Sayfa 121/130 İlkİlk ... 2171111119120121122123 ... SonSon
Arama sonucu : 1040 madde; 961 - 968 arası.

Konu: AGHOL - AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

Alıntı Originally Posted by vali Yazıyı Oku
    Aghol ve vestel 608 milyon pay ve %23 ile TOGG ortağı..TOOG bir otomobil değil adeta teknoloji şirketi..TOGG 5-8 ocakta ABD de dünyanın en büyük tüketici Elektroniği fuarı CES 2022 de tanıtılacak..Çünkü TOGG bir teknoloji şirketi..Otomobil fuarnda tanıtım yapmıyor,esas alanı teknoloji..Klasik bir otomobil üreticisi değil..Dünya TOOG konuşacak..Buradan bakılınca Tesla yı hatırlıyorum..Tesla nın PD 1 trilyon dolar..Dünyada ki aklınıza gelen bütün otomobil markalarının PD bu değeri bulmuyor..Bu bize ileride olacakları hatırlatması açısından önemli..Zira tesla hissesi alan bir yatırımcı bu fiyata,geleceğe yatırım yapıyor..5 yıl önce çok pahalı diye,tesla hissesi almamıştım..O zamanlar PD 80 milyar dolardı..O zamandan bugüne dolar bazında 12 kat arttı..Demem o ki,her portföyde uzun vade aghol ve vestel bulunmalı..Bedelli sermaye artırımlarını kaçırmamak suretiyle 5000 aghol hissesi,10-15 yıl sonra Suadiyeden bir daire sahibi yapar..Geçmişte hisse senedi yatırımcılığında sabit bu tip yatırımlar..Yeter ki doğru şirkete doğru zamanda ve sabırla beklemek kaydıyla..
    Vestel bunların hiçbirini fiyatlamadı üstelik vali hocam teşekkür ederim

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

2. [IMG][/IMG]

15 dakikalıklarda daralan bolinger bant içinde işlemlerine devam ediyor.
    Bir kırılma olacaktır, ben yukarı yönlü kırılma bekliyorum ancak burası borsa. Bu kırılma aşağıda olabilir elbette.
    RSI 52,05 ile alım yönünde.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

3.  Alıntı Originally Posted by vali Yazıyı Oku
    243 milyon sermayeye karşı 7.1 milyar özsermaye..8.7 F/K Oranı..9 aylık hasılat 59 milyar,FAVÖK 7.4 milyar..

En önemlisi şirket son 5 yılda dolar bazında %2000 e yakın yatırım yapmış..Bu yatırımların dönüşü olacaktır..İştirakleri boçlulukları bitti sayılır..çok güçlü iştirakleri var..PD 780 milyon dolar..İştiraklerinin,holding içindeki pay oranına göre,borsaya açık iştiraklerinin PD neredeyse 1.5 milyar dolar..Diğer açık olmayan şirketleri hariç..Bu açıdan bakınca borsanın en ucuzlarından biri kuşkusuz..Net borç 12 milyar civarı..2021/12 bilançoda borç mikterı da düşecektir..2022 yılının en çok konuşulacak hissesi olmaya aday olarak görüyorum..2022 borsanın yılı olacağa benziyor..SP500 artamaya devam ediyor ve artacak.Pandemide mayıs ayından itibaren azalma görülecektir, bağışıklık isteminde aşılamalar ile birlikte güçlenme olacaktır..Sermaye piyasaları için en büyük sorun pandeminin azalması,her sektörde sıçramaya sebebiyet verecektir..Bu kesin..Bunun en büyük yansıması küresel piyasalarda borsaları çok olumlu etkileyecektir..Her şey yolunda giderse,2022 2Ç VE 3Ç Bilanço snuçları iyi gelirse,ki ço iyi olacağını umuyorum..Zira 2022 de kalkınma hızımızın % 6 ları,yapılan yatırımları,rekabetçi şirketlerimizi,kaliteli ürün ve çeşitliliğini baz aldığımızda bunların olumlu yansımalarını şirketlerde,karlılık,verimlilik,kapasite kullanım oranlarının artışı,ihracatta artış gibi birçok önc veriyi etkileyeceğini,bu durumda hisse fiyatlarının yatırımcısını mutlu edeceğini tahmin ediyorum..12-13 dolar hedef fiyatımı uzun vade koruyacağım..Bekleyip görelim bakalım..
    Ben de aynen söylediğiniz gibi, 2022 yılının en çok konuşulacak, dikkat çekecek şirketi olacağını düşünenlerdenim. Migros'u ile, coca cola'sı ile, enerji şirketleri ile, asuzu'su ile, efes'i ile zaten tartışmasız çok güçlü bir holding. 2022 yılının en çok kazandıran hisseler sıralamasında ön saflarda olmasını bekliyorum. Kimbilir belki de 2022 yılında 3 haneli rakamlarla bile karşılaşabiliriz.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

4. 2022 yılında adından en çok bahsettirecek konu TOGG elektrikli otomobil projesi.
    Anadolu gurubu bu ortaklık yapısının % 23 payına sahip.
    Hürriyet gazetesinin dünkü sayısında da yine bu konuda haber vardı.
    son gelişmelere ilişkin yazı dikkat çekici. linki aşağıda

https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar...i-var-41971334

5. [IMG][/IMG]

Saat 16:40'tan itibaren 37,11 - 38,50 aralığından birileri (büyük ihtimalle tahta sahipleridir) epey hisse topladı.

Menferit kâr satışları biraz hızını kesti, normal seansı 38,22 ile kapadık.

Ancak karanlık odada da 38,22 - 39,32 arasındakileri de topladılar maşallah.

seneyi 39,32 ile kapatmış olduk

6. [IMG][/IMG]

7. Holding son 5 yılda toplam 5.5 milyar dolarlık yatırım yapmış..50 bin çalışanı olan bir holding..Nakit akışı çok iyi..Yalnız,net karı düşüren en büyük faktör borçluluk..Bu kada yatırım yapılınca borç kaçınılmaz oluyor haliyle..
    Finansal borçları 26.5 milyar
    Net borç 12.6 milyar
    Esas faaliyet karı 4.7 milyar
    FAVÖK 7.9 milyar
    Net kar 1.18 milyar

Burada gördüğümüz,şirketin bu borcu olmasa net karı 5,00 milyar civarında olacak..243 sermayeye karşı,5,00 milyar..Sermayesinin 20 katı..F/K 10 alsak,hisse fiyatı 200 tl oluyor..Yani borçlar hızla ödenirse bu fiyat kaçınılmaz,tabi bu sürede artan hasılat ve karda artış hariç..
    O zaman şirket ne yapmalı aslında,kazancı faize gidiyor..
    Bu durumda yapılacak iş,atıl kar etmeyen şirketleri satmak..Borsaya açık adel mesela,çok büyük varlığı var,lakin karı güdük..Çok iyi bir bedel ile yabancı veya yerli bir şirkete satılabilir..%56.89 hissesi..Ya da diğer şirketleri bilançosu iyi olan,borsada halka arz edilebilir..Glyho,ittifak holding,gözde yaptı bunları..Basiretli bir tüccarın yapacağı basit şeyler bunlar..Bu borç düşürülmeli hızla..Yoksa yıllarca kazanç faize gidecek..Ödenemez bir borç mu,değil..Ama uzun zaman alacak bu ortamda..
    TOGG gerçekten müthiş bir hikayesi var..Ben eminim ki,yok satacak..Otomobilden çok öte,teknolojik bir araç..2025 dan itibaren içden yanmalı araç rtık bütün dünya bırakıyor..2035 den itibaren hiç üretilmeyecek..TOGG bantttan indikten sonra,karıyla hızla yatırım yapacak ve büyüyecek..10 yıl sonra dolar bazında büyük ihtimal,7-8 milyar dolar PD olan bir şirket olacak..
    Bu nedenle diyorum,nereden bakarsanız bakın holingin geleceği çok parlak..

8.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    [IMG][/IMG]
    Ünlü,citi ye mal topluyor..yabancı şirketin ederini biliyor zira..

Ak ve ünlü,yabancıya mal toplar..

Sayfa 121/130 İlkİlk ... 2171111119120121122123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •