Sayfa 60/167 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon
Arama sonucu : 1329 madde; 473 - 480 arası.

Konu: CRFSA - Carrefoursa

1. Midem bulandı. İnan borsadan soğudum. Uzun süredir elimde 2 kağıt var ikiside aynı..
    Ne ümitlerle aldık nelerle karşılaştık..

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

Peki R nin Crfsa ya dönüşümü değer olarak nedir
    25.19+17/0.23=183
    R crfsa ya göre pahalı
    Belli mi olur belki prim bile yapar

Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Kapanışa göre
    Ana hisse 128,59 , rüchan ise 25,19 olarak açılacak.
    Hayırlı olsun
    Borsada fiyat yoktur,trend vardır.
    Trend varsa fiyat önemsizdir.
    Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

3.  Alıntı Originally Posted by mavideniz000 Yazıyı Oku
    Peki R nin Crfsa ya dönüşümü değer olarak nedir
    25.19+17/0.23=183
    R crfsa ya göre pahalı
    Belli mi olur belki prim bile yapar

Borsada fiyat yoktur,trend vardır.
    Trend varsa fiyat önemsizdir.
    Hesap hatalı. Ruchan dönüsüm maliyeti 129 TL gibi bir rakam yapıyor

MI 8 SE cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

4.  Alıntı Originally Posted by yagmurelif Yazıyı Oku
    Rüchan pazarımız Egeen, Karton gibi sığ hisselerden bile daha sığ olacak. Rüchanları karşılaştırılan hisselerin 1 kademesinde bizim toplam rüchan sayımız kadar lot yığıldığı oluyordu. Karşılaştırılan bedellilerde patronlar KY'ye bedelli yapıyordu. Carfurda ise şirketin bağlı olduğu holding borçları üstleniyor. Piyasadan topladıklarını da düşününürsek bedelin %1'i ancak KY'nin sırtındadır.

Spk bülteninin son sayfasındaki ek açıklama metnini aşağıdaki şekilde;

"Carrefoursa Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş.â��nin, 700.000.000,00 TLâ��lik çıkarılmış sermayesinin 595.755.646,04
    TL tutarında azaltılarak 104.244.353,96 TLâ��ye indirilmesine ve eşzamanlı olarak 1 TL nominal değerli 100 adet pay için 17 TL yeni
    pay alma hakkı kullanım fiyatı üzerinden tamamı nakden karşılanmak üzere toplam 23.529.411,76 TL tutarda sermaye artırımı
    yapılarak çıkarılmış sermayesinin 127.773.765,72 TL'ye artırılması nedeniyle ihraç ve halka arz edilecek toplam 23.529.411,76
    TL nominal değerli paylara ilişkin olarak hazırlanan izahname ile tasarruf sahiplerine satış duyurusunun onaylanmasına ve VII128.1 sayılı Pay Tebliği md. 19/13 uyarınca sermaye azaltımı ile eş anlı olarak ya da sermaye azaltımının sonuçlanmasından
    itibaren iki yıl içerisinde yapılacak sermaye artırımlarında, artırılan sermayeyi temsil eden payları satın alacak yatırımcıların
    talebinin alınmasından önce, söz konusu maddede öngörülen risk formunun yatırımcılar tarafından imzalanması veya
    onaylanmasının sağlanması gerektiği hususunda kamunun bilgilendirilmesine karar verilmiştir"

Mevcut işlem bittikten sonra 2 yıl içerisinde yapılacak (olası) sermaye artırımlarında yatırımcılara risk formu doldurtulması gerektiğini şimdiden ilan etmişler. Ben bu ifadeden 2 yıl içerisinde tekrar bedelli ya da bedelsiz (çok büyük ihtimalle bedelli) sermaye artışı planlandığını anlıyorum. Bu çok iyi bir şey. Çünkü bedelli; Ana hissedar Sabancı Holding'in şu anda yaptığı gibi Carfur'a sermaye eklemeye, borçlarını ödemeye, büyütmeye, yatırım yapmaya devam edeceği anlamına geliyor.

Ard arda yapılan bedelli artışlarla yabancı payı daha da azaltılabilir.

Gelecek yıllarda çok farklı çok yaygın bir carfurla karşılaşabiliriz.
    Merhaba..uzun süredir yazmiyorsunuz. #crfsa dan çıktınız mi yoksa? Yarın için bir yorum yaparsanız bilgilenmis oluruz.
    Teşekkürler.

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

5. Elimde 1000lot vardı şimdi 150lot ve 150 ruchan olarak bana yansıdığında bunu 33 lot olarak almak için ne yapmak gerekir 561 lirayı nereye yatırcam bedelliye katılmak için

Yatirim hesabinda bulunmasi gerekir.
     Alıntı Originally Posted by minik35 Yazıyı Oku
    Elimde 1000lot vardı şimdi 150lot ve 150 ruchan olarak bana yansıdığında bunu 33 lot olarak almak için ne yapmak gerekir 561 lirayı nereye yatırcam bedelliye katılmak için
    Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dürüstlük bitmeyen sermayedir.

7. Teşekkürler.. peki Rüçhanlari almak için son gün mü para olmalı hesapta yoksa parayi yatirim hesabıma koyduktan sonra herhangi bir işlem yapmalıyım.? Bide Rüçhan fiyatı kaç olursa olsun ben 33x17 liradan cevircem değilmi?

Sayfa 60/167 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •