Sayfa 512/1002 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: Viop - XXVII

1. Takip edenler biliyor biz orta uzun vade yatırımcıyız ve her dediğimizin arkasındayız , hata yaptığımız zaman da çıkıp olmadı yanıldık demeyi de biliriz. Burda çıkıp şöyle kavurduk böyle çevirdik diyenlerin çoğu sallabaş, at yalanı seveyim in*****. Ekstreyi hareketi adam gibi koyanlara sözümüz meclisden dışarı tabii ki.

Alıntı Originally Posted by CaNyoN Yazıyı Oku
    jiggy asrın liderimiz dövizinizi satın demişti... sen halen döviz hikayesi anlatıyorsun çok yazık...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,472

3.  Alıntı Originally Posted by jiggy Yazıyı Oku
    Bu forumda gerçekten parasını değer kaybetmeden tasarrufa yönlendireceğini araştıran bilgi ihtiyacı olan bir çok kişi var , zamanında onlar için yazıyodum ama itibarlar gelmeyince vakitsizlikle de alakalı ben de kestim yorumlarımı.

Bundan 4-5 yıl kadar önce yine bu forumda bi arkadaş ile tartışmıştık ben portföy yönetimini beceremeyenler için 2015 yılı itibariyle en iyi yatırım BES bu devletin sunduğu harika bir fırsat demiştim, o da BES ten bi cacık olmaz demişti.

Şimdi aşağıdaki tablo da 2015 yılı ocak itibari ile BES e katılıp (devlet katkısını tam alabilmek için) her ay asgari ücret üzerinden katkı yatıran bir vatandaşın bugün itibari ile (ortalama geçen süre 70 ay) ulaştığı rakam ve getiriyi sunuyorum. Geçen sürede portföy dağılım oranı ortalama % 25 Altın, % 25 Döviz, % 25 Mevduat, % 25 Hisse şeklindedir.
    Bu iyi bir yatırım olmuşmudur , olmamışmıdır daha iyi ne olabilir di , buyrun yorumlayın bakalım. Yatırım Tavsiyesi Değildir...

[IMG].[/IMG]
    183 bin lira yatırım yapılmış gözüküyor aylık ortalama 2600 lira yatırım yapılmış yani atladığım bir şey mi var ? Asgari ücret bu kadar bile değil

Getiri yine oransal olarak güzel ama zaten aylık tasarruf miktarı çok yukarıdaymış her kim ise

4. daha fazla yardım
    daha fazla destek
    daha fazla tril dolar
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Maksimum %25 devlet katkısından yararlanabilmek için Brüt asgari ücret üzerinden yatırıyorsun o rakam şu an 2943 lira .

Alıntı Originally Posted by Tulpar9 Yazıyı Oku
    183 bin lira yatırım yapılmış gözüküyor aylık ortalama 2600 lira yatırım yapılmış yani atladığım bir şey mi var ? Asgari ücret bu kadar bile değil

Getiri yine oransal olarak güzel ama zaten aylık tasarruf miktarı çok yukarıdaymış her kim ise

Borsa bu, olur böyle şeyler, bazen hiçbişey bazAn herbişeyler..

Alıntı Originally Posted by jiggy Yazıyı Oku
    Bu forumda gerçekten parasını değer kaybetmeden tasarrufa yönlendireceğini araştıran bilgi ihtiyacı olan bir çok kişi var , zamanında onlar için yazıyodum ama itibarlar gelmeyince vakitsizlikle de alakalı ben de kestim yorumlarımı.
    ...
    Ağla$ma lan deli dana, uyarmı$ etmi$tik o zamanlar bitersiniz diye.. O sebep böyle )
    Ekstreyi naapacan bi annatsana hele ??)..
    Yok Bes mi$ de cacukmu$ da ...

Benim ekstre senin i$ine yaRaR yani öle mi ? Hmm.. Süpersin, gel beklerim.

Sayfa 512/1002 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •