfa 362/652 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •