Sayfa 643/652 İlkİlk ... 143543593633641642643644645 ... SonSon
Arama sonucu : 5211 madde; 5,137 - 5,144 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by herboydalan Yazıyı Oku
    2016 Nisan ayında ALGYO ortağı oldum, kademeleri çizerek o dönem 150.000 TL civarı hisse senedi aldım. Ben alımlarımı yaptıktan sonra hisse sanırım 1 ay kadar belini doğrultamadı. Nasıl bir belaya çattığımı anlamıştım. Çeşitli sebeplerden dolayı 2019 Ağustos ayında çalıştığım işyerimden ayrıldım. Mart 2020'de Pandemi patladı iş bulamadım, 2021 yılında gayrimenkul danışmanlığı yapmaya başladım 15-16 ay kadar bu işi yaptım ancak göründüğü gibi bir meslek değil yapamadım sadece 24.000 lira gibi komik bir rakam kazanabildim. Bu para ne Bağkur borçlarıma ne muhasebecime yetti. Eksi 50.000 civarı bir zarar yazdım bu süreçte. Geçen ay ancak iş bulabildim ve çalışmaya başladım. Şimdi bu süreçte yani yaklaşık 4,5 yılda; ALGYO'ya yatırım yaptığım meblağ benim Beşiktaş'taki ev kiramı dahil tüm giderlerimi karşılamasının yanında geçen ay sıfır km VW Golf marka araç almamı sağladı ve bir o kadara denk gelecek kadar da hissemin kalmasına sebep oldu.
    Evet bu süreçte hissenin hareketleri beni canımdan bezdirdi, en kötü hisse bile giderken bunun gitmemesi her gün ana bacı küfür ettirdi ama durum bu arkadaşlar. Arsa alamıyorsanız ALGYO biriktirirseniz hergün küfür edersiniz ama dövizden de altından da çok kazanırsınız uzun vadede. Kısada gir çık yaparsanız para kazanamazsınız. Benim hatam portföyümü tek hissede tutmamdı, keşke tüm yumurtaları aynı sepete koymasaydım.
    Tüm genel kurullarına katılan, araştıran bir yatırımcısı olarak şunu söyleyebilirim; Bodrum oteli 2025 yılında açılmayacak. Son gelen değerleme raporunu okursanız otelin açılış tarihi konusunda bir fikir veriyor. Maalesef şirket bilgi paylaşımı konusunda çok ketum, yatırımcısına da pek değer verdiği söylenemez. O yüzden tek hisseden uzak durun ama ALGYO uzun vadede portföylerde kesinlikle bulundurulması gereken bir şirket. Geri alım kararı olmasına rağmen geri alım yapmaması, elindeki gayrimenkulleri ''bence'' değerinin çok altında satmasına rağmen, kira gelirlerinin rayicin çok altında kalmasına rağmen, elindeki gereksiz atıl arsaları olmasına rağmen uzun vadede iyi bir yatırım.

Genel kurulda görüşürüz.

Aslında çok da yerinde bir genel değerlendirme olmuş sn. herboydalan. Kendi yaşadığınızdan da oldukça objektif bir bakış açısıyla paylaşmışsınız. Teşekkürler. Günümüz dünyasında her konuda ''hemen'' anlayışı hakim. Çok hızlı yaşıyoruz, tahammülümüz pek yok. Bu açıdan bakınca olması gerekenin çok altında bir performans sergilemesine rağmen uzun soluklu akılcı bir yatırımın yine de bizleri üzmeyeceği kanaatini doğuruyor. Dediğiniz tarihlerde hissemiz 2 TL bin altında fiyatlanıyordu ( 1,7- 1,9 TL ). Dönem dönem dolar bazlı daha iyi/daha kötü fiyatlandığını görüyoruz doğal olarak.
    Kesinlikle katıldığım nokta yönetimin yatırımcısına karşı oldukça kapalı, bilgilendirme konusunda cimri olduğudur. Umarım Hillside Bodrum ile turizm kısmında olan yatırımlar hız kazanır yılın tamamına yayılacak bir gelir kaynağına ve bol tesisli bir zincire evrilir.
    Genel kurulda görüşmek üzere.

2. Eşek gibi 2x dolar yapacaklar. Ortada beklenti yok gibi yapmak. Gerçeği değiştirmez. Holding yükselecek bağlı ortaklığı borsada sürünecek böyle bir dünya yok. Bağlı ortaklık önden gider her zaman. bunların yaptığı ucuz film.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

3. Burada arz ve talep dengesinden ziyade spek kontrolünde baskılı, küskülü formasyon var.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

4. Burada sektöre göre olumlu olmasına rağmen negatif ayrıştırdılar. Bunlar tam katıksız.

5. Endekse göre ayrışma periyodları.

6. Uzun vade USD

7. Hissede benim bilmediğim bi problem mi var?
    Benim bildiğim algyo hep yatay giderdi

8. Doldur boşalt devam ediyor. Bir değişiklik yok. Birçok varlık ile arasında negatif parite oluştu. Bunu çok fazla sürdüremezler.

Sayfa 643/652 İlkİlk ... 143543593633641642643644645 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •