Sayfa 956/1002 İlkİlk ... 456856906946954955956957958966 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 7,641 - 7,648 arası.

Konu: Viop - XXVII

1.  Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    abin zürekli zamansız poza girmiş annaşılan. :he
    önemli olan tayming dir.
    zabır bu tayming in uzaya iştirakini beklemektir.
    borsada avuntunun hezaman bir yolu var. insan kendisine hikaye anlatıp durur.
    (kendimden biliyorum )

2. yargıya talimat veremiyormuş...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
    11/25/2020 12:25:25 PM ERDOĞAN: ÖNÜMÜZDEKİ HUKUKİ VE EKONOMİK REFORM GÜNDEMİNİ DE CUMHUR İTTİFAKI OLARAK HAYATA GEÇİRECEĞİZ

11/25/2020 12:39:31 PM ERDOĞAN: YARGIYA SESLENİYORUM, ANAYASA'NIN 138. MADDESİNİ EZE EZE KULLANANLARA KARŞI GEREKENİ NİYE YAPMIYORSUNUZ?

Hukuk reformu diyor, sonra da cb olarak hukuğa kürsüden müdahel ediyor. Bunlar tam 15 dk ara ile oluyor. Bu adamın hukuk bağımsızlığından ne anladığını çok merak ediyorum hakikaten. Bağımsız hukuk, herkesten bağımsız olup sadece rte sözüyle hareket eden hukuktur... muhtemelen böle bir reform gelicek karşımıza :P

4.  Alıntı Originally Posted by Ariakas Yazıyı Oku
    Zorunluluk derken, ben hükümetlerin aşı olup/olmayayı insanların tercihlerine bırakacaklarını düşünmüyorum. Bırakmaları mantıklıda olmaz zaten. Çünkü aşının işe yaraması için toplumun en az %60 ının aşıyı yaptırmış olması gerekiyor. Bu durumda tercihe bırakmaları garip olur. O yüzden "zorunluluk" dedim.

İlk başta zaten az sayıda olacağı için bir zorlama olacağını sanmıyorum fakat tüm topluma yetecek kadar geldiğinde muhtemelen belli bir plan ile bir zorunluluk olacaktır.

TV de bilim kurulu üyesi ile konuşurken sordular, "aşı zorunlu olacak mı" diye...Benzer şeyler söyledi. Aşının işe yaraması için %60 ın yaptırmasının gerektiği o yüzden toplum tercihine bırakılmasının zor olduğu" vs...
    Umumi Hıfzıssıhha Kanunu 57. maddede sayılan hastalıklar dısında zorla aşılama mümkün değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by sniper~ Yazıyı Oku
    borsada avuntunun hezaman bir yolu var. insan kendisine hikaye anlatıp durur.
    (kendimden biliyorum )
    bankacılık endeksinde,
    elamas mı var?
    saatlikde,
    annayan bi el atıversin.
    bi de varsa ne tarafa kırar onu sülesin.
    bi de şey versin,
    orta şugarlı gave.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by describe Yazıyı Oku
    Umumi Hıfzıssıhha Kanunu 57. maddede sayılan hastalıklar dısında zorla aşılama mümkün değildir.
    Alıcak onların içine işte. Bulaşıcı hastalık sonucunda. Orda yazılan kızamık, vs den çok bir farkı yok. Bulaşıcı hastalık sınıfına alıp, zorunlu hale getirecek. Bu benim düşüncem tabii...

7.  Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    abin zürekli zamansız poza girmiş annaşılan.
    önemli olan tayming dir.
    zabır bu tayming in uzaya iştirakini beklemektir.
    Warren buffet abimiz demiş, dimek ki bu işlerde iş yok girdiğin an zarardasın ki, ilk ya sabır çekmeyi öğretiyorlar

En güzel benim söz, Kaderden kaçılmaz. fakir geldik fakir gidecez...

16.96 Since 27 Aralık 2023

8. Merhabalar, bugün viopta bir pozisyon aldım, risksiz ve ilginç bir fırsat yakaladığımı düşünüyorum ama bir yerde unuttuğum gözümden kaçan birşey mi var emin olamıyorum, tecrübeli forumdaşların fikrini almak isterim:
    tüpraş kontratında kasım sonu için 93,21 'den alım yaptım, aralık sonu için 95,03'ten satım yaptım. Şimdi bu şu demek değil mi? 5 gün sonra kontratı 93,21den alıp bir ay tutacağım ve 95,03ten satacağım, böylece 1,82 lira, yani ayda %1.95 kar etmiş olacağım, yıllık basit %23,4, bileşik %26 getiri eder, risksiz bir işlem ve getiri mevduatın çok üzerinde. Gözümden kaçan nedir? tek aklıma gelen aracı kurum komisyonu oluyor.

Sayfa 956/1002 İlkİlk ... 456856906946954955956957958966 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •