Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
Bu sefer ruchanlar cıddı prım yapmaya bilir. Spk bültende ky koruma amaclı bilgilendirme yapma sartı verdi. Aynı zamanda hisse süreklli brüt takasta. Dün carfur almak istedigimde aracı kurumum aldırmadı .Kredili malını boşalt , hesabındaki hisselerden sat sonra carfur al dedi!(günlük hacmim 20m)
ayrıca şunuda ekledi carfur karsılıgında teminat 0!!!! yani açıga al sat yapamazsın diyince alamadım.
?
?
? Yukarda yazdıklarımla ben ne demek istedim?
hisseyi mi kötüledim ? hayır
Topiclerde tanıdıgım ve carfur almasına vesile oldugum arkadaslar var dikkatli olun operasyon devam ediyor evet ama bu malda birilerine satılacak. Ama kime?
Not: carfur 3 e katladı bence daha yolu olmalı.Beni düşündüren sey bilgilendirme yapıldıgında bu riske kim girecek(ky bakısından baktım)
Alt pazardaki her hisseyi alırken karşımıza bilgilendirme metni çıkıyor ve onaylıyoruz. Evet hissenin teminat oranı 0. Yani paran varsa alabiliyorsun kredili islem yapamıyorsun. Açığa satış zaten sadece BIST 30 için var. Bu bilgiler basit bilgiler günlük 20 M hacmi olan birisinin bu bilgiyi daha yeni aracı kurumundan öğrenmiş olmasına açıkçası ben şaşırdım.

Not; ben hisseyi ovdum mu pazarladim mi? Hayir. Sadece var olan durumu söyledim. Hiçbir hisse ilelebet yükselmez ve ilelebet düşmez. Gerçekçi beklenti nedir nereye gider benim ongorum yok. Al sat tut tavsiyesinde bulunmak zaten haddine değil.

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi