Sayfa 71/167 İlkİlk ... 2161697071727381121 ... SonSon
Arama sonucu : 1329 madde; 561 - 568 arası.

Konu: CRFSA - Carrefoursa

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Gerek şirket,Gerekse Tahta yapıcı,Yatırımcıların beklentilerine ters hareket etti...Bir süreç nasıl berbat edilir,bunu da bize öğretti..
    Buradan benim çıkardığım çıkan sonuç;Bedelli furyasının olduğu bir dönemde,ortağı olduğumuz şirket de o yolu seçiyor ise,Tası tarağı toplayıp ortaklıktan ayrılmak..
    Bu,Sadece Garfur için değil..Diger şirketler için de geçerli.....

2. ?zınısım adralarub mınah rumğay

Edit:
    Neden ters yazmış anlamadım, yöneticilere not olsun diye bu böyle kalsın.

Düzü: Yağmur Hanım buralarda mısınız?

3.  Alıntı Originally Posted by m.kemal türk Yazıyı Oku
    güzel kardeşlerim. işin aslı bu şirket hiçbir zaman biz yıldız pazara geçeceğiz demedi. Bazı manüplatörlerin gazıyla böyle bir intiba uyandırıldı. 2 ay önce 10 lira olan hisse bu gazla 35 lira yapıldı.Şimdi 19 liraya düştü diye kızmanın bir anlamı yok. Zaten şirketin yıldız pazara geçme isteği olsa ellerinde çok büyük bir imkan var. Yabancı ortak bedelli sermaye artırımını kullanmayacağım diyor. Yaklaşık 10 milyon pay bu payları şirket rüçhan bitince birinci piyasada satıp halka açıklık oranını artırabilirdi. AMA bunu yapmıyor ve bu paylarıda ben kullanacağım diyor. DEMEK Kİ Neymiş şirketin yıldız pazara girmek gibi bir derdi yok. Dua edelimki iş bankası geçen hafta sattığı hisseleri %20 %30 altından geri alıyor. Dün iki kere dip kaldırdı. Bugün yine dipleri o aldı. Birde iş banksı olmasaydı direk seans başı dip dip açacaktık. Saygılarımla
    Rüçhan olayı bittikten sonra bu halka açıklık oranını artırmayı yapamaz mı ? Birde bu iş bankasının ky olmasın ?

4.  Alıntı Originally Posted by borsamağduru32 Yazıyı Oku
    Rüçhan olayı bittikten sonra bu halka açıklık oranını artırmayı yapamaz mı ? Birde bu iş bankasının ky olmasın ?
    Genel kurulda bu konu(halka açıklığı arttırma) ile ilgili gelen soruya yabancı ortakla görüşme devam ediyor demişler.
    Bedelli ve bedelsiz sonrası hisse satışına engel bir durum var mi bilmiyorum. Hisse satış kararı alınırsa önemli olan hangi seviyeden satılacağı. Bunun içinde SPK ya başvuru yapıp ikincil halka arz yoluyla mi yapılır bilmiyorum.

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

5.  Alıntı Originally Posted by mterdemli Yazıyı Oku
    Genel kurulda bu konu(halka açıklığı arttırma) ile ilgili gelen soruya yabancı ortakla görüşme devam ediyor demişler.
    Bedelli ve bedelsiz sonrası hisse satışına engel bir durum var mi bilmiyorum. Hisse satış kararı alınırsa önemli olan hangi seviyeden satılacağı. Bunun içinde SPK ya başvuru yapıp ikincil halka arz yoluyla mi yapılır bilmiyorum.

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yanlış hatırlamıyorsam Sabancı bedelliden sonra 1 yıl boyunca hisse satmama garantisi vermişti.
    İzahnamede olması lazım.
    Hisse satmama garantisi verdi. Ya alt pazarda kalacak ya da şirket piyasadan hisse alarak o yıldız pazar için gerekli fiyat limitine çekecek hissenin fiyatını. Yada garanti verdiğinden sözünü yememek için kendi satmayacak ama diğer ortağa sattıracak (kuzenim satmış) halka açıklık oranını arttırmak için. Ben sonuncu seçeneğe bahsimi oynardım özellikle senin dediğin gibi bir mevzu geçtiyse genel kurulda (ortakla görüşmenin sürdüğü).

6.  Alıntı Originally Posted by Foçabeyi Yazıyı Oku
    Yanlış hatırlamıyorsam Sabancı bedelliden sonra 1 yıl boyunca hisse satmama garantisi vermişti.
    İzahnamede olması lazım.
    Hisse satmama garantisi verdi. Ya alt pazarda kalacak ya da şirket piyasadan hisse alarak o yıldız pazar için gerekli fiyat limitine çekecek hissenin fiyatını. Yada garanti verdiğinden sözünü yememek için kendi satmayacak ama diğer ortağa sattıracak (kuzenim satmış) halka açıklık oranını arttırmak için. Ben sonuncu seçeneğe bahsimi oynardım özellikle senin dediğin gibi bir mevzu geçtiyse genel kurulda (ortakla görüşmenin sürdüğü).
    Sabancı elindeki hisselerden 2 mio adetini borsaya kote ettirir ama elinde tutar satmaz.fiili dolaşımı %5 üzerine çıkarmak 1 günlük iş yeterki istesinler

7.  Alıntı Originally Posted by HBBK Yazıyı Oku
    ?zınısım adralarub mınah rumğay

Edit:
    Neden ters yazmış anlamadım, yöneticilere not olsun diye bu böyle kalsın.

Düzü: Yağmur Hanım buralarda mısınız?
    Sayın Yağmur elif in 1 konu hariç tüm yazdıkları baştan sona doğruydu.tek yanildigi konu hisse bölününce piyasadaki Rüçhan sayısının sadece 500-600 binlerde olacağını soylemesiydi.oysaki Rüçhan sayısı ana hisse sayisi kadar olur sermaye arttirim oranı ise dönüşüm oranını ifade eder.

8. Sabancı’nın rahmetli Sakıp Sabancı sonrası eline yüzüne bulaşmtırmadığo iş var mı bilmiyorum.
    Özellikle perakendeyi hiç beceremiyorlar.

Sayfa 71/167 İlkİlk ... 2161697071727381121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •