Sayfa 103/130 İlkİlk ... 35393101102103104105113 ... SonSon
Arama sonucu : 1039 madde; 817 - 824 arası.

Konu: AGHOL - AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    TTK 376 teknik iflas TTK 462 bedelsiz sermaye arttırımı TTK 64/5 TTK göre kayıtlar vuk göre tutulur , spk ilgili tebliğ ve rehberlere Google ulaşabilirsin söylediğin Ege endüstri kartonsan hem vergi bilançosu hemde ufrs de yüksek kar ve yüksek serbest yedeği olan firmalar aghol Alakası yok benzeri sadece grupta ccola olabilir Ag karı yok zarar eden firmalar topluluğu yıllardır böyle ve ederi max 30-35
    İlgili TTK 462
    XXXXX Şirket İçi Fonlardan dan karşılanarak yapılacak sermaye arttırımlarının Yönetim Kurulu Kararı ve SPK onayı ile yapılabileceğini, bu durumun belirtilmesi gerektiğini yazıyor. (Özet olarak)
    XXXXX Şirket İç Kaynaklarından (Özvarlıklardan) yapılacak bedelsiz sermaye arttırımlarının Yönetim Kurulu kararının yanında Mali Müşavir Raporu ve SPK onayı ile yapılacağını açıkça belirtiyor.

Söyledikleriniz sadece birinci şıkkı karşılıyor. Bilgilerinizın eksik olması nedeni ile gerçeği yansıtmamaktadır. Geçmişte başka bir Holding bünyesinde Halka açık şirkette defalarca yaşamış bir kişiyim. Acaba değiştimi diye tereddüt etttim ama değişiklik yok zaten olması da mümkün değil. İşin tabiyatına aykırı.

Teknik iflas hususuna değinmiyorum. Şirketin durumu ile ilgisi yok.

2.  Alıntı Originally Posted by agg Yazıyı Oku
    İlgili TTK 462
    XXXXX Şirket İçi Fonlardan dan karşılanarak yapılacak sermaye arttırımlarının Yönetim Kurulu Kararı ve SPK onayı ile yapılabileceğini, bu durumun belirtilmesi gerektiğini yazıyor. (Özet olarak)
    XXXXX Şirket İç Kaynaklarından (Özvarlıklardan) yapılacak bedelsiz sermaye arttırımlarının Mali Müşavir Raporu ve SPK onayı ile yapılacağını açıkça belirtiyor.

Söyledikleriniz sadece birinci şıkkı karşılıyor. Bilgilerinizın eksik olması nedeni ile gerçeği yansıtmamaktadır. Geçmişte başka bir Holding bünyesinde Halka açık şirkette defalarca yaşamış bir kişiyim. Acaba değiştimi diye tereddüt etttim ama değişiklik yok zaten olması da mümkün değil. İşin tabiyatına aykırı.
    Kayıtlar vuk göre tutulur ufrs değil yani Reysaş gyo değerleme sebebi ile yüksek kar yazıyor ufrs özsermayesi 5 milyar TTK göre (vuk) öz sermayesi 300 milyon olduğu şirket sermayesi 150 milyon olsun max arttırabileceği 150 milyon olur ki zorunlu yedekler vs düşersen 100 max arttırabilir neyi anlamıyorsunuz yarın spk arayın sorun dediğim gibi vuk 5 milyar kayıt atarsın sıkıntı yok vergi dairesi 1.250 milyar vergi alır aghol vuk göre 1.2 milyar geçmiş yıl zararı var yani serbest yedek kalmamış yada çok az vardır 1 kat Bİle arttıramaz

VUK nunun biliyoruz. O da ayrı bir fon yaratma yolu. Ama birinci şıkkın kapsamına giriyor. İkinci şıkkı neden kale almıyorsun.? TTK 462 sadece bir bentten oluşmuyor. Fonlara kafanı takmışşın. Devam et.

Boşuna nefes tüketme, bu şirket çok nadir sermaye arttırımı yapıyor. Son sermaye arttırımı birleşme kaynaklı, küçük ortaklar hisse bile almadı. Bedelsiz vermiş vermemiş hiç te sorun değil. Sermayesi küçük, durdukça küçülecek.

4.  Alıntı Originally Posted by agg Yazıyı Oku
    VUK nunun biliyoruz. O da ayrı bir fon yaratma yolu. Ama birinci şıkkın kapsamına giriyor. İkinci şıkkı neden kale almıyorsun. TTK 462 sadece bir bentten oluşmuyor. Fonlara kafanı takmışşın. Devam et.

Boşuna nefes tüketme, bu şirket çok nadir sermaye arttırımı yapıyor. Son sermaye arttırımı birleşme kaynaklı, küçük ortaklar hisse bile almadı. Bedelsiz vermiş vermemiş hiç te sorun değil. Sermayesi küçük, durdukça küçülecek.
    yahu ne fon yaratma yolu neden bahsediyorsun ?
    hayatımda senin kadar sabit fikirli bir insan görmedim excel f4 ile sabitlenmişsin
    ben yazmadan ttk 462 den haberin mi vardı ? onuda kim bilir nasıl anladın
    sermaye küçülüyor haklısın geçmiş yıl zararları ttk 1.2 milyar yakında hiç kalmayacak

aghol yükselmesi için otomotiv gibi diğer grupların kar yapması
    özellikle efes migros enerji gerekli
    bunlar olursa 50-100 niye olmasın ama şu durumda yüksek solo borç verimsiz efes
    kar yapamayan migros batak enerji grubu bulunuyor
    tek rehabilite edilen yer otomotiv
    ccola aghol etkisi %20 sadece

Ben sana kasıtlı sordum. Tabii haberim var. Eksik ve yanlış bilgilerle insanları yanılma. Bir şeyi eksik biliyorsan yorum da yapma.

6.  Alıntı Originally Posted by agg Yazıyı Oku
    Ben sana kasıtlı sordum. Tabii haberim var. Eksik ve yanlış bilgilerle insanları yanılma. Bir şeyi eksik biliyorsan yorum da yapma.
    yanıltan sensin daha bunun farkında değilsin ben sana hep kanun bahsediyorum
    sen 1 kanun yada tebliğ göster bana vergi bilançosunda olmayan ufrs yedekleri nasıl sermayeye ekleniyor bizde öğrenelim

Söyleyeceğimi söyledim. Kanunun açıklamasını yaptım, daha ne olsun, bahsetmekle iş bitmiyor. Özet olarak özvarlılklar sermayeye istenirse ilave edilebilir. Nokta.
    Anlayan anlamıştır. Saat geç oldu, iyi geceler.

8. 2 senedir mc donals satışını yapamadı.

Sayfa 103/130 İlkİlk ... 35393101102103104105113 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •