Sayfa 67/166 İlkİlk ... 1757656667686977117 ... SonSon
Arama sonucu : 1328 madde; 529 - 536 arası.

Konu: CRFSA - Carrefoursa

1. Arkadaşlar 4000 lot vardı. Mobil bankadan bakıyorum şuan carfur 595 carfurR 595 gözüküyor. Neden rüçhan sayım yazmıyor da ana hissenin aynısı yazıyor nasıl hesaplicam bugünkü paramı. Yatırımcı ilişkilerini aradım açmadılar.

2.  Alıntı Originally Posted by Eymen001 Yazıyı Oku
    21.78 gorunuyor hesabima gore
    Rüçhandaki artışı da hesaba katarsak evet

3.  Alıntı Originally Posted by Artur Yazıyı Oku
    Arkadaşlar 4000 lot vardı. Mobil bankadan bakıyorum şuan carfur 595 carfurR 595 gözüküyor. Neden rüçhan sayım yazmıyor da ana hissenin aynısı yazıyor nasıl hesaplicam bugünkü paramı. Yatırımcı ilişkilerini aradım açmadılar.
    595 x 120,30 = 71578 TL + 595 x 25,98 = 15458 TL = 87036 TL niz var. 4000 lotum vardı dediniz eski fiyatla 21,75 TL ye denk geliyor.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    748
     Alıntı Originally Posted by Eymen001 Yazıyı Oku
    Bir kac yer satilmis diye haber cikiyor nasil duser borsaya sizce carrefour avm 269 milyon euroya gulaylar group a satilabilirmis.?? Ytd
    Nerede yazıyor bu haber?

5.  Alıntı Originally Posted by Artur Yazıyı Oku
    Arkadaşlar 4000 lot vardı. Mobil bankadan bakıyorum şuan carfur 595 carfurR 595 gözüküyor. Neden rüçhan sayım yazmıyor da ana hissenin aynısı yazıyor nasıl hesaplicam bugünkü paramı. Yatırımcı ilişkilerini aradım açmadılar.
    Basit olarak satmak istersen 595 lot R (25,98) fiyatından satarsın, R leri ana hisseye çevirmek istersen de 595*0,2257140= 134 hisseye 1 hisse için 17 TL ödeyerek (toplam 2278 TL)
    134 ana hissen daha olur toplam 87698 Tl değerinde 729 hissen olur

6.  Alıntı Originally Posted by KDZ.EREĞLİ Yazıyı Oku
    Nerede yazıyor bu haber?

Goodle yaz careefoursa satiliyormu diye

7.  Alıntı Originally Posted by Eymen001 Yazıyı Oku
    Goodle yaz careefoursa satiliyormu diye
    Bos haber bence açtım baktım. İstanbul Anadolu 5.icra dairesinden satılıyor. Muhtemelen ihtilaflı bir durum var ondan satılıyor. Karfur kendi malını neden icradan satsin.

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

8.  Alıntı Originally Posted by interlude Yazıyı Oku
    Herkesi uzman usta üstad sanıyorsunuz. Sıkıntınız burda. Malı 30 üstünden alırsan mağdur olursun. 8 den alırsan kazanırsın. 18 den sattıgın mal bir daha 18 tl ye gelmediyse bu kadar kan gövdeye rağmen gelip üstadlık yapmazsın. Utanır insan yani.
    Borsada para kazanmanın tek bir yolu var doğru hisse doğru zamanlama.
    Şuan crfsa hissesini övende gömende haksız. 8 tl den gelmiş 22 tl de taş gibi duruyor.
    Olay bundan ibaret. Maliyetin kötüyse seni kimse kurtaramaz.
    Kısa, öz ve net bir yazı..Tamamen doğru...
    Maalesef bilinçsiz ve borsa ile uzaktan yakından ilgisi olmayan çok fazla insan borsaya girdi..Özellikle Şubat ayından sonra..(Banka faizleri sıfıra yakınken para dağıttılar millete)..
    Tabi bir çok kağıtta çok keskin yükselişler ayda %300 gibi hatta daha fazlası yaşandı..Crfsa, Kent, İttfh, Katmer, Klgyo bunun gibi 10'larca var..Bunlar yıllarca insanlara kan kusturmuş sürekli zarar ettirmiş ve insanları tabiri caizse bitirmiş 1 lira etmeyen şirketler..
    Bunların ortak özelliği bedelli vermesiydi..Aslında bedelli iyi bir şey değil kar eden bir şirket neden bedelli yapsın, kaldı ki hadi yaptı diyelim bunu yeni yatırım yeni fabrika için falan yaparsın..Bunlar ticaret yapmayıp borsada para kazanan şirketler yani milleti keriz yerine koyan şirketler..
    Crfsa'da 5-6 arası yıllardır kan kusturulduğu için o mallar bir güzel alınmış...Sonra 6'larda kimse kalmadığı için tavanlar başladı ve insanlar 30'larda almaya başladı..Brüte girdi..Git-gellerle o mallar bir güzel dağıtıldı ve şimdi bedelli bitti...Düştükçe daha da rahat alıcı bulurlar, 30'lardan alanlar sattıkça yalandan yeni tavanlar görebiliriz..Tekrar para kazanırlar yani...
    Sa kağıtlarından para kazanmayı unutun arkadaşlar..Tknsa'yı 14 liradan 2 liraya getirdiler...Yıllarca 2'lerde işlem gördü..Sasa satıldı 0,80 idi bunlar sattığında..
    Alakasız şekilde %300-400 yükselen şirketlere hiç bir zaman bulaşmayın..Mallar alınır ve sonra işlemsiz tavanlar başlar...Alıcı geldikçe o mallar verilir uzun süre gün yüzü görmez...Yıllar geçer o mallar toplanır sonra yeni zirveler görülür ama yine siz de olmadan..

Sayfa 67/166 İlkİlk ... 1757656667686977117 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •