Sayfa 413/652 İlkİlk ... 313363403411412413414415423463513 ... SonSon
Arama sonucu : 5211 madde; 3,297 - 3,304 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by magnetic Yazıyı Oku
    Yeniden değerlemelerden elde edilen kar nasıl dağıtılıyor.. Değerlemeler bana sanal geliyor önemli olan, Kira getirisi, arsa satışı, konut satışları, faiz getirileri, vs.. Bunlardan elde edilen kar dagitilabilir ama diğeri kanımca sadece şirket değerini artırır şirkette satikmadigina göre. Yanlisim varsa düzeltin lütfen.

ANE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kendi sitelerinde bununla ilgili açıklama var,

"Şirketimiz prensip olarak, her yıl dağıtılabilir dönem kârının en az % 5’ ini ortaklarına kâr payı olarak nakden veya sermayeye ilave etmek suretiyle bedelsiz hisse olarak dağıtacaktır. Olağanüstü ekonomik gelişmelerin ortaya çıkması durumunda ise yukarıda belirtilen oranın altında kâr dağıtılabilir veya hiç dağıtılmayabilir. Bu durum ise gerekçesiyle birlikte Yönetim Kurulu kararına bağlanıp genel kurulun onayına sunulur ve özel durum açıklamasıyla kamuya duyurulur.
    Yönetim Kurulu, kâr dağıtım politikası çerçevesinde her yıl kâr payı dağıtımına ilişkin teklifini karara bağlar ve Genel Kurulun onayına sunar.
    Yönetim Kurulunun kâr payı dağıtım teklifi Genel Kurul tarafından onaylandığı takdirde, kâr payı dağıtımına 31 Mayıs tarihinde başlanması esastır. Genel Kurul, kâr dağıtım kararı verilen genel kurul toplantısının yapıldığı hesap döneminin son gününü geçmemek şartıyla kâr payı dağıtım tarihi belirleyebilir. Kâr dağıtımında imtiyaz bulunmamaktadır."

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
    Fazla tevazunun sonu vasat adamdan nasihat dinlemektir.

2.  Alıntı Originally Posted by magnetic Yazıyı Oku
    Yeniden değerlemelerden elde edilen kar nasıl dağıtılıyor.. Değerlemeler bana sanal geliyor önemli olan, Kira getirisi, arsa satışı, konut satışları, faiz getirileri, vs.. Bunlardan elde edilen kar dagitilabilir ama diğeri kanımca sadece şirket değerini artırır şirkette satikmadigina göre. Yanlisim varsa düzeltin lütfen.

ikisi de doğru. zaten nakit 350 milyon olsa 66 milyon dağıtması sorun olmaz.

3. Kapanış fiat 32.44

ama şu anki teorik eşleşme 33

4. 32.40 a düştü

5. Yukarı sürmek isteyenlere geçit verilmiyor.

6. 5. günün sonunda güzel kapanış yaptı. ivme yakalanıyor sanki

7.  Alıntı Originally Posted by SELAM Yazıyı Oku
    Yukarı sürmek isteyenlere geçit verilmiyor.
    Baskılanan hisse iyidir diye düşünüyorum. Sonuçta Algyo bilançosunun nasıl geleceği üç aşağı beş yukarı biliniyor. Malın değerini bilen satmaz, bu aralar dökülen dökülür ve malı toplayan, yukarı sürmek istediğinde serseri lotlarla pek uğraşmadan hedefine götürmede pek zorlanmaz.

8.  Alıntı Originally Posted by magnetic Yazıyı Oku

Dağıtılabilir kar olgusu sizin zannınıza göre nakdi karlar ve gayri nakdi karlar şeklindeki bir tasnife göre belirlenmiyor. Her iki sınıfta klase edilen kar dağıtılabilir kar statüsündedir. Kar dağıtım politikasında belirtildiği gibi temettü dağıtımı nakit temettü ya da bedelsiz şeklinde dağıtılabilir.

Sayfa 413/652 İlkİlk ... 313363403411412413414415423463513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •