Sayfa 487/1002 İlkİlk ... 387437477485486487488489497537587987 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 3,889 - 3,896 arası.

Konu: Viop - XXVII

1. Bizim insanımızın göremediğini yabancılar görüyor, hep söylüyorum yapılan yatırımlar çocuklar ve gelecek nesil için. Şurda 1 hafta sonrasını öngeremeyen insanlar gelmiş burda ahkam kesiyor. Geçen hafta dolar bi kaç günde yüzde 10 düşebilir kendimizi hedge ediyoruz dediğim vakit demediğini bırakmamıştı çok bilenler.

2.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    kanuni karadenize açılıyor. haftaya gaz haberi patlatırlar.
    piri reisin katline emir ver sonra karadenize açıl..!!

3.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    kanuni karadenize açılıyor. haftaya gaz haberi patlatırlar.
    bize haberi yeter. dedikodu bizim ekonominin can damarı

4.  Alıntı Originally Posted by jiggy Yazıyı Oku
    Bir İngiliz finans kuruluşunun raporuna göre 2030 yılında Türkiye, dünyanın en büyük 5. ekonomisi olacak.
    İngiliz finans kuruluşu Standard Chartered, 2030 için ekonomik tahminlerini raporlaştırdı. Rapora göre, 11 sene sonra dünyanın en büyük ekonomisi Çin olacak. Onu Hindistan takip edecek. ABD ekonomisi ise 3. sıraya gerileyecek.

Türkiye 5. sıraya yükselecek

Standard Chartered'ın raporuna göre, 2030'da Türkiye dünyanın en büyük ekonomileri sıralamasında 5. sıraya yükselecek.

Firma derecelendirmeyi yaparken ülkelerin uluslararası çapta gayri safi yurt içi hasılalarını dikkate aldı.

Brezilya ve Rusya'nın 5. sıradaki Türkiye'nin altında olacağı belirtildi.

Japonya ve Almanya listenin 9. ve 10. sırasına yerleştirildi.

Raporda, kimi ülkeler için kötü haberler var... Şu anda dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alan 7 ülke 2030'da bu listede olamayacak.

İngiltere, İtalya, Fransa ve Kanada bu ülkeler arasında yer alacak.

"Genç nüfus ekonomik büyüme için gerekli"

İngiliz finans kuruluşuna göre, nüfusun yaşlanması ekonomik büyümeyi baltalayan en önemli faktör olacak.
    Eywah ewyah...
    Tam da borsada ralli!!! öncesi bu tür raporlar???

2013 mayısında da not artışından sonra bizden mal alamayan dev fonlar artık mal almaya başlayacaklar saçmalığını uçurdular idi..
    geçen 7 senede 150 milyar dolara yakın satış oldu yabancı tarafında..

Alıntı Originally Posted by jiggy Yazıyı Oku
    Bizim insanımızın göremediğini yabancılar görüyor, hep söylüyorum yapılan yatırımlar çocuklar ve gelecek nesil için. Şurda 1 hafta sonrasını öngeremeyen insanlar gelmiş burda ahkam kesiyor. Geçen hafta dolar bi kaç günde yüzde 10 düşebilir kendimizi hedge ediyoruz dediğim vakit demediğini bırakmamıştı çok bilenler.
    gelecek nesil mi?

gün geçtikçe borcumuz artıyor
    çocukları bırak torunları borçlandırmışlar

ne içiyorsun ?
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

6. Gaz haberi umarim gelmez tupras ve petkimi bozuyor

7.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    ayrıca yıne kımsenın uzerınde durmadıgı, "enflasyon kadar faız mecburıyetı" lafı da var aynı konusmada...
    +2 yapsalar 8.7
    -2 yapsalar 9,6
    istediklerini verseler 6,7

kimlerin batacağını belirlesinler..

Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Bu tip kurumlar, 2018 yılına gelindiğinde Rusya çökecek, Türkiye yeni süper güç olacak diyordu. Google aratın lütfen...
    Çok değil bir önceki faiz kararında burada yada twitterda görmüştüm. Dünya’da yatırım yapacak bu kadar ülke varken neden Türkiye’ye yatırım yapılsın diyorlardı.
    Şimdi volkswagen duy sesimizi diyorum hala kararından vazgeçip Türkiye’ye gelebilirsin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 487/1002 İlkİlk ... 387437477485486487488489497537587987 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •