Sayfa 625/652 İlkİlk ... 125525575615623624625626627635 ... SonSon
Arama sonucu : 5211 madde; 4,993 - 5,000 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Bu dediğinizi ben uzun süredir yapıyorum. Her gün bir kaç lot tırtıklıyorum. Onun parası varsa bizim de sabrımız var. Hadi bakalım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,240
     Alıntı Originally Posted by doganidas Yazıyı Oku
    sn tövbekar,
    hesabını yaptık, yıllık 250 iş gününden aylık 105 lota denk geliyor. tabii bu rakamda günümüzde herkes için kolay değil haklısınız. böyle bir dönemde memurlar rahatlıkla yapabilir diye düşünüyorum. ben otomatik bireysel emekliliği iptal ettim örneğin, biraz daha fazlasıyla hem tasarrufumu yapmış oluyorum hem de birikim için kendimce kayıp riski neredeyse hiç olmayan algyo alıyorum.

kendimce birikimi yapacağım ve bu birikim hesabımı emekliliğe ayırdım. birikim hesabında olmayan diğer hisseleriminde temettüsüyle birikim hesabına tekrar hisse alacağım.

bu stratejime güvencim tam 5 alamayan 3 alır, 2 alır, 1 alır. önemli olan patrona verilecek olan mesajdır. ayrıyetten alımların gün gün olduğu için saygıdeğer patronumuzun buna karşı geliştirebileceği hiçbir stratejisi yok ))

şu durumu da katılmıyorum; bazıları ben aylık alıyorum gün gün uğraşamam diyor. bu şekilde yapmaları sayın patroncuğun manipülasyon oyunlarına yem olmalarını sağlayacaktır.

özellikle mağdur arkadaşlardan stratejime destek bekliyorum. Benim stratejimi uygulayan uzun vadeci arkadaşların fiyat hareketlerine karşı psikolojik olarak daha sağlam kaldıklarını göreceklerdir.

bilançolarla, değerlemelerle, geri alım programıyla istediği gibi oyun kurduğunu sanan patrona karşı sessiz kalırsanız daha çoook beklersiniz diyorum.

bir şeyler yapmanız gerekiyor, bir şeyler yapmadan beklemek gerçekten çare değil.

öncelikle doldur/boşalt için kullanılan 5milyon lotu elinden alacaz. 3 sene olmazsa 5 sene )))

sonrasında mecburen iş bankası saklamasını küçültmek zorunda kalacak. yeminle işine gelmez. (yarın alacağız desek düşünmeden verir, ama bu işin can alıcı noktası zamana yayılmasıdır)

çin işkencesi şeklinde olacaktır ;)

hakkını genel kurul tiyatrolarında mı alacağını düşünüyorsun?? bence gücünün farkında değilsin....

Not: sn tövbekar, sizi alıntıladım ancak söylediğim şeylerin çoğu uzun vade yatırımcılarına ve birikim yapmayı düşünüpte neye yapacağını konusunda bir fikri olmayan arkadaşlaradır.

saygılarımla...
    sn doganidas
    ben aynı şeyi ALARTKta yaptım... şükürler olsun iyi sonuç verdi şimdi bile imkan olsa devam etmeyi istesem de maalesef artık birikim pek mümkün olmuyor. hele de evş kira ve okullu çocukları var ise bir çok memur açısından da çok zor birikim için para ayırmak. korkarım bunlar da iyi günlerimiz... not emekliliğinin eşiğinde birisi olarak ben artık muhafaza dönemindeyim. Turizm yatırımları olmasa ben de alabileceğ,m lotları alıp kenara atmayı isterdim. ucuzun da ucuzu bir şirket ama problem yatırım ahlakının bozulmasında... aldığın hisse 10 katına 20 katına çıkıyorsa biriktirmek yerine farklı mecralara koşuyor insanlarımız...

3.  Alıntı Originally Posted by doganidas Yazıyı Oku
    Pandemiden bu yana algyoya yatırım yapmış olan mağdur arkadaşlar.
    Bakın sizlere ucuz diye öyle bir illüzyon yaptılar ki. 20 yılda bir kez denk geleceğiniz borsa rallisini kaçırdınız.

Sizi düşürdükleri bu tuzaktan çıkmak için ne yapıyorsunuz? Beklemek mi?

Çok beklersiniz!

Sayın patronunuza böyle giderse kendisininde zararlı çıkacağını bir şekilde göstermeniz gerekir.

Sizin formülünüz ne?

Ben formülü geliştirdim, her gün 5 lot birikim amacıyla algyo alıyorum.

Benim yaptığımı çok kişi değil sadece 1000 kişi yapsa;

1 yılda takasın neredeyse %5 i birikim hesaplarına geçmiş olur.

Bu da patronun elindeki takas miktarını düşürmek zorunda kalacağı anlamına gelir.

Tekraren söylüyorum İŞİNE GELMEYECEKTİR.

Patron algyoyu trade etmeyi bırakıp ederine taşıyacaktır.

Evet borsa rallisini kaçırıp ucuz algyo tuzağına düşmüş mağdur arkadaşlar.

Beklemeyin, harekete geçin ve bir şeyler yapın.

Lütfen birleştiğinizde ortaya çıkabilecek gücün farkına varın!
    Bu çok anlamlı bir yaklaşım. Özellikle de faizlerin yüksek olduğu günlük sabit fon getirilerinin ciddi yükseldiği zamanlarda yapılabilecek en iyi stratejilerden biri.

Sağlam özkaynaklara sahip olup değerinin oldukça altında işlem gören bir sürü hisse var BİST'te ve bu hisselerin çoğu trade mantığıyla günlük kazanç vesilesi olarak kullanılıyor.

Bu tip bir yatırım mantığı genel olarak halk arasında oturtulabilirse tam bir kazan kazan durumu ortaya çıkacaktır. BİST'teki değerlemeler yükselecek ve sonuçta herkes kazançlı olacak.

Böyle güzel stratejileri okumak insana ilham veriyor. Paylaşımınız için teşekkürler.

4.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Bu çok anlamlı bir yaklaşım. Özellikle de faizlerin yüksek olduğu günlük sabit fon getirilerinin ciddi yükseldiği zamanlarda yapılabilecek en iyi stratejilerden biri.

Sağlam özkaynaklara sahip olup değerinin oldukça altında işlem gören bir sürü hisse var BİST'te ve bu hisselerin çoğu trade mantığıyla günlük kazanç vesilesi olarak kullanılıyor.

Bu tip bir yatırım mantığı genel olarak halk arasında oturtulabilirse tam bir kazan kazan durumu ortaya çıkacaktır. BİST'teki değerlemeler yükselecek ve sonuçta herkes kazançlı olacak.

Böyle güzel stratejileri okumak insana ilham veriyor. Paylaşımınız için teşekkürler.
    sn valentine
    desteğiniz için teşekkür ederim. algyoyu pandemiden bu yana sıkı takip ediyorum, ara ara alıp sattım. geçtiğimiz yılbaşından bu yatırımım altında idi.

artık öyle bir piyasa oluştuki tam anlamıyla "paran mı var derdin var". ne altına, ne dövize, ne fonlara, ne faize hatta ne de borsaya bulaşan yanacak gibi. borsada da şişen hisse sayısı oldukça fazla. dikkatli olmak gerekiyor. ülkemizde yatırımlarının değer kaybetmemesini sağlamak için cambaz olmak gerekli.

algyoda ki sıkıntıları biliyorum, ky sayısı çok fazla, genel anlamda herkese bir 2026 psikolojisi aşılanmış durumda (bununda yine patron tarafından üstatlar aracılığıyla aşılandığını düşünüyorum).

yatırımı da bunları göze alarak yapmam gerekti, en kötü 2028i görmeyi planlıyorum. o tarihe kadarda ucuz kalması riskini avantaja dönüştürmem gerektiği için böyle bir strateji ortaya çıktı.

sonrasında bu stratejiyi algyo ve uzun vadeci bekleyen arkadaşlarım için daha büyük bir avantaja dönüştürmek fikri ortaya çıktı.

normal şartlarda 2028e kadar değerini bulacağı konusunda bir beklentim yok. kendi adıma bu durumu birikim yaparak avantaja dönüştüreceğim ve bu birikim fikrini ne kadar çok insana ulaştırabilirsem hem algyo için iyi olacak hem de mağdur arkadaşlara bir çıkış yolu oluşturacaktır.

teşekkürler...

5.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    sn doganidas
    ben aynı şeyi ALARTKta yaptım... şükürler olsun iyi sonuç verdi şimdi bile imkan olsa devam etmeyi istesem de maalesef artık birikim pek mümkün olmuyor. hele de evş kira ve okullu çocukları var ise bir çok memur açısından da çok zor birikim için para ayırmak. korkarım bunlar da iyi günlerimiz... not emekliliğinin eşiğinde birisi olarak ben artık muhafaza dönemindeyim. Turizm yatırımları olmasa ben de alabileceğ,m lotları alıp kenara atmayı isterdim. ucuzun da ucuzu bir şirket ama problem yatırım ahlakının bozulmasında... aldığın hisse 10 katına 20 katına çıkıyorsa biriktirmek yerine farklı mecralara koşuyor insanlarımız...
    sn tövbekar
    en azından fikri desteğinizi eksik etmeyin lütfen )

tekeşşürler..

6. herkese selamlar.
    ben de kira param kadar parayla düzenli olarak aylık alım yapıyordum. toplam yatırımlarımın üçte biri algyo oldu şu anda
    hisseyle ilgili 2026 beklentisini ben de görüyorum arada. ama bu pazarlamacılar üç yıllık umut pazarlamasının satın alınmayacağını ve davranışsal iktisatı bizden iyi biliyorlardır.
    günlük alış fikri çok hoşuma gitti. 15 ekimden itibaren uygulayacağım.
    hissenin üzerinde baskı olduğu hissediliyor. bu baskının ne zamana kadar süreceği alatonların hesaplarına bağlı. benim epey sabrım var, bu baskı ucuzdan biriktirmeme yarıyor.

7. Saygıdeğer dostlar,

Destekleriniz için teşekkür ediyorum. İnanın çok mutlu oldum, teşekkür ederim.

Voltranı oluşturmayı başaracağız galiba ����

Bu piyasaya tek başına bir hiçiz. Birlikte olmak zorundayız.

Affınıza sığınarak bu stratejiye bir isim takmak istiyorum. VOLTRAN TAKTİĞİ

heyecanımı mazur görün lütfen

8. Günaydın. Ben de destekliyorum. Her gün oyuncaklarının azar azar eksildiğini gören tahtacının eli ayağına dolaşacak.

Sayfa 625/652 İlkİlk ... 125525575615623624625626627635 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •