Sayfa 12/653 İlkİlk ... 210111213142262112512 ... SonSon
Arama sonucu : 5223 madde; 89 - 96 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Benzer yan tahta çılgınlığı 2001 krizinden öncede olmuştu. Orada mallananlar paralarını bir daha kurtaramadı. Borsada bir takım hisselerde dönen tezgahın çiftlikbank, ponzi sisteminden hiç bir farkı yok. Birilerin parası açık şekilde hortumlanacak. Gerçek hayatta kimse 20 bin TL olan doğan arabaya 300bin TL vermez, verirse enayi gözüyle bakarlar. İş borsa kazanma hırsı olunca hikaye değişiyor. O yüzden ne kadar kazanıldığı değil nasıl kazanıldığı daha önemli. Borsada yatırım yapma prensibim basit dürüst şirket, kurumsal yönetim, sürekli öz kaynak artışı, yüksek karlılık, uygun giriş noktası gerisi boş.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

2. 9 ayda anladığım üst akıl sütotükonun devamı harcinde bir beklenti içinde değil.uzun senelerdir durum böyle..asansör formasyonunu çalıştır yılda bir iki zirve yap çek aşagıya aylarca ky zararına hisse satmasını bekle...en hafifinden igrençlik..neden aracı kurumların ilgi duymadıgını anlayabiliyorum 😒 fk oranı sadece zehirli bir yem.ytd

3.  Alıntı Originally Posted by ferden Yazıyı Oku
    Hisse bu fiyatlarda dahi kalsa 0,5 pd/dd rahat görecek gibi duruyor. İlerde Hamzalı barajı yapılır. Büyükçekmece'ye imar girerse stokta duran 3milyon maliyet değerli 600 dönüm tarla yeni bir hikaye yazabilir. Buda İstanbul'un su sorunu ile ilgili. Bildiğin kadarı baraj proje aşaması başlatılmıştı henüz bir gelişme yok ortada. Olursa ilerde alkent 2 bile yapılabilir.
    Maslak arsasının imar durumunun ise değişmesi gerekiyor. Boğaz koruma planının içinde kaldığından buda zor görünüyor.

Şirketin yapması gereken tek şey temettü veriminin arttıracak yatırım yapmak. Bazı gyo şirketlerinin ciddi turizm ve kira gelirleri var. En azında bunu yapsa yüksek temettü nedeniyle hisse değerlemesi artar. Bunun dışında kısa vadede spekülatif hareketler dışı pek bir şey görünmüyor.
    Bu kadar baskının bir sebebi olmalı sayın Ferden o çocuk yakında doğacak ya ikiz yada üçüz bende o doğuma şahit olacağım İnşallah.

4. Sn albay sizi çok iyi anliyorum ben bunu yıllardır yaşıyorum 🙂 ve "çok iyi şirket.kasasi dolar dolu,borcu yok,hakettiği yerlere gelecek,eurobond,arsa,kanal istanbul,çok ucuz,pdd,fk vs.vs.gibi laflardan artık gına geldi duymak bile istemiyorum

5.  Alıntı Originally Posted by Yargıç Yazıyı Oku
    9 ayda anladığım üst akıl sütotükonun devamı harcinde bir beklenti içinde değil.uzun senelerdir durum böyle..asansör formasyonunu çalıştır yılda bir iki zirve yap çek aşagıya aylarca ky zararına hisse satmasını bekle...en hafifinden igrençlik..neden aracı kurumların ilgi duymadıgını anlayabiliyorum �� fk oranı sadece zehirli bir yem.ytd
    Bu sefer o asansörün halatını uzun tutamazlar fareler kemirir

6. Sn Ergazi fantazilerle uğraşacak halim yok.hisse senedini para kazanmak için alıyorum..uçacak kaçacak fincan kulp vs gına geldi.80.000 tl üstü artıdayım ,az kaldı çıkmama.ama bu hisse de dönen dolaplar zoruma gidiyor...asansör kagıt cemas bile 0.60 kuruştan 2.50 tl gördü ? bilmem bu hala neyi bekliyor..bist zaten kritik seviyede..bir iniş başlarsa bu kagıdın solugu nerede alacağı mechul ! ytd

7.  Alıntı Originally Posted by Yargıç Yazıyı Oku
    Sn Ergazi fantazilerle uğraşacak halim yok.hisse senedini para kazanmak için alıyorum..uçacak kaçacak fincan kulp vs gına geldi.80.000 tl üstü artıdayım ,az kaldı çıkmama.ama bu hisse de dönen dolaplar zoruma gidiyor...asansör kagıt cemas bile 0.60 kuruştan 2.50 tl gördü ? bilmem bu hala neyi bekliyor..bist zaten kritik seviyede..bir iniş başlarsa bu kagıdın solugu nerede alacağı mechul ! ytd
    Sn Yargıç siz nezaman aldınız bilmem ben 6 yıla yakındır bedel ödüyorum alıştım yola devam siz yeniyseniz düşünceniz de haklısınız.

8. 9.20 ve 14 altından topladım...hedef fiyatım belli o fiyata gelsin 1 dak daha durmam.çünkü boşa vakit kaybı.bugunkü hareket zihniyetlerindeki igrençliğin bize yansıyan haliydi.

Sayfa 12/653 İlkİlk ... 210111213142262112512 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •