Sayfa 631/652 İlkİlk ... 131531581621629630631632633641 ... SonSon
Arama sonucu : 5211 madde; 5,041 - 5,048 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Sayın doganidas, ben bu tahtanın takasini daha önce bir yıl veri çekerek Excel üzerinde takip ettim. Yaklaşık 20 kusur aracı kurum üzerinden dağılan ve dökülen mallar toplanıyor, daha sonra bankof ve bir kaç aracı kurum vasıta ile göstere göstere tahta sürülüyor. Patrondan anlaşmalı bir spek olmalı. (Bu tahtaya Enverin tahtası dendiğini duymuştum.) Yoksa geri alınan mallar üzerine yıkılabilir. Hiçbir spek böyle bir riske girip işlem yapmaz. Speği sıkıştırıp elindeki mal çekilirse bu sefer şirket geri alınan payları piyasaya sürebilir. Bir tahtada bir spek olur kuralı işleyeceği için bu malları mecbur toplamak zorunda kalır. Bu süreçte tahtada sığlaşma oluşursa malin toplandigi anlayabiliriz.

Temel tarafta dikkat çeken gelişmeler yatırım ve emeklilik fonlarını tahtaya çekerse ciddi mal çekilebilir. Bu fonlar eskisi gibi değil daha aktifler, spek süründürmeye devam etsin, bir şekilde sığlaşma ve mal devirleri olabilir.

Benim beklentim temettü gelirlerini bir kaç katına çıkması bu olursa defter değeri üzerinden çok fazla iskonto yapacak yer bulamazlar.

Gündoğanda denize yakın yerlerin bile metrekaresi 40-70bin TL olmuş. Büyükçekmecenin ölüsü 1,5 milyar TL ediyor. Bu patron bizden daha iyi biliyor.
    Şu anki net varlık değeri 10-12 milyar TL arası artı kira gelirleri.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

2. sn ferden, bofa konusunda çok haklısınız onu bende gördüm ve çevremde bir çok kişide aynı analizi yaptı. bofa robotunu yüksek ihtimalle mal dağıtırken kullanıyorlar, hem hisse fiyatı yükseliyor hem de mal dağıtılıyor.

Yalnız son 50 tl hareketininde daha önceki zirvelerde gördüğümüz hareketlerin çoğunu göremedik, farklıydı.

Özür dileyerek belirtmeliyimki ben tahtacı veya spek varlığına kesinlikle inanmıyorum. Tamamiyle patron kontrolünde olduğunu düşünüyorum. Tabii vardır tahtacı ve spek ama patron tarafından finans ediliyor, talimatlar yerine getiriyordur.

Geri alınan paylar konusunda da öyle bir kötü niyet varki, mide bulandırıcı düzeyde. Şu an hisseyi 20ye çekip şirketin aldığı payları satıyormuş gibi gösterip ekibe 20 tl maliyetle devretseler oradanda harekete başlasa hiç şaşırmam. Çünkü tam tersini yılbaşında ki zirvede yaptılar.

yani hepsi el ele kol kola...

temel tarafta da ne söylenebilirki artık bilemiyorum. şunun şurası iki yıl sonra reel kazanç en az yüzde 100 artacak.

değerlemeler konusu insanı çıldırtacak düzeyde...

ama bir ekip var...dur bakalım.

ky yem olmaya devam etmeyi mi seçecek yoksa birlik şekilde duruş gösterip, yetti lan bu düzeniniz mi diyecek?

saygılarımla...

3. algyo yu 42,62 altında tutmaya calışıyorlar sonra gider y.t.d.

4. Merhaba akşam Alarko'nun 3. çeyrek sonuçlarını değerlendireceği bir webinar olacak.

Kaydolup dinleyebilir, merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz. link;

https://us06web.zoom.us/webinar/regi...#/registration

5. Akşam piyasa kapanışıyla gerçekleşen webinarda gyo tarafıyla alakalı olarak;

* Bodrum otel projesi zamanında bitirilecek, çalışma devam ediyor ( Ekim-Kasım 2024 tarihlerinde turizm tarafına devredilip 2025 sezonda oteli açma planlarından bahsetmişlerdi )
    * Geçen webinarda sorduğum Maldivler otel satın alımıyla alakalı olarak kesin bir dille ALGYO üzerinden satın alımın yapılmayacağı bunun turizm tarafından gerçekleştirileciğiyle söylenmişti ancak bu akşam CEO Mehmet Nuri bey, otel alımı öncelikli olarak ALGYO üzerinden yapılacağını ancak bunun holding bilançosuna bakıldığında KAR anlamında hangi yöntem daha faydalıysa ona göre yapılacağını söyledi. Yani ALGYO Maldivler, sönen umutların tekrar yeşermesine sebep oldu.

6. Attaş'ta alabilir dedi.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. Daha önceki webinarda Maldiv oteli holding bünyesine alacaklarını söylemişlerdi, bu webinarda ise ALGYO ya da ALARKO HOL turizm grubuna alabiliriz deyip bu bir taahhüd değildir dediler..

8. 3 milyon TL kayıtlı tarlası bile 1,5 milyar oldu. Hisse başı 10 TL. Spekmisin mal mısın anlayamadım gitti. Elinden malin alınacak Medine fakiri gibi kalacaksın. Yatırım fonları sana da saracak. Temettü artışı oyununu bozacak.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

Sayfa 631/652 İlkİlk ... 131531581621629630631632633641 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •