Sayfa 19/167 İlkİlk ... 917181920212969119 ... SonSon
Arama sonucu : 1330 madde; 145 - 152 arası.

Konu: CRFSA - Carrefoursa

1. Ekleme veya düzeltme yapacak olan var mıdır?

Telegram crfsa grubundan alıntıdır. BistAnalist Paylaşımı

"
    * 1000 lot olarak baz alındığında sermaye azaltımında (%86) düz alıyorum. 150 lot kalacak(ana hisse)
    * Şimdi bunun %22.5 bedelli olunca 33 lot ile pazara katılacağı sanılıyor. Yanlış.
    * Rüçhan pazarı başladığında crfsa 150 lot (ana hisse) crfsa r 150 lot (rüçhan pazarı) olarak göreceksiniz
    * Eğer rüçhan pazarında değerlendirmek istemeyip direkt ana hisseye çevirmek isterseniz hakkınız olan 33 lota x 17tl ödeyerek ana hissenizi 183 adet yapabilirsiniz
    * Çevrim yapmadınız. Rüçhan tahtasına katıldınız 150 lotun dilerseniz hepsini rüçhan pazarında direkt satabilirsiniz

Burada önemli olan konu şu!
    Rakamlar örnektir

Hisse ana fiyatı baz alıyorum 163 tl.(Hisse azalımından dolayı artıyor fiyat)
    Rüçhan piyasasında crfsa.r yeni fiyatla pazara başlayacak. Rüçhan pazarında alacağınız her lot için (eğer ana hisseye dönüştürmek istiyorsanız) 17 tl ödeyerek hesaplama yapmayı unutmayın!
    Örnek rüçhan fiyatı piyasa da 100tl oldu ana hisse 163 tl burada 17 tl rüçhan dönüşüm ücreti ödeseniz bile 117 tl ana hisseye dönüşebilecek 46 tl lot başına karınız olmuş olacak örnek rakama göre
    163 tl ana hisse baz alınarak 146 tl altında alınan her rüçhan ana hisseye göre kar sayılır eğer ana hisse 163 de kalırsa burada oran iyi ayarlanmazsa diğer bedelliler gibi saçmalıklara neden olur
    Rüçhan 1 tl
    Pardon ana hisse 3 tl
    İnsanlar ana hisseyi satıp rüçhan aldı 1tl den 1tl maliyet le geldi ana hisseyi 2 tl ye getireyim derken ana hisseyi taban yaptırdı
    Aynı şekilde rüçhanı satıp ana hisse alayım diye akıllı olmaya çalıştılar bu sefer de %400 de olan rüçhan tabana gitti
    Terazi mantığıdır rüçhan pazarı
    Ana hisse ne kadar değerli ise rüçhan o kadar değerlidir
    Ana hisse azaltım sonrası 3.6m kalırken
    O yüzden rüçhan olursa küçümsemeyin vezir de eder rezil de"

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    Selamun aleyküm sayın carfurcular merakımdan soruyorum topic uzun zamandır takip etmiyorum .Merakımdan soruyorum kaç kişi sirkete mail atarak spk onayına ne mzan basruduldu diye sordu?
    gk sermaye artırımına yonelık 26 .10 2.2020 tarıhınde sermaye artırımını onayladı lakın daha spk tadıl edılmıs seklınde basvuru yapıldı veya oanaylandı dıye bir bılgı gelmedı dıye bılıyorum.

--
    -
    -
    -
    Spk sermaye artırımı için başvuru yapıldıgı tarihi bilen arkadasımız var mı?
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

3.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    Selamun aleyküm sayın carfurcular merakımdan soruyorum topic uzun zamandır takip etmiyorum .Merakımdan soruyorum kaç kişi sirkete mail atarak spk onayına ne mzan basruduldu diye sordu?
    gk sermaye artırımına yonelık 26 .10 2.2020 tarıhınde sermaye artırımını onayladı lakın daha spk tadıl edılmıs seklınde basvuru yapıldı veya oanaylandı dıye bir bılgı gelmedı dıye bılıyorum.

--
    -
    -
    -
    Spk sermaye artırımı için başvuru yapıldıgı tarihi bilen arkadasımız var mı?
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/875015

KAP'ta geriye dönük bütün bildirimleri görebilirsiniz.
    Bildirim arama yeri bile var.
    Şuna ulaşmam 10 saniye sürmedi.
    Son 1 yıl bildirimleri listele ---> ctrl+f arama çubuğunu aç ---> "Başvuru" yaz hop karşında iki tane başvuru.
    14 Eylül'de başvuru yapılmış.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by Foçabeyi Yazıyı Oku
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/875015

KAP'ta geriye dönük bütün bildirimleri görebilirsiniz.
    Bildirim arama yeri bile var.
    Şuna ulaşmam 10 saniye sürmedi.
    Son 1 yıl bildirimleri listele ---> ctrl+f arama çubuğunu aç ---> "Başvuru" yaz hop karşında iki tane başvuru.
    14 Eylül'de başvuru yapılmış.
    Anlamadınız siz :D genelkurul sermaye arttırımına yönelik tadili daha yeni yaptı! süreç yniden başladı demek istedim...
    Namık Kemal

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    Ayrıca attıgınız tadil için başvuru ve spk tadili onayladığı ile alakalı bildirim yok ?
    Namık Kemal

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    748
     Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    Ayrıca attıgınız tadil için başvuru ve spk tadili onayladığı ile alakalı bildirim yok ?
    Tadil için 26.10.2020 de kap açıklaması yapıldı.
    Dürüstlük pahallı bı mülktür,ucuz insanlarda bulunmaz.

7. SPK başvurusu sordunuz onu gösterdim
    SPK'dan hiçbir şey için onay gelmedi zaten. Herkes onay bekliyor.
    Bedelli konusuyla ilgili genel kurulda tekrar ne görüşülecek onu bilmiyorum ama bu ayın 19undaydı sanırım genel kurul ve bu konu tekrar görüşülecekti. Akşama tekrar bakarım bir eve gidince neymiş ne değilmiş.

8.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    Sayın sasa500 tekrar crfsa da misiniz?

Sayfa 19/167 İlkİlk ... 917181920212969119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •