Sayfa 33/167 İlkİlk ... 2331323334354383133 ... SonSon
Arama sonucu : 1332 madde; 257 - 264 arası.

Konu: CRFSA - Carrefoursa

1.  Alıntı Originally Posted by mavideniz000 Yazıyı Oku
    Dün anladım onay geldi son ana bıraktım alamadım olmadı yani

Borsada fiyat yoktur,trend vardır.
    Trend varsa fiyat önemsizdir.
    Nasip kısmet kardeş. Bazen olmayınca olmuyor. Bazı kağıtlarda frekans yakalanıyor bazen.

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

2.  Alıntı Originally Posted by yagmurelif Yazıyı Oku
    Rüchan pazarımız Egeen, Karton gibi sığ hisselerden bile daha sığ olacak. Rüchanları karşılaştırılan hisselerin 1 kademesinde bizim toplam rüchan sayımız kadar lot yığıldığı oluyordu. Karşılaştırılan bedellilerde patronlar KY'ye bedelli yapıyordu. Carfurda ise şirketin bağlı olduğu holding borçları üstleniyor. Piyasadan topladıklarını da düşününürsek bedelin %1'i ancak KY'nin sırtındadır.

Spk bülteninin son sayfasındaki ek açıklama metnini aşağıdaki şekilde;

"Carrefoursa Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş.’nin, 700.000.000,00 TL’lik çıkarılmış sermayesinin 595.755.646,04
    TL tutarında azaltılarak 104.244.353,96 TL’ye indirilmesine ve eşzamanlı olarak 1 TL nominal değerli 100 adet pay için 17 TL yeni
    pay alma hakkı kullanım fiyatı üzerinden tamamı nakden karşılanmak üzere toplam 23.529.411,76 TL tutarda sermaye artırımı
    yapılarak çıkarılmış sermayesinin 127.773.765,72 TL'ye artırılması nedeniyle ihraç ve halka arz edilecek toplam 23.529.411,76
    TL nominal değerli paylara ilişkin olarak hazırlanan izahname ile tasarruf sahiplerine satış duyurusunun onaylanmasına ve VII128.1 sayılı Pay Tebliği md. 19/13 uyarınca sermaye azaltımı ile eş anlı olarak ya da sermaye azaltımının sonuçlanmasından
    itibaren iki yıl içerisinde yapılacak sermaye artırımlarında, artırılan sermayeyi temsil eden payları satın alacak yatırımcıların
    talebinin alınmasından önce, söz konusu maddede öngörülen risk formunun yatırımcılar tarafından imzalanması veya
    onaylanmasının sağlanması gerektiği hususunda kamunun bilgilendirilmesine karar verilmiştir"

Mevcut işlem bittikten sonra 2 yıl içerisinde yapılacak (olası) sermaye artırımlarında yatırımcılara risk formu doldurtulması gerektiğini şimdiden ilan etmişler. Ben bu ifadeden 2 yıl içerisinde tekrar bedelli ya da bedelsiz (çok büyük ihtimalle bedelli) sermaye artışı planlandığını anlıyorum. Bu çok iyi bir şey. Çünkü bedelli; Ana hissedar Sabancı Holding'in şu anda yaptığı gibi Carfur'a sermaye eklemeye, borçlarını ödemeye, büyütmeye, yatırım yapmaya devam edeceği anlamına geliyor.

Ard arda yapılan bedelli artışlarla yabancı payı daha da azaltılabilir.

Gelecek yıllarda çok farklı çok yaygın bir carfurla karşılaşabiliriz.
    Herkese günaydın, onayımız gelmiş hayırlı olsun. Her şey beklentinize paralel gidiyor👏🏻 gelecek yıllara kadar dayanabilecek miyiz bakalım

iş yatırım 562000 adet sattı

Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

4.  Alıntı Originally Posted by mavideniz000 Yazıyı Oku
    iş yatırım 562000 adet sattı

Satsin kardeş. Alıcı varsa sıkıntı yok..

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

Sayfa 33/167 İlkİlk ... 2331323334354383133 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •