Sayfa 3/23 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 179 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Ayyıldız

30.01.2017.... nakil... yine..

Değerli tövbekâr....

1- Biz "sayı esnafıyız"..
    Cuma günü %99 hissede %1 nakitte (bir hastalık v.s. için. tedbir) idim.. İyi oldu... . (Kasım-Aralıkta da dolarlarımı erken bozdurdum.... kötü oldu... )
    Analizlerimiz bize para kazandırır...ya da kaybettirir..... İdeolojimiz v.s. ikinci plan..... Burası kurtlar sofrası.....

2- 2002 yılında AK PARTİ iktidara gelmeden önce basında kaç kurum onu destekliyordu...?
    Trump'u ABD basınında kaç kurum destekliyordu?
    Eğer, bir parti fikirlerini ,argümanlarını mantıklı bir çerçevede ortaya koyarsa , rakip partiler de güvenilirliklerini kaybetmiş ise halk o partiyi destekler....

3- Cumhurbaşkanı seçimi bütün türkiyede yapılıyor. Yani ülkemiz tek seçim çevresi..... İlk turda geçerli oyların %50 den bir fazlasını ya da İkinci turda en çok oyu alan aday seçilir.

Partiler halka sıcak gelecek aday göstermesini bilsin yeter ki.

Demokrasi bu....

Saygılarımla.

2. Bırakın FED başkanını savunma dışişleri vs.kendileri gibi Yahudi olanlardan seçiyor..pes...
    Sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır.

23.12.2013.......
    kicker'in metot.....

ha yanlış anlaşılmasın... ben piyasanın yönünü zerre bilmem... grafikten anlamam... her gün tezgahımın başına otururum... tahta duruşlarına bakarım duruma göre riskimi alırım... ekranda ruhum yoktur... kolumu kesmem gerekiyor acımam keserim... yaramı sarmam bile... baktım yukarı gidiyor... hiç tereddüt etmem yine alırım... baktım aşağıya gidiyor hiç tereddüt etmem yine satarım...

kicker sağ mı..?

Eğer sağ ise... işe yarıyor metodu...

21.03.2014 ...... sadrazam77...yazmış..

sadrazam 77

1)
    Padişahım, seni bilenler derler ki; "abdestsiz yere ayak basmaz, hatta yatağının başucunda Kerbela toprağından imal edilmiş bir tuğla bulundur ve sabah kalkar kalkmaz, yere abdestsiz basmamak için, bu tuğla ile teyemmüm eder ve sonra abdest alırdı."

Seni bize hep vehimli olarak tanıtırlar Padişahım.Ama onlar, senin bugün dahi kulaklarımızda yankılanan şu seslenişini duymamışlar: "Beni evhamlı sanıyorlardı. Hayır! Ben, sadece gafil değilim, o kadar!"

Sen ki, 33 yıl başında bekleyen aç kurtları, yeri geldiği zaman tek başına defettin.O aç kurtların salyaları senden sonra vatanın her tarafına bulaştı. Senden sonra bir tespih tanesi gibi dağıldı koca Osmanlı İmparatorluğu Padişahım….( Ama çok şükür imamemiz elimizde kaldı…)

Padişahım, seni 24 Nisan 1909'da 31 Mart denilen düzmece bir olayı bahane ederek tahttan indirenler, aslında bu yüce milleti tarih sahnesinden silmeyi amaçlıyorlardı.

Padişahım; o dönemde sana yasakçı diyenler ne şartlar altında görev yaptığını bilmiyorlar mıydı? Aç kurtlar koca Osmanlı'yı bölmek için fırsatlar kollarlarken, seni nasıl yasakçı ilan ederler? Sana yasakçı diyenlere; Bir Osmanlı Gazetesi olan Gayret'i İngiltere tarafından dağıtımının neden yasaklandığını sorsan elbette bilemeyebilirler…

Seni en iyi anlayanlar, neden "İngiltere'yi baş düşman" ilan ettiğini artık gayet iyi biliyorlar…

Dünyanın her yerindeki mazlum milletlerin yardımına koştuğunu bilmiyorlar mı? Doğu Türkistan'a gönderdiğin ay-yıldızlı bayrağın, Kaşgar semalarından seni bugün bile selamlıyor Padişahım¦

Pekin Hamidiye Üniversitesi'nden kaçımızın haberi var?

Şerif Hüseyin "ahh ben ne yaptım, ben ne yaptım" diye dövünüyor mudur hala Padişahım

Peygamber Efendimiz (S.A.V) aleyhine Avrupa'da oynanacak tiyatro oyunlarını Yıldız'dan, bütün büyük devletleri karşına alma pahasına nasıl engellediğinizi belki bugün pek çokları bilemez, sizin Resul'e olan sevginizi bizler gayet iyi biliyoruz ve bir kez daha seni rahmetle ve Fatihalarla anıyoruz

Seninle o günlerde görüşen yabancı devlet adamı (Bagnam paşa) şöyle diyordu. "Bilmece gibi bir adam. Hem de çözülmesi çok çok çok zor olan bilmece." Bugün dahi senin sırlarının peşindeler Padişahım.

Seni nasıl gösterirseler göstersinler Padişahım; bu millet, senin yaralı askerine ellerinle baston yapıp, bizzat verdiğini, Harem'indeki kadınlarının cephedeki askerler için dikiş diktiklerini, unutmadı ki

Padişahım, ülkemizin kalkınması ve gelişmesi yönünde yaptıklarını başkaları hayal bile edemezler.Ve gerçek reformcunun kim olduğunu bugün ilgili kişi ve kurumların hepsi gayet iyi biliyorlar

Yıldız Arşivi gibi muhteşem bir koleksiyonu yağmalayanlar, biliyorlardı ki, arşivdeki belgeler onların maskelerini düşürecekti…Sanıyorlar ki maskeleri düşmeyecek!

Sen üzülme Padişahım, arşivlerin bir kısmını her ne kadar çalmışsalar da, biz onların maskelerini senin hatırın için düşüreceğiz. Bizim arşivimiz gönülden gönüle, gözden göze naklediliyor, onlar bunu bilmezler, anlamazlar, varsın inanmasınlar ama gerçekler ortaya çıkınca bir kez daha senin önünde saygıyla eğileceklerdir yüce Hakan'ım.

Karlı bir Şubat günü, seni ebedi aleme uğurlamıştık Padişahım Bir Şubat günü senin sırlarını paylaşmak çok şükür bize nasip oldu.Mekanın Cennet olsun BÜYÜK DİRENİŞÇi...

2)
    Büyüyen ve gelişen Türkiye'yi istemeyen, kandan ve kaostan beslenen güçler geçmişte Adnan Menderes'e de iftiralar atarak köşeye sıkıştırmaya çalıştılar. Yıllarca Türkiye üzerinde küresel güçlerle birlikte büyük oyunlar kuranlar Adnan Menseres'in "Yeter söz milletindir" demesine ve ülkenin refah seviyesini artırmasına engel olmak için türlü kumpaslar kurdular...

Bugün yine aynı oyunu sahneye sürmek isteyen karanlık odaklar geçmişte Adnan Menderes'e kurdukları uydurma belgelerle ve iftira üzerine kurulu oyunlarıyla Menderes hükümetini yıpratma çabasına girdiler.

Menderes hükümeti siyasetle yıkamayacaklarını anlayan derin güçler askeri cuntayla yıkmaya ve iftiralar atmaya başladılar.

Gelişen ve büyüyen Türkiye'yi istemeyen güçlerin yerli taşeronu o dönemde askerdi. Asker sürekli ihtilal çağrısı yapıyor ve meşru ve seçilmiş hükümeti yıkmak için tüm girişimlerde bulunuyordu.

MENDERES'E KARŞI KARA PROPAGANDA BAŞLATTILAR

Menderes ve arkadaşlarını gözaltına almak için uydurma bahaneler üretmeye başladılar. Millî Birlik Komitesi, DP'liler hakkında daha sonradan doğru olmadığı anlaşılan bazı haberler yaymaya başlamıştı. MBK, tarafından Adnan Menderes'in yurtdışına kaçarken ve beraberlerinde 12 uçak dolusu altın, mücevherat ve parayı kaçırmakta iken yakalandığı iddia edildi. Yalan ve iftiranın her aşamasından yer alan derin güçler Menderes'i halkın gözünde küçük düşürmek için yayınladıkları bu tebliği matbaası olan herkesin basıp yayınlaması emrini verdiler

Yakalandığında yanında 12 uçak dolusu altın olduğu yalanını yazan gazeteler, bu kez de bu haberi, 'Menderes'in gereksiz yatırımlarının durdurulduğu' başlığı ile müjdeler gibi verdi. Darbe sadece Türkiye'nin demokratikleşmesi engel olmadı. Sanayi hamlesini daha o yıllarda yaparak Almanya gibi Avrupa'nın en güçlü ülkelerinden biri olmasına da engel oldu.

3)

Turgut Özal'ın bundan tam 17 sene önce yaptığı,hala da konuşulan konularda yaptığı açıklamalar ve ölümünden önceki son konuşması metni

Şimdi,geçenlerde bir yerde yaptığım konuşmada şöyle bir sual sordum. Sonra da dedim ki,acaba reaksiyon gelir mi?... Gene başımdan geçen bir hikaye... Onu burada da tekrar edeceğim. 1930 lu yıllar... Ben ilkokuldayım,ilkokul son sınıftayım. Tabi o zaman bizi bambaşka yetiştiriyorlar. İlkokulda okutulan şeyleri,bugün benim yaşlarıma yakın kimseler herhalde hatırlayacaklar. Biz,bir Türkün on düşmana bedel olduğunu,bir Türkün dünyaya bedel olduğunu... Daha bir çok şeyleri öğrendik. Ama bunları,kendimizin ufak dünyasında öğrendik. Yani dış dünyayla hiç bir alakamız yoktu. Dış dünyayı değil,İstanbulu bile bilmiyorduk. Bunları okuyorum kitaptan... İyi de bir talebeyim. Rahmetli dedem,o sırada bize misafir gelmiş. O da gençliğinde,İstanbulda bulunmuş. Sultan Abdülhamit zamanında... Okuduğum tarih kitabında Kızıl Sultan diyor,Sultan Abdülhamite... Ben okuyorum,o da dinliyor... Döndü, "Bunların hepsi yalan. Size yanlış şey öğretiyorlar"dedi. "Dede,sen mi iyi bileceksin,kitap mı iyi bilecek" dedim... Biz böyle büyüdük. Aradan seneler geçti. Yurt dışına gittik. Yurtdışında çok kaldım. Orada bazı kitaplar elime geçti. Bu konularda biraz araştırma yaptım. Yurt içinde de ufak tefek,kenarda köşede,kırıntı gibi gelen... O sırada çok sarih değil,bilgiler var... Baktım ki,dedem haklı... Dedem haklı. Onun üzerine dedim ki;yani şu tarihi anlatmanın tersliğine bakın. Bu zata "Kızıl Sultan" dediler. Devrine bakıldığı zaman,hemen hemen hiçbir toprak parçası vermemiş. Siyaseten fevkalade iyi idare etmiş. Demiryollarını yapmış,okullar yapmış,birçok şeyleri var. Bunları görüyorsunuz. Ondan sonra İttihat Terakki gelmiş. Birlik ve gelişme... Öyle mi?... 1909... 1918 de koskoca imparatorluk,bozuk para gibi harcanmış. Doğru mu,değil mi? Şimdi... Birisi Kızıl Sultan,öbürleri hürriyet kahramanı... Öyle mi,değil mi? Şimdi,tarih bu işi nasıl bu kadar yanlış yapabilir. Yani bu suali sormamız lazım,diye düşündüm. Zannediyorum,bu sualler soruluyor artık Türkiyede... Bu suallerin sorulması lazım. Bunun gibi,başka suallerin de sorulması lazım.

Tarihi doğru bilmeyip hep yanlış şeyleri öğrendiğimiz zaman hakikaten gelişmemiz imkan dahilinde değildir. Yani bunu herhangi bir kasıtla söylemiyorum. Ben şu düşüncedeyim veya siz şu düşüncedesiniz diye,bir şey içerisinde değilim... Söylediğim sadece,her şeyin doğrusunu öğrenelim. Her şeyi,icabında sorgulayalım. Ama bunu kavga etmeden,insan gibi,yani bir nevi anlayış içerisinde,hoşgörü içerisinde yapalım. Bunu yaptığımız zaman,emin olunuz bu toplum çok ileriye gider. Çünkü bu toplumun insanlarının kabiliyeti (bilmiyorum ne sebepten) hakikaten inanılmazdır.

4)

"ATATÜRK NEDEN SAĞ EL GÖĞSÜNDE POZLAR VERMİŞTİR?" bunu açıklayayım.

Değerli dostlar, çünkü o duruş, mason duruşu şöyle dursun, emeryal filan duruşu da değildir! O duruş; TÜRK TÖRESİNDE, (BİLGE KAĞAN) DURUŞUDUR.

Sağ el kalbin üstünde, manası, kalbe ermek, KALP EREN YANİ ALPEREN duruşudur. Tüm milletinin değerlerini -Yüce Yaratıcının İslam tasavvufunda da dile getirilen, "mümin kulumun kalbine sığdımâ" mecazı gibi- sıkıca kalbe bastırmak, kalbinin, bu değerler için attığının simgesidir.

Bu duruşu ayakta, dik durarak ve yerde bağdaş kurarak, oturarak tüm bilge Türk Başbuğları yapmıştır. Çünkü töredir.

İşte yakın zamanda çıkarılan BİLGE KAĞAN HEYKELLERİ. Hepsinin sağ elleri kalbindedir.

ATATÜRK ÜN ŞİİRİ
    Oğuz Oğulları

Asyanın ortasında Oğuz oğulları

Avrupanın Alplerinde Oğuz torunları

Doğudan çıkan biz, batıda yine biz

Nerede olsa, ne olsa kendimizi biliriz.

Hep insanlar kendilerini bilseler,

Bilinir o zaman ki hep biziz.

Türk sadece bir milletin adı değil,

Türk bütün adamların birliğidir.

Ey birbirine diş bileyen yığınlar,

Ey yığın yığın insan gafletleri

Yırtılmış gözlerdeki gafletten perde,

Dünya o zaman görecek hakikat nerede?

Hakikat nerede?
    Son düzenleme : TALEBE; 21-02-2017 saat: 16:40.

31.03.2014.....tarihinden...bir İzmir/İzmir'li analizi....

cemsoy 34 yazmış....

manisada yaşayan bir izmirli olarak... izmir yaşamak isteyen arkadaşlarla dalga geçen arkdaşlara ithafen yazmadan geçemeyecegim... izmirli vatandaş siz şuraya bina yapcagım ..buraya köprü yapcagım... şuraya avm yapcagım diye porje götürürseniz kaybedersiniz..zamanın belediye başkanı yuksel çakmur ...karşiyaka sahil şeridini doldurdu palmiyeleri kesti diye kaybetti secimi dyp li burhan özfaturaya karşi... izmirli ortak yaşam alanlarına bina dikilmesini istemez...izmirli keyif insanıdır.. istanbul halkı gibi kapitalist düzenin rant tuzagına düşmemiştir.. istanbullular genelde gayrimenkullerinin etrafında yapılacak binalar sayesinde rant elde edip para kazanma hırsı ile çalişirken ...izmirde mayıs eylül arası çalişan insan kalmaz... şehir boşalır...çeşme foça kuşadasında keyif yapar ...bir topan ekmek parası kazandımmı allah bereket versin der... güzelbahçede rakı balık yapmazsa ...kordonda eller havaya modunda eglenmezse yaşayamaz.. o yüzden bir belediye başkanı desin ki otobüs ve deniz yolu sabaha kadar çalaişcak ...bütün izmirli o adama oyunu verir...izmirli parkına avm yapılmasına izin vermez... izmirliye eger ki derseniz karşiyaka güzelbahçe arasına köprü yapacagım derseniz..evinin degerlenecegine bakmaz.. trafik sıkışacak hayatı zindan olacak diye oy vermez... arabası olan bir çok izmirli toplu ulaşımı tercih eder..izmirin hiç bir zaman içinden çıkılmaz bir trafik sorunu olmamıştır..tamam arada sıkışıklık olur ama hiç bir zaman kilitlenmez trafik...izmirin bir ucundan bir ucuna ...enfazla 1 saatte gidebilirsiniz... ki ben turgutluda yaşıyorum şehir merkezinden 40 km mesafede....hafta sonları kız arkdaşımla buluşmaya gidiyorum yarım saatte bornovaya giriyorum kız arkadaşımı alıyorum... en uzak mesafe urla 50 km ...bir saatte gidiyorum urlaya kahvaltımızı yapıyoruz... oradanda eger yazsa karaburun çeşme biryerlere gidiyoruz .. eger kışsa geri gönüp güzelbahçede rakıbalık yapıyoruz... benim aylık kazancım 5000 lira olsa ne olur 50 000 lira olsa ne olur.. ne kadar daha fazla yiyebilirim kii... o yüzden k...mı yırtmama gerek yok daha fazla kazanmak için zaten kazancım yetiyor bana ...izmirli boyle düşünür... ama herşeyi para ve kazançla ölçen ve izmiri görmeden izmir köy gibi diyen istanbullu iktidarı destekleyen arkadaşlar.. neden akp izmiri kazanamıyor anlamışlardır umarım.. ama anlayabildeklerini sanmıyorum ... onların gözlerinde gözbebegi yerine $ işareti var .... her baktıkları güzellige dolar olarak bakıyorlar ...

30.04.2014.........tarihinden...

reisin altın kuralları......

altın kuralları unutmayalım.
    1-asla ve asla lazım olan parayı sokmayacan.
    2-kazanmak icin değil hobi niyetine girecen,(zengin olup kısa yoldan köşe olurum hayallerini bi unutun)
    3-imkansız diye bişii asla olmas demeyin
    4-kısa sürede kazancınız oluştuysa derhal ceqin,(piyasa bi yere ucmas meraq etmeyin)
    5-asla full girmeyin,kademeli işleme kendinizi alıştırın.
    6-teknik takas temel fadime bilimum işleri öğrenin ama uygulamayın
    7-risk stratejinis olsun ama asla stop noktasını önceden tayin etmeyin.

14.04.2014..........tarihinden....

kıgılcım.................demiş..

Arkadaşlar AYI piyasası dinamikleri ile ilgili birkaç cümle yazacağım, bu topikte kayıtlı dursun önemli çünkü.

1)AYI piyasaları genelde BIST için 12-15 ay sürer.
    2)AYI piyasalarında haftalık grafikte aşırı SATIM bölgesine gelmeden dip bulunmaz.
    3)200 haftalık ortalama kırıldıysa, 260 haftalık ortalamaya bakılmalıdır. İkisi de kırılırsa son durak 550 haftalık ortalamadır.
    4)AYI piyasalarında düşüşler yayıla yayıla ve 3 aylık hareketler halinde olur, yükselişler amansız ve 1 aylık hareketler şeklinde.

06.01.2015... akinolu abiden....

Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    Hiçbir zaman piyasalar kolay lokma olmadı . Görünen köy her zaman o zamanın koşullarında piyasa yapıcılar tarafından ayarlanmıştır. Dönüp hesap cüzdanınızı muhasebe ettiğinizde dolar bazlı her zaman kaybettiğinizi görürsünüz. Yaşadığınız stress ve yaşlandığınızda gençliğiniz elden gittiğin de geçmişe baktığınızda ekran karşısında durmanın ne kadar büyük bir kayıp olduğunu anlarsınız. Bu muhasebe kaybederken de aynıdır kazanırken de. Çünkü elinizdeki 1 lira ila 10 lira arasındaki yaşam kalitesi çok farklı değildir.

Piyasaları yapanlar derki ben en büyüğüm , bu binalar bu plazalar bu ekranlar gördüğün herşey benim. Sen benim çöplüğümde gelip senaryo yazamazsın. Yazarsan seni cezalandırırım. Böyle bir cezanın varlığında düşüncelerini paylaşmış herkese teşekkürü borç bilirim.

Forumdan ve dolayısıyla çevresinden çok şey aldım.

Nasıl para kaybedilir topiğinde de olan bir yazımda.
    Her zaman piyasanın önünüze koyduğunun yarısını yemeniz gerekmekte. Hepsini yemeye kalkarsanız ki bu normal hayatta da böyledir. Bu sürdürülebilir sağlıklı bir yaşam olmayacaktır.

15 yıldır bu forumda yazıyorum. Çoğu eski müdayimi tanıyorum. Bunlar arasında borsa yüzünden bozulanlar , parayı bulup bozulanlar , parayı kaybedip bozulanlardan tutun servetinin üstüne mezar taşı bile borçla yapılmış ava adam gibi adamlar tanıdım. Borsanın benim hayatımdaki yerini az çok bilen biliyor . Yaş 37 oldu ve artık sağlığım bu işi bu yaptığım şekilde kaldırmıyor.
    Artık daha defansif trende yayılan işlemlere odaklanmanın ve elimizden altından kaçıp giden zamanın keyfini sürme zamanı olduğunu düşünüyordum.

Evet bu benim akıllı para topiğindeki son yazım .

Akıllı para ve karşıt yatırım topiclerin de yazdığım tradelerin hepsini uyguladım. Bu beni daha disiplinize ettiğini düşündüğüm için paylaşımlarda bulundum. Devir internet devri ve ortalıkta tehlikeli yazılar dolandığını hissediyorum.
    Herkes görünen köy olmadığını düşünüyorum. Ve bunu ciddi şekilde rahatsız etmeye başladı.
    Esas benim açimdan önemlisi artık rölantiye alacağım internet ve borsaya bakış açımda forumda eskisi gibi topic açıp paylaşımlar da bulunmanın da bir anlamı olmayacak.

Haluk Yasar 'a da teşekkürlerimi iletiyor başarılarının devamını diliyorum.

Hakkınızı helal edin.

saygılarımla.

Sayfa 3/23 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •