Sayfa 628/652 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638 ... SonSon
Arama sonucu : 5211 madde; 5,017 - 5,024 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Ticari sırmış. Sanki bana Pentagon. Peh.

2.  Alıntı Originally Posted by Para Baronu Yazıyı Oku
    Ticari sırmış. Sanki bana Pentagon. Peh.
    2 senedir kolpacı parton rolünün epey ekmeğini yediler şimdi dibini sıyırıyorlar. Voltran kelimesini okudukça kuduruyorlardır eminim.

yeter daa, bi otele fuhuş baskını yaptırıp kapısına kilit vurmadığınız kaldı yani bunu bile yapsanız artık ky daha uyanık, bir stratejisi var.

anlamakta gecikeceksiniz belli oldu, o iş bankasının takasını azaltmak zorunda kaldığınızda biz dalgamıza bakarız

3. Günaydınlar.
    Yıllardır hisse.net' teki ALGYO başlığını takip ediyorum. Ara ara da paylaşımlar yaptığım oldu. Bu süreçte en sık tekrarlanan ve haklı bulduğum serzeniş şirketin ''sessizliği'' oldu. Gerçekten dün akşam bu aklıma geldiğinde bir kez daha KAP' a girip şöyle bir taradım: bolca devre kesiciye girme bildirimi dışında bir şey göremedim. Halbuki en azından devam eden devasa bir projemiz var. Bununla ilgili mutlaka gelişmeler, görüşmeler oluyordur. Olmalı. Nitekim inşaat ile ilgili iş anlaşmasını da başka bir firmadan öğreniyoruz. Şimdi 3. çeyrek bilançosu arifesindeyiz, yeniden değerlemeler yapılacak yine. Şirketin bu sessiz duruşu değerlemeler hususunda da tavrının ne olabileceği konusunda bir ipucu veriyor aslında. Sessiz, kenarda, gizli ve gözlerden uzak kalmak istiyorlar sanki. Neden?
    Önemli değil. Biz yatırımcıyız. Sabırlıyız. Takipteyiz.

4. Bu arada ben şirket ve yönetim tarafının bu tavrından rahatsızlığımı dile getirirken ve bu durumdan dolayı hissenin fiyatına yansıma olmamasından dolayı serzenişte bulunsam da yapılan işlerden ve finansallardan gayet memnunum. Onun için de tercih ettiğim hisselerden biri. Güveniyorum. Belki de asıl amaç da bu: gerçekten sabırlı olup güven duyanlar yolun sonunda sofrada yerini alacak. Kim bilir?

5. Bazı durum tespitlerinde bulunalım:
    2017 yılı ilk yarısında Algyo 120-130 milyon dolar piyasa değerinde. Bugün 210 milyon dolar civarı.
    2017 yılı ilk yarısında Alarko holding 280-300 milyon dolar piyasa değerinde. Bugün 1,7 milyar dolar civarı.
    2017 bahar ayları Algyo 2,5 lira,
    2017 bahar ayları Alark 2,1 lira.
    2017 baharı Endeks 890
    Ara ara döner bakarım geriye, faydalı olur.
    Ve şimdi soruyorum: Bu dengelerin böylesine değişmesine ne sebep oldu, ya da bir sebep var mı?
    Son düzenleme : selcukylm; 23-10-2023 saat: 11:05.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,240
     Alıntı Originally Posted by selcukylm Yazıyı Oku
    Bazı durum tespitlerinde bulunalım:
    2017 yılı ilk yarısında Algyo 120-130 milyon dolar piyasa değerinde. Bugün 210 milyon dolar civarı.
    2017 yılı ilk yarısında Alarko holding 280-300 milyon dolar piyasa değerinde. Bugün 1,7 milyar dolar civarı.
    2017 bahar ayları Algyo 2,5 lira,
    2017 bahar ayları Alark 2,1 lira.
    2017 baharı Endeks 890
    Ara ara döner bakarım geriye, faydalı olur.
    Ve şimdi soruyorum: Bu dengelerin böylesine değişmesine ne sebep oldu, ya da bir sebep var mı?
    MERAM ve CENAL iyi kar etmeye başladılar... mesela geçen yıl enerji krizinde kömürleri sabitlemeleri karı patlatıvermişti...
    önümüzdeki dönemde de eğer tarım yatırımları beklendiği gibi olacak ise zaten oranlar epey değişmek zorunda....
    sanırım 2017 dönemindeki borç rasyoları ( CENAL yatırımından dolayı) da epey bir baş ağrıtacak durumdaydı

7.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    MERAM ve CENAL iyi kar etmeye başladılar... mesela geçen yıl enerji krizinde kömürleri sabitlemeleri karı patlatıvermişti...
    önümüzdeki dönemde de eğer tarım yatırımları beklendiği gibi olacak ise zaten oranlar epey değişmek zorunda....
    sanırım 2017 dönemindeki borç rasyoları ( CENAL yatırımından dolayı) da epey bir baş ağrıtacak durumdaydı
    Holdingin fiyat gelişimi yaptığı yatırımlar, kar artışı, yatırımlar ve karlılık artışı ile beklentiler ışığında gayet doğal. Bu konuda size tamamen katılıyorum. Benim holding ile kıyas etme sebebim algyo nun aşırı geri kalması. Bunun için bir sebep yok aslında.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,240
     Alıntı Originally Posted by selcukylm Yazıyı Oku
    Holdingin fiyat gelişimi yaptığı yatırımlar, kar artışı, yatırımlar ve karlılık artışı ile beklentiler ışığında gayet doğal. Bu konuda size tamamen katılıyorum. Benim holding ile kıyas etme sebebim algyo nun aşırı geri kalması. Bunun için bir sebep yok aslında.
    benim tahminim geçmişte bir ara geri alım yapmışlardı ( hangi yıl hatırlamıyorum). belki o dönem biraz yükselmiş olabilirdi hemen arkasından değil ama bir müddet sonra iyi bir yükseliş olmuştu diye hatırlıyor gibiyim. yıl bazında yani farklı yıllarla değişim gösterebilir...
    bir de piyasada pek analist kalmadı kimse gerçek değere göre yatırım yapmıyor ve konuştuğu sektör ile iligili bilgi veremiyor. pozitif ayrışması gereken yerde diğerlerine uyabiliyor...

Sayfa 628/652 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •