Sayfa 13/23 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
Arama sonucu : 177 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Atı Alan Üsküdar'ı Geçti mi?

1.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Böyle bir referandumda, ülkenin bir bölümünde % 80 EVET bir bölümünde % 70 HAYIR çıktıysa, bir bölümünde EVET çıktığı için şükür namazı kılınırken, bir çok şehirde referandum sonucu şaibeli kabul edilip gösteri yürüyüşleri yapılıyorsa, sistem ne olursa olsun, zaten fiilen bölünmüşüz demektir.

Bayburt'lu ile İzmir'li, Trakya'lı ile Rize'li ayrı dünyaların insanlarıdır.

Bu açık.

Sosyologlar da bunu böyle saptayacaklardır ileride.

Çünkü oylanan sadece bir hukuk hükmü falan değildi.

Oylanan, dünya görüşüydü.

Bir yanda, her yönü ile muhafazakar,hatta dinci bir dünya görüşünü temsil eden bir insanın başı çektiği bir EVET, diğer yanda, bu görüşün tümüyle karşısında dikelen cumhuriyetçi, laik, hukukun üstünlüğünden yana bir görüş.

Federasyon gelecek mi diye tartışıladursun...

Türkiye aslında fiilen bir çok federasyona bölündü bile.

Bu bir gerçek.
    Eyalet sistemini kabul etsek mi yoksa?
    Ama bir şartla. Her eyaletin bütçesi ayrı olacak.
    İstanbul'un İzmir'in cebinden çıkan vergiyle bayburt'a hizmet götürülmeyecek.
    Hadi, hodri meydan..
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Eyalet sistemini kabul etsek mi yoksa?
    Ama bir şartla. Her eyaletin bütçesi ayrı olacak.
    İstanbul'un İzmir'in cebinden çıkan vergiyle bayburt'a hizmet götürülmeyecek.
    Hadi, hodri meydan..
    Bildiğim kadarı ile merkezi bütçenin amacı belli. Savunma temelli.

Sonrası her eyaletin geliri gideri kendine.

Bunun dışında müşterek diğer konular ve eyaletler arası belirgin dengesizlikleri önelemek amacıyla için belirli bir yüzde ile katılım oluyordur merkezi bütçeye .

Bilen birisinden alsak keşke bilgiyi.

Bu arada: Ben ABD deyince aklıma , hani p kasaba şeriflerinin hakimlerinin kenti yabancıdan koruyucu davranışları gelir:

Şerif tipini beğenmediği adamı durdurur ve ziyaret amacını sorar. Sonra da açıklamayı beğenmezse ona gözetim altıında şehirde kalacağı süreyi söyler.

Çünkü o şerifi o hakimi o kentin halkı belirli süre ile görev yapmak üzere seçer maaşını verir...Görevleri kenti ve halkını korumaktır.

Çok hoşuma gider. Dingonun ahırı gibi girenin çıkanın belli olmadığı kentlerden bıktım artık.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye Cumhuriyeti. Duhul: 05.02.2011
    Gönderi
    1,479
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bildiğim kadarı ile merkezi bütçenin amacı belli. Savunma temelli.

Sonrası her eyaletin geliri gideri kendine.

Bunun dışında müşterek diğer konular ve eyaletler arası belirgin dengesizlikleri önelemek amacıyla için belirli bir yüzde ile katılım oluyordur merkezi bütçeye .

Bilen birisinden alsak keşke bilgiyi.

Bu arada: Ben ABD deyince aklıma , hani p kasaba şeriflerinin hakimlerinin kenti yabancıdan koruyucu davranışları gelir:

Şerif tipini beğenmediği adamı durdurur ve ziyaret amacını sorar. Sonra da açıklamayı beğenmezse ona gözetim altıında şehirde kalacağı süreyi söyler.

Çünkü o şerifi o hakimi o kentin halkı belirli süre ile görev yapmak üzere seçer maaşını verir...Görevleri kenti ve halkını korumaktır.

Çok hoşuma gider. Dingonun ahırı gibi girenin çıkanın belli olmadığı kentlerden bıktım artık.
    Amerikadaki durumlara ait bilgiler...

http://www.usemb-ankara.org.tr/About...ment/state.htm
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez...
    "İşini kış tut, yaz çıkarsa bahtına"*"Ak dona gök yamalık vurulmaz"*"Topraktan geldik, toprağa gideceğiz; Mühim olan çamurlaşmamak"

4. Uykusuz mizah dergisinin bu haftaki kapağı...

“Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

5. “Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin YSK’ya referandumun iptaline yönelik başvurusuyla ilgili olarak “YSK’nın kararı kesin bu iş bitti. Millet iradesine saygısızlık hakkın yok†dedi.

Anlaşıldı.

Atı sağlam kazığa bağlamış...

Hukuki bilgisi müthiştir malum.

Kendisi de yargıda son mertebe...

O ne diyorsa kanundur, hükümdür.

Hadi dağılın bakalım.

Halkın iradesine karşı mı geliyorsun eyyy hakim!

7. Latif Demirci çizdi!

Alıntı Originally Posted by Pert Yazıyı Oku

“Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

8. Latif Demirci çizdi!

Alıntı Originally Posted by Pert Yazıyı Oku

Aşık Veysel Şatıroğlu

Sayfa 13/23 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •