Sayfa 417/652 İlkİlk ... 317367407415416417418419427467517 ... SonSon
Arama sonucu : 5211 madde; 3,329 - 3,336 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Bu kıyaslamada çok büyük tezatlar var, özak 364 milyon sermayesi olan 354 milyon karlılığı olan, torunlar 1 milyar sermaye ile ancak 68 milyon karlılığa erişmiş şirketler. algyo şu an sermayesinin 4 katı karı olan bir şirket... mukayese bile edilemez bence...

2.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    2 miyar TL'nin üzerinde değeri olan bir GYO firmasının 122mn TL kira geliri elde etmesi öyle büyük bir olay falan değildir.
    4.5 milyar TL'lik Torunlar'da 600 küsür mnTL kira geliri elde ediyor. Kıyaslara girersek maalesef sınıfta kalabiliriz.
    4,5 milyarlık torunların 4,5 milyar da net borcu var . ALGYO da net borç sıfır. Kıyaslama yapılırsa sınıfta kalan TRGYO olur ALGYO değil zira sıfır borçla 122 milyon kira getirisi mi 4,5 milyar borca 600 milyon kira getirisi mi daha yeğ tutulur?

3.  Alıntı Originally Posted by selcukylm Yazıyı Oku
    armada467.
    Yapma be güzel kardeşim, etme yaw.
    Can sıkıcısın, hiç bir şey bilmediğin halde çok biliyor havalarındasın.
    Bak yıllarca hissede olan yatırımcılar var, sessizce yatırım planlarını uygulayıp sabırla çalışıyorlar.
    Her düşüşte aynı nakarat be güzel kardeşim.
    Gerçekten artık iyice sıkıcı oldu bu durum.Çalı arkasında bekliyor ve ilk düşüşte buraya damlıyor.Sonuç olarak Algyo da bir hisse ve endeks düşüyorsa düşmesinden doğal ne olabilir ? Yazılarına bakarsanız % 80 i Algyo topiğinde.Hisse portföyünde var mı yok mu belli değil.Ayrıca kaç kere yanlış bilgiler verdi,buraya yazdık yanlış biliyorsun doğrusu budur diye.

Baştan beri söylüyorum,bu topiği egosunu tatmin yeri olarak kullanıyor.

4. "Şirket’in 30 Eylül 2021 tarihi itibarıyla net döviz pozisyonu 846.013.760 TL’dir (31 Aralık 2020 – 757.377.088
    TL). Kurlarda yaşanacak %10’luk bir artış Şirket’in karını 84.601.376 TL artırırken, %10’luk bir azalış ise
    84.601.376 TL azaltacaktır."

Yukarıdaki ifade 9 aylık Finansal Tablolardan.

Kurda %40 gibi bir artış oldu bu dönemde. Tabi arada finansal varlık alımları sebebiyle döviz çıkışı da oldu hatırladığım kadarıyla.

Ama aynı ifadeden yola çıkarsak, en az 300 milyon civarı bir kur karı gelmesi lazım.

Ona göre de hesap yapılabilir. 4 çeyrek toplamı, HBK, hisse fiyatı vs.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Torunlar gyo nun çoğunluğu İstanbul'un en değerli bölgelerinde olmak üzere 31.12.2020 itibarıyla 14 milyar TL değerinde gayrimenkul portföyü var. Yeniden değerleme raporları henüz gelmedi Kira geliri 2022 de 1 milyar TL üzerinde olur. Tabi döviz açığı da bulunuyor.

6.  Alıntı Originally Posted by fortune Yazıyı Oku
    Bu kıyaslamada çok büyük tezatlar var, özak 364 milyon sermayesi olan 354 milyon karlılığı olan, torunlar 1 milyar sermaye ile ancak 68 milyon karlılığa erişmiş şirketler. algyo şu an sermayesinin 4 katı karı olan bir şirket... mukayese bile edilemez bence...
    Anlatamadım heralde; Ben TRGYO daha iyi veya Özak daha iyi demedim. Değer/kira çarpanı kıyaslaması çok yanlış olur dedim.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

7.  Alıntı Originally Posted by Mclark Yazıyı Oku
    4,5 milyarlık torunların 4,5 milyar da net borcu var . ALGYO da net borç sıfır. Kıyaslama yapılırsa sınıfta kalan TRGYO olur ALGYO değil zira sıfır borçla 122 milyon kira getirisi mi 4,5 milyar borca 600 milyon kira getirisi mi daha yeğ tutulur?
    Başkası da der ki o zaman; adamlarda TR'nin ilk 10 daki 5 AVM'si var falan filan. Borcun nasıl yapıldığı önemlidir zira. Yatırım yapılıyorsa tabiki borç yapacaksın. kaçırılmaması gereken PD/kira geliri kıyasında sınıfta kalırız dedim. Yoksa borçluluktan farklı kıyas yaparsın, eldeki varlıklardan ayrı kıyas yaparsın, projelerden kıyas yaparsın. Yaparsın da yaparsın. YTD.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

8.  Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Torunlar gyo nun çoğunluğu İstanbul'un en değerli bölgelerinde olmak üzere 31.12.2020 itibarıyla 14 milyar TL değerinde gayrimenkul portföyü var. Yeniden değerleme raporları henüz gelmedi Kira geliri 2022 de 1 milyar TL üzerinde olur. Tabi döviz açığı da bulunuyor.
    Bana göre PD/kira da, varlıklarda, arsalarda(boğaza sıfır 53 dönüm arazi = 375 mn dolar ipotek değeri sadece bir örnek ) gibi konularda çok rahat öne geçer, ama borçlulukta sınıfta kalır. Anlayan güzel anlıyor . YTD.

Sayfa 417/652 İlkİlk ... 317367407415416417418419427467517 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •