Sayfa 603/652 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613 ... SonSon
Arama sonucu : 5211 madde; 4,817 - 4,824 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Şirketin sürekli değişken açıklamaları kafalarda soru işaretleri yaratıyor.
    Önce dediler ki turizm tarafında büyüyeceğiz, 5-6 otelli bir Hillside oteller grubu olucaz bunu yaparken de ALGYO ile sinerji oluşturucaz birlikte büyütücez dendi. Bodrum'dan bir otel daha, Maldivler'den bir ada oteli alıcaz dendi. Bunun üzerinden 1 seneyi aşkın vakit geçti, şimdi diyolarki oteli Turizm tarafına katıcaz. ee hani gyo üzerinden alıp sinerji yaratacaktınız?

Şirket hakkında hiçbir aracı kurum ne bir rapor yazıyor ne bir öneri veriyor. Şirket BİST 100 dışına atıldı elinde tutan fonlar sattı, BİST 100 dışı olan fonlar 1-2 ay aldı şimdi onlar da sattı.

CEO tv ye çıkıyor gayrimenkul tarafıyla ilgili bir açıklama yapmıyor varsa yoksa enerji tarım. ALARK ceo tv ye çıkıyor, ALCAR ceo tv ye çıkıyor nedense bizim genel müdür bir kez tv ye çıkmadı, bir gazeteye demeç vermedi.

Orhanlı'daki arsayı holding, GYO'nun bedavaya yakın fiyattan elinden aldı zamanında şimdi depo yapacak. EE yapsana gyo üzerinden neden yapmıyosun?

Ya satılan Alkent 2000 projesindeki 12 villa. Düzmece değerleme raporlarıyla değerinin altında satıldı, şimdi tek villa 80 milyon ediyor.

Yazık gerçekten bizlere, şirket ne gyo ne turizm firması. Hiç bir ralliye katılmadığı gibi düşerken maaşallahı var

2. Turizm tarafı denilen şirketin ne parası ve de imkanları otel yatırımları için uygun değil !

Bu konuda şirket 4,70 dolardan algyo geri alım yaptı !

Bu geri alımı neden hangi amaçla yaptığını sordum :

Bana verilen cevap NET otellerle büyüyeceğiz !

Özetle her 1 -2 tl düşüşte noluyor neden oluyor ? Otel yapmayacak mıyız ? Şu bu kaygılarına düşmeyelim endeksten bağımsız bir hareket mekaniği olan ilginç bir yapıda ilerliyor işlemlerin bazıları robot bazıları ise trend emareleri gösteriyor , ben diğer gyo şirketinden de aldım çok az ama . Onun derdi full spek hissesi olması ve 1 aydır baskı yemesi , algyo yatırımcısının kulvarı 2 gömlek üstündür çoğu hisseden daha değerli daha ucuzdur hep ucuz kalacak demek başka şey , her gün yükselmeli 80-100 soluksuz gitmeli demek başka şey , konuları siyah veya beyaz gruplara ayırarak değil Gri renkleri görerek anlayarak yorumlayalım bence

Bir filozof olsaydı borsamızı Grinin elli tonuyla 20.000 tonuyla cidden yorumlardı ve müthiş paralar kazandırdı
    Biz ise borsayı ya siyah ya da beyaz gördüğümüzden diğer tonları anlayamıyoruz

Ayrıca siyah diye beyazı beyaz diye siyahı bize yutturmaya kalkan pazarlamacı ve uyanıklar da ortaya çıkıyor .

Algyo daha rahatsız uzun vadeciler olarak ! beyaz alan cidden çok olan renkte bu hissede ! ama gri tonları da net olan bir hisse strateji ve vizyonu kamuoyuyla paylaşma konusunda sorumluluk alınmalı ve eleştirisi de mevcut yatırımcılar olarak haklıyız , siyah bölgede de sahip normal bir yurdum hissesidir öyle anlamak zorundayız.

3.  Alıntı Originally Posted by herboydalan Yazıyı Oku
    Şirketin sürekli değişken açıklamaları kafalarda soru işaretleri yaratıyor.
    Önce dediler ki turizm tarafında büyüyeceğiz, 5-6 otelli bir Hillside oteller grubu olucaz bunu yaparken de ALGYO ile sinerji oluşturucaz birlikte büyütücez dendi. Bodrum'dan bir otel daha, Maldivler'den bir ada oteli alıcaz dendi. Bunun üzerinden 1 seneyi aşkın vakit geçti, şimdi diyolarki oteli Turizm tarafına katıcaz. ee hani gyo üzerinden alıp sinerji yaratacaktınız?

Şirket hakkında hiçbir aracı kurum ne bir rapor yazıyor ne bir öneri veriyor. Şirket BİST 100 dışına atıldı elinde tutan fonlar sattı, BİST 100 dışı olan fonlar 1-2 ay aldı şimdi onlar da sattı.

CEO tv ye çıkıyor gayrimenkul tarafıyla ilgili bir açıklama yapmıyor varsa yoksa enerji tarım. ALARK ceo tv ye çıkıyor, ALCAR ceo tv ye çıkıyor nedense bizim genel müdür bir kez tv ye çıkmadı, bir gazeteye demeç vermedi.

Orhanlı'daki arsayı holding, GYO'nun bedavaya yakın fiyattan elinden aldı zamanında şimdi depo yapacak. EE yapsana gyo üzerinden neden yapmıyosun?

Ya satılan Alkent 2000 projesindeki 12 villa. Düzmece değerleme raporlarıyla değerinin altında satıldı, şimdi tek villa 80 milyon ediyor.

Yazık gerçekten bizlere, şirket ne gyo ne turizm firması. Hiç bir ralliye katılmadığı gibi düşerken maaşallahı var
    bravo bunlar gerçekler. bu hissede ky'yi uyuttular resmen 3 yıldır da ben takip ediyorum. Ara sıra çok bilmiş tavırlı kişiler uzun vadeciliğe yönlendiriyor.

hissede olanlar ise ilginç bir şekilde iyi bir şey yaptığını düşünüyor. piyasa nerelere geldi kimsenin haberi yok.

Not: o çok bilmiş kimseyle münakaşa girmek istemiyorum. lütfen cevaplamayın.

Spek ve patron tarafını da tebrik ediyorum. yapmak istedikleri şey her neyse, çok profesyoneller. Mal böyle taşıtılır

4. Gerçek değerini yansıtmayan her şirketin yönetimi başarısızdır bu konuda netim.
    Ayvan Yavrucu, 3-4 sene kadar önce tv programında çıkıp şirket hisseleri gerçek değerini yansıtmıyor ben olsam alırdım dedi, O günkü pd/dd değeri halen aynı seviyelerde. Şirket yatırımcısına güven verip hisseleri 2 $ dan alıp 1 $ dan almıyorsa bu şirkete güvenemem. Alıma devam etmeliydi. Son geri alımını genel kurul gününe kadar aldı ki yatırımcı konuyla alakalı soru sormasın diye. O günden beri alım yapılmıyor.
    Bodrum'da yapılan otelle alakalı inşaat işleriyle alakalı bir bilgilendirme yapılmıyor. Turner ile anlaşma yapıldığını bile holding gazetesinden öğrendim. İnşaata adam gönderdim Sanat Yapı'nın taşeron olduğunu öğrendim. Linkedin'de araştırma yaptım inşaatin mevcut fotoğraflarını ve projenin neye benzediğini buldum. Genel kurulda otelin 2024 değil 2025'te açılacağını öğrendim. Bu şirket hiçbir şekilde yatırımcısına projeleriyle alakalı bir bilgi paylaşmıyor. Bu bilgilen KAP'ta paylaşılması yatırımcısına karşı bir zorunluluktur.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    gyo ların zati halka açılma şekilleri tuhaf...gayrimenkul yatırım ortaklığı... sadece temettü vermesi gerekir. inşaat işleri işin içinde olmamalıydı. ayrı şirketler olmalıydı. adları gyo fakat müteahhitlik de işin içinde...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    bu konuyu zamanında kaç kez ibrahim Turhan da dediydidi (soğuk çay) ...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

7. Şurdan elindeki hisseleri 36,50-37.10 arasında satıp gelen varsa ve yorum yazıyorsa eminim ki 31 tl düşsün de alayım derdindedir ama çoğumuz çok az azınlık hariç zararda geri alım ,yapan şirketin geri aldığı maliyeti 27 tl ama 18 tl dolar kuruyla aldığından 1.50 dolar ve zararda !

Zararda olmayan bir ALLAHIN KENDİSİdir , CENNET EN BÜYÜK ALGYO OTELİDİR bir açıdan evet öyledir neticede
    Allah ın yarattıkları bizler ve tüm borsacılar zarardayız özetle neyin derdinde ki şu fani şu zavallı tahtacı ve avaneleri, spek bey ey vatandaş ey ecnebi her kimsen
    süreceksen sür, başınıza taş yağacak arkadaş , bu hisse hedefsiz değil hepimiz biliyoruz , ben fikrini yazan ve bu hisseye güvenilmez başarısız yatırımcı düşmanı diyenlere tek cümle söylerim BURADA NE İŞİNİZ VAR MADEM ALGYO kötü bu firmanın hissesini almayın ben aldım zarar ettim dün çıktım diye yazın helalleşin ve ayrılın burada olumsuz algı yapmak elinde hisse olmayana yakışmaz diye düşünüyorum . Elinde hisse olan benim gibiler de enayi gibi şikayet edip dursun tahtacının hakkından gavurun teki veya bir kaçı gelecek diye düşünmeye başladım , bu kadar oynamaları hepimizi rahatsız eder nakitte dört gözle hisse düşmesini bekleyenler bile sayfaya gelmiş dye bakmaya başladım ,

Hala değersiz hisse diye sayfa sayfa yazacaksanız yazın kardeşim siz yazdıkça hisse yükseliyor merak etmeyin !
    Son düzenleme : Deniz Ali; 09-08-2023 saat: 16:13.

8. Allah hepimize sonsuz bir ömür ihsan etseydi.
    Biz yine de fani olmayı tercih eder ve 1 dakikalığına bile ALGYO hissedarı olmayı tercih ederdik .

Aşksız hayat olmaz , olmuyor değeri boşlukta kalıyor !

Çocuklarını bile aşkla sevsen sanatı müziği veya bir şirketi o değer için yaşamaya da değerdir !

Hisse senedi yatırımı böyle bir aşk ve tutkudur .

Kap atmayan ve bilgilendirmelerinde proje açıklama ve notlarında ketum davranan Alarko gayrimenkul yatırım ortaklığını yatırımcılarını ve hissedarlarını üzdüğü için şirketin sorumsuzluğunu kamuoyuna şikayet etmek hakkımızdır .

Genel kurulu beklemeden daha şeffaf ve daha proaktif bir haber akışını yatırımcılarıyla paylaşırsalar bundan memnuniyet duyacağız.

Sayfa 603/652 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •