Sayfa 838/1002 İlkİlk ... 338738788828836837838839840848888938 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 6,697 - 6,704 arası.

Konu: Viop - XXVII

1.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Hukumetin son AB soylemlerinin Turkiye uzerindeki baskiyi azaltmak amacli diplomatik bir manevra oldugunu dusunuyorum.
    AB Turkiyeyi asla tek parca bir ulke olarak uye olarak kabul edemez. Bu 45 numarali bir ayagi 40 numarali bir ayakabiya sokmak gibi bir durumdur.

61 yil gecti. Onlarca hukumet gelip gitti. Daha Turkiyeye vize serbestisi bile vermediler. Ne kadar taviz verirseniz verin..Ne kadar reform yaparsaniz yapin...Hepsi beyhude...

AB uyeligi adina hic bir hukumet su anki iktidar kadar zamaninda siyasi acilim yapmadi. Butun acilim ve tavizler tek tarafli olmasina ragmen uyelik sureci sadece lafta kaldi.
    Azerbaycan bayragini yasakladik, cumhurbaskanimiz Erivana Ermenilerin ayagina kadar gitti...Kibrisi da vermistik. Doguyuda vermek uzere idik. Allahtan onlar baltayi kendi ayaklarina vurup pacayi kurtarmistik. Sonuc ayni. Batinin Tavizler listesinin bir sonu gorunmuyordu.

Bir kac gun once Ali Babacan; Biz muhalefet yapmaya degil, iktidari devir almaya hazirlaniyoruz dedi. Bunun bos bir laf oldugunu sanmiyorum.

Anlasilan Siyaset meydaninda yeni hareketler, yeni olusumlar, yeni ittifaklar, yeni bolunmeler, yeni projeler olacak
    Ben olsam ben de vize serbestliği vermem. Ne kadar ipini koparan çomar varsa gidecek. Adam bir ömür neden beslesin.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by ConSenSus SenSor Yazıyı Oku
    Macoroni yapınca ikili oynama bok mevzu başkası yapınca norMal siyaset ayağı öyle mi ??, bırakın bu işleri..
    Biz ataları sopu egemen devlet kültürlü cihan yönetmiş sancak sahibi medeniyetin Türkiye Cumhuriyetiyiz..
    Kalite kumaşımıza lekedir anca bu norMal diye görüp telaffuz ettiğin..
    Tez vakte görecek memleket ve dahi dünya alem.
    Consen sana daha öncede yazdım benim yazdıklarımı anlamayan adamlardansın bu yüzden beni red listene koyki kafana bu işlere yorma , bak iddia ediyorum senden en fazla bu yazıdan bu sonucu çıkaracak 1 kişi çıkar.
    Ha red listesine koymıyacaksanda bana bir daha böyle yürüme .

3.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku

elmas formasyonu olur.
    beklentim de o yönde ama yukardan kırmas gerek.
    en azındasn daha faiz isteriz ağlaması ile sürebilirler..
    söz verildiyse önden yüklemeli burayı kırarlar aşağı.
    elmasın/çanağın hedefi ABKA nın 6.4ları
    yukarısı 9,7 ler.
    2234 tl asgari -> 330-350usd -> 7.09 - 6.38
    2021 +12.5 2790tl -> 330-350 -> 8.45 -7.97
    reel kötü bir tik yukarısı gidiyoruz elmas makul gibi.

sadece 2 konu var..
    1. faiz artışı reel piyasayı harcama pahasına sürebilcek mi ? salgın teşviğini parasal genişleme yapmadan nasıl yapacaklar ?
    2. bu poltik manevralardan etkilenip girişler artacak mı ?

aması.. en basidi bulgaristandan pahalı ticarethane elektriği
    7,04 den aşağı amerikadan da pahalı olacak.. sadece sıcak para girişi olucak. elbet çıkışı da olacak bunun.

kendi adıma 7.51-2 alti full stop.. dibi bulmayı verelim.. dönerkene biniveririz.

1. Bu iktidar sadece kendi yandaşı müteahhit ve ihaleciye genişler. 6 ay "işyeri eğitimi" adı altında asgari ücretten maaş ve sağlık sigortasını devlet ödüyor(emeklilik primi yatmıyor). Çalıştığım ve tanıdığım tüm inşaat firmaları yevmiyeci-taşeron işçileri, kendi beyaz yakalı tekniker-mühendis-formen ve mavi yakalıları 6 ay çalıştırıp sonra yenisiyle değiştiriyoor.
    Verdikleri 2-3milyon yandaşına Fak-FUk-Fondan 1500 Lira.
    Bunlar dükkanı kapanan esnafı, işleri kesat serbestmesleği, işsiz kalan emekçiyi insan saymıyor ki onları desteklesin.
    Parasal genişleme sadece Batı özentisi hayali.
    2. Seni etkiledi mi "hukuk, demokrasi reformu yapacağız" palavrası? Demirtaş-Kavalayı bırak, savcı-hakimlerin kulağına üfle "biraz yumuşayın"
    "Demokratikleşme sürecinde" asker-polis tanıdıklarım ödleri kopuyordu bir HDPliye bırak ceza vermek, polis tutanağı-iddianame hazırlamakta. Ben kendim dinledim polis HDPli eylemciye "sen katılmamıştın değil mi? sen yazmadın bunu değil mi?" diye ifade yazdırttığını.
    Para gelmez, %70 takası %35e indirmekte manevra yaptıkları yabancının parası zaten burada... Taze yabancının parası nadasa alınması gelen Erdoğan'ın yorgun çiftliğine niye gelsin? Filipinler, Malezya, Endoonezya, Afrikalarda kaç tane yeni pazar var "borç parayla kalkınma hamlesi başlatan"
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. >>>>>>>>

Yatırımda En Zor Olan İlk 100.000’i Kazanmaktır

Berkshire Başkan Yardımcısı Charlie Munger şöyle diyor:

“İlk 100 bin çok zordur ama bunu yapmak zorundasınız. Her yere yürüyerek mi gidersiniz, yoksa kuponlarla alınan şeyleri mi yersiniz, umrumda değil… İlk 100.000$’ı biriktirmek için bir yol bulun. Ondan sonra ayağınızı gazdan biraz çekebilirsiniz.”

Sonra da şöyle ekliyor;

“İlk 100 bini biriktirmek eğer toplu paranız yoksa servet sahibi olmanın en zor kısmıdır. Sonraki ise ilk 1 milyondur. Bunu yapmak için sürekli kazandığınızdan daha azını harcamalısınız. Zenginleşmek, kartopu yuvarlamak gibidir. Yüksek bir tepenin üzerinden başlarsanız bunun çok faydasını görürsünüz (erken başlamak ve kar topunu olabildiğince uzun süre yuvarlamak). Uzun bir hayat sürmek çok yardımcı olur.”

....
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

bist 100
    bir daha düşer sonra çıkarsa 140 üstü görünüyor.

https://invst.ly/swyic

6.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Hukumetin son AB soylemlerinin Turkiye uzerindeki baskiyi azaltmak amacli diplomatik bir manevra oldugunu dusunuyorum.
    AB Turkiyeyi asla tek parca bir ulke olarak uye olarak kabul edemez. Bu 45 numarali bir ayagi 40 numarali bir ayakabiya sokmak gibi bir durumdur.

61 yil gecti. Onlarca hukumet gelip gitti. Daha Turkiyeye vize serbestisi bile vermediler. Ne kadar taviz verirseniz verin..Ne kadar reform yaparsaniz yapin...Hepsi beyhude...

AB uyeligi adina hic bir hukumet su anki iktidar kadar zamaninda siyasi acilim yapmadi. Butun acilim ve tavizler tek tarafli olmasina ragmen uyelik sureci sadece lafta kaldi.
    Azerbaycan bayragini yasakladik, cumhurbaskanimiz Erivana Ermenilerin ayagina kadar gitti...Kibrisi da vermistik. Doguyuda vermek uzere idik. Allahtan onlar baltayi kendi ayaklarina vurup pacayi kurtarmistik. Sonuc ayni. Batinin Tavizler listesinin bir sonu gorunmuyordu.

Bir kac gun once Ali Babacan; Biz muhalefet yapmaya degil, iktidari devir almaya hazirlaniyoruz dedi. Bunun bos bir laf oldugunu sanmiyorum.

Anlasilan Siyaset meydaninda yeni hareketler, yeni olusumlar, yeni ittifaklar, yeni bolunmeler, yeni projeler olacak
    Ali Babacan bence de iktidarı alabilir
    Bana da öyle geliyor şahsen
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

7. Corona son demlerini yasiyor ara verecek bir sure belki bitecek cin asisi da gelmek uzeremis cinliler kesin asi ile korunuyor aylardir o kdr kalabaligi gizlemeleri mumkun degil
    Cin abd yi cok iyi tokatladi

8. Teşekküeler,
    İkinizinde eline sağlık...
    İkili tepe 7.240 yaptıktan sonra fincan kulp için 6.380 e gelmesini beklerdim,ancak çok güçlü alım vardı...
    Erkenden,yukarılardan döndü gitti...
    Yazdıklarım şahsi fikrimdir,yatırım tavsiyesi içermez.Başkalarının fikirlerine göre yatırım yaparsanız zarar edebilirsiniz.

Sayfa 838/1002 İlkİlk ... 338738788828836837838839840848888938 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •