Sayfa 702/1002 İlkİlk ... 202602652692700701702703704712752802 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 5,609 - 5,616 arası.

Konu: Viop - XXVII

Reis Eylül 2018 de MB faiz kararı öncesi böyle yapmıştı.
    Bakalım bu sefer MB ne yapacak.?

2. Ben şunu anlamıyorum. Sanayici büyük işadamları oluyor bu zamana kadar hiç mi kar etmediler hazır prası yok kötü gün için kredisiz döndüremiyor mu hiç te faiz artarsa reelde şöyle olurmuş böyle olurmuş. Kahveler kapalı restaurantlar kapanacak okul kantini vb bu koronadan dolayı madem öyle hiçbiyer kapanmasın ee bunlar insan değil mi canları yok mu kaldı ki bunlarla sanayici büyük işadamları kıyaslanabilir mi? Bu sanayicilerin hepsi mi krediyle döndürüyor işi. Bu adamlar batmasın diye biz herşeyi pahalıdan alalım, herşeye zam gelsin alım gücü düşsün. Reel e bakıncada 3-5 adam için milyonları harcamak var

3. merkez bankası 10.25 politika faiz oranından bankalara faiz verseydi ya..yani 10.25 in zaten hükmü kalmamışki..
    şuanki faiz artışı değil, kağıt üstünde oyun..
    aylarca bankaların uyguladığı bir faiz oranı zaten

4. Faiz artışının tek hedefi piyasaya güven. Bağımsızlık algısı. Sonra hukuki adımlar da çok etkiye sütlüye karışmadan atılır. Biden ile anlaşıp IMF den 50 milyar kredi koparmak. Bu arada dünya ile hiç sıkıntı olmayacak. Tekeden süt çıkarmak gibi bir şey bu

5. en büyük işvren hangi sektörse onu kollarlar doğal olarak

Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    merkez bankası 10.25 politika faiz oranından bankalara faiz verseydi ya..yani 10.25 in zaten hükmü kalmamışki..
    şuanki faiz artışı değil, kağıt üstünde oyun..
    aylarca bankaların uyguladığı bir faiz oranı zaten
    yapsın ozaman 12.5 tahvle çeksin
    bankada +2 versin
    bankayla neden eşitlesin... merkez faizi en düşük faiz değil mi ? poltika minimumu

Alıntı Originally Posted by memot Yazıyı Oku
    Ben şunu anlamıyorum. Sanayici büyük işadamları oluyor bu zamana kadar hiç mi kar etmediler hazır prası yok kötü gün için kredisiz döndüremiyor mu hiç te faiz artarsa reelde şöyle olurmuş böyle olurmuş. Kahveler kapalı restaurantlar kapanacak okul kantini vb bu koronadan dolayı madem öyle hiçbiyer kapanmasın ee bunlar insan değil mi canları yok mu kaldı ki bunlarla sanayici büyük işadamları kıyaslanabilir mi? Bu sanayicilerin hepsi mi krediyle döndürüyor işi. Bu adamlar batmasın diye biz herşeyi pahalıdan alalım, herşeye zam gelsin alım gücü düşsün. Reel e bakıncada 3-5 adam için milyonları harcamak var
    Bir zamanlar patrona enerji yatırımı yapalım demiştim.
    Hesapla banka kredisi ile kurtarıyorsa yapalım demişti.
    Bir başka yerde de işçilerin maaşını bankadan kredi alarak ödemişti patron

Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    en büyük işvren hangi sektörse onu kollarlar doğal olarak
    Siyaset sektörü.. TR style.

Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    bu ekmek zammında sağır sultanın bile haberi olmuş...

ama a haber sabah takvim vs. bunların haberi yok.
    vatandaşın işi yok en muhtaç olduğu şeyi de alın elinden bakalım 80 milyon 1 milyonu ne yapacak.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sayfa 702/1002 İlkİlk ... 202602652692700701702703704712752802 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •