Sayfa 38/167 İlkİlk ... 2836373839404888138 ... SonSon
Arama sonucu : 1329 madde; 297 - 304 arası.

Konu: CRFSA - Carrefoursa

1.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    Bu sefer ruchanlar cıddı prım yapmaya bilir. Spk bültende ky koruma amaclı bilgilendirme yapma sartı verdi. Aynı zamanda hisse süreklli brüt takasta. Dün carfur almak istedigimde aracı kurumum aldırmadı .Kredili malını boşalt , hesabındaki hisselerden sat sonra carfur al dedi!(günlük hacmim 20m)
    ayrıca şunuda ekledi carfur karsılıgında teminat 0!!!! yani açıga al sat yapamazsın diyince alamadım.
    ?
    ?
    ? Yukarda yazdıklarımla ben ne demek istedim?
    hisseyi mi kötüledim ? hayır
    Topiclerde tanıdıgım ve carfur almasına vesile oldugum arkadaslar var dikkatli olun operasyon devam ediyor evet ama bu malda birilerine satılacak. Ama kime?
    Not: carfur 3 e katladı bence daha yolu olmalı.Beni düşündüren sey bilgilendirme yapıldıgında bu riske kim girecek(ky bakısından baktım)
    Alt pazardaki her hisseyi alırken karşımıza bilgilendirme metni çıkıyor ve onaylıyoruz. Evet hissenin teminat oranı 0. Yani paran varsa alabiliyorsun kredili islem yapamıyorsun. Açığa satış zaten sadece BIST 30 için var. Bu bilgiler basit bilgiler günlük 20 M hacmi olan birisinin bu bilgiyi daha yeni aracı kurumundan öğrenmiş olmasına açıkçası ben şaşırdım.

Not; ben hisseyi ovdum mu pazarladim mi? Hayir. Sadece var olan durumu söyledim. Hiçbir hisse ilelebet yükselmez ve ilelebet düşmez. Gerçekçi beklenti nedir nereye gider benim ongorum yok. Al sat tut tavsiyesinde bulunmak zaten haddine değil.

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

O uyarı bulunduğu-işlem yapılan pazar yapısı ile ilgili
     Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    Bu sefer ruchanlar cıddı prım yapmaya bilir. Spk bültende ky koruma amaclı bilgilendirme yapma sartı verdi. Aynı zamanda hisse süreklli brüt takasta. Dün carfur almak istedigimde aracı kurumum aldırmadı .Kredili malını boşalt , hesabındaki hisselerden sat sonra carfur al dedi!(günlük hacmim 20m)
    ayrıca şunuda ekledi carfur karsılıgında teminat 0!!!! yani açıga al sat yapamazsın diyince alamadım.
    ?
    ?
    ? Yukarda yazdıklarımla ben ne demek istedim?
    hisseyi mi kötüledim ? hayır
    Topiclerde tanıdıgım ve carfur almasına vesile oldugum arkadaslar var dikkatli olun operasyon devam ediyor evet ama bu malda birilerine satılacak. Ama kime?
    Not: carfur 3 e katladı bence daha yolu olmalı.Beni düşündüren sey bilgilendirme yapıldıgında bu riske kim girecek(ky bakısından baktım)
    Borsada fiyat yoktur,trend vardır.
    Trend varsa fiyat önemsizdir.
    Son düzenleme : mavideniz000; 14-11-2020 saat: 13:13.
    Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

Ne güzel işte paran ile alıyorsun kredili işlem açığa satış derhal yasaklanmalı kredili işlem araci kurumların tuzağıdır ne ocaklar battı ben şahsen kendi param ile alırım satarım

Borsada fiyat yoktur,trend vardır.
    Trend varsa fiyat önemsizdir.
    Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

4. Piyasa carfurun yüksek prim yapması için uygun sanki. Endeks kağıtları harici çoğu yerinde sayıyor. KY yüksek prim arıyor 1 e 10 gibi kısa vadeli zengin olma hayalleri kuruyor ki önünde az zaman önce bu tarz primler yapan senetleri görmüş alamadığına tutamadığına hayıflanmış.

MI 8 SE cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

5. Merhaba Arkadaşlar Crfsa ' daki eş zamanlı sermaye azaltımı ve arttırımı konusunda rüçhan konusunda çok farklı bilgiler var. Yukarıda arkadaşın belirttiği şekilde yazılanda var aşağıda belirtilen şekilde de bu nedenle kafam karıştı.
    ilk aşama 1000 lot üzerinden örnek verilmiş
    Sermaye azaltımı sonrası: 1000x0,1489206=148,9206 Crfsa hissesine düşer küsuratlarınınsa sadece aracı kurum tarafından alınıp satıldığı yazılmış.
    Sermaye Arttırımı Sonrası

Hesaptaki lot sayısı kadar rüçhan, rüçhanında 0,2257140 kadar lota 17 TL karşılığında çevrilebilir şeklinde yani.
    148,9206x0,2257140=33,6134643 den 33 Lota çevrilebilir rüçhan şeklinde açıklama yapılmış

Daha önce yazan arkadaş yanlış anlamadıysam
    Hissenin bölündüğü an hesaptaki lot (148,9206 lot ) ve Toplam Rüçhanların %22,57 si olan 33 Rüchan artı + 561 Liranın (33x17 TL) ilk bakiyeye eşit olacağını yazmış.

Yukarıda verdiğim örnekteyse bölünme sonrası oluşan lot sayısının 148,9206 Lotun bölünmedeki hesap bakiyesine eşit olacağı ve sermaye arttırımı sonrası Lota çevrilebilir Rüchan sayısının (33 rüchan) dahil olmadığı anlamı çıkıyor.

Arkadaşlar borsada yeniyim hiç bölünme deneyimim olmadı ve bir çoğunuzdan bilgisiz olduğumu düşünüyorum. Arkadasın yazdıklarını, yanlış anladıysam kusura bakmasın. Sadece Crfsa Hissem var yorum almak istiyorum. Yatırım tavsiyesi Değildir. Yönlendirme veya bilgi kirliliği yaratmaya çalışmıyorum. Bilgilenmeye çalışıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by mterdemli Yazıyı Oku
    Alt pazardaki her hisseyi alırken karşımıza bilgilendirme metni çıkıyor ve onaylıyoruz. Evet hissenin teminat oranı 0. Yani paran varsa alabiliyorsun kredili islem yapamıyorsun. Açığa satış zaten sadece BIST 30 için var. Bu bilgiler basit bilgiler günlük 20 M hacmi olan birisinin bu bilgiyi daha yeni aracı kurumundan öğrenmiş olmasına açıkçası ben şaşırdım.

Not; ben hisseyi ovdum mu pazarladim mi? Hayir. Sadece var olan durumu söyledim. Hiçbir hisse ilelebet yükselmez ve ilelebet düşmez. Gerçekçi beklenti nedir nereye gider benim ongorum yok. Al sat tut tavsiyesinde bulunmak zaten haddine değil.

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Mesele yeni ögren değil, ki konuya vakıfım. spk onayı cıktıgında yatırımcının bilgilendirilmeli dedi. hisse rakam olarak ne olur bılemem ama yatırımcı çekebilir mi? daha yüksek fiyatlardan başka birisine verilebilir mi? neyse bol kazançlar herkese
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

7. Sayın Sasa500 bilgilendirme bundan sonraki 2 yıl içerisinde yapılacak olan sermaye artırımları içinmiş. Bu akşam ilgili pay tebliğine bir bakacağım

MI 8 SE cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. 3 krş lük kağıtlar bedellisi iptal edilen kağıt her gün yüzde 10 gidiyor bizimki bakalım onları geçecek mı?

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 38/167 İlkİlk ... 2836373839404888138 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •