Sayfa 19/130 İlkİlk ... 917181920212969119 ... SonSon
Arama sonucu : 1039 madde; 145 - 152 arası.

Konu: AGHOL - AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Black Diamond Yazıyı Oku
    Teşekkürler
    Algıda olabilir ama bir de gerçekler var.
    Başta devlet bankaları olmak üzere hepsi zarar yazacak önümüzdeki dönemde.Gelecek seneki finansllarda göreceğiz.
    Kurda da 7.50 nin altında kalıcı kalabilmesini beklemiyorum ben.
    Ytd
    zarar yazmayacakda kar marjları biraz azalacak diyelim zaten defter değeri bitik durumda kimse onu fiyatlamıyor ucuznda ucuzu bankalarımız
    birde şurdan bak bankalar tahsil edemedikleri krediler için karşılık ayırırlar buda karı ve özkaynağı düşürür
    dolar 7,50 olduğu zamanmı fazla karşılık ayırır yani firmalar borcunu zamanında ödeyemez ve temerrüte düşer yoksa 8,50 olduğu zamanmı ? bu banka değerine faizden daha fazla zarar veriyor kredi ve aktif kalitesi düşüyor
    olaya tek yönlü bakmamak lazım önemli olan beklenti ve beklentide şuan faizin ve enflasyonun düşeceği yönünde

2. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,382

4.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Benim ki kendime yatirim tavsiyesidir. Dolar 3.20-3.40 araligina duaerse Miami'de waterfront ev al. Dusmezse yanki köpekligi yapma git ege sahilinde bir yer al.

5. detaydan yakaladığım **Buna ek olarak, Gayrimenkul şirketleri borcu bu segmentin toplam borcunun %39,
    GUE ise %34ünü oluşturmaktadır. **

toplam sanayi borcu: 2.412*,39:941 milyon gayrimenkulun borcu var (kozyatağı center ve and pastel)
    2020 6 aylıkda bu borç :911 milyon tl idi ve and pastelde satılan ünite %90 buldu çok iyi satış yapmasına rağmen borçta en ufak azalma olmamış
    yani borç düşmeyecek üstüne faiz vs artacak 2021 için bir sermaye artışı daha yapmak zorunda kalacak holding alacağının bir kısmını sermaye olarak gayrimenkule verecek bu duurm holding solo borcu arttıracak mcdonlads satışından gelecek para gayrimenkulu çevirmeye bence yeter umarım satış gerçekleşir
    kozyatağı center değeri takribi 300-600 milyon arası yapar sahibindene baktım ortalama bu fiyatlar eder
    malesef ev satışlarından favök hesaplanamıyor yani zararına satış yapılıyor bunun sebebi proje başladığında döviz fiyatları çok düşüktü,arsa ödemesi karşılığı döviz kredi alınıpüstüne proje geç başlamış olabilir artan kur demir ve diğer maliyetleri arttırması gelirin tl olması neticesinde zarar yazmış ve yazıyor olabilir
    600 gitse bile ufak zararla gyo işinden kurtarırlar satılmazsa gelen kira faize yetmediğinden zarar büyüyecek
    600 sattığı projeksiyonda borç 300 milyona geriler 200-400 milyon arası zararla gyo işinden kurtulunur (konan sermaye (320 milyon tl) ve kalan borç 300 dersek bide sermayenin bu günkü değerinden hesaplarsak 800 milyon-1 milyar gibi bir zarar pastel ve kozyatağı)

holding kozyatağında 25 kata ve 35.000 m2 sığamamışya helal olsun

and kozyatağı m2 fiyatı ortalama 130 tl pazarlıksız fiyat ort şuan maks 100 tl (geçmişte düşük tutardan yapılmış sözleşmeleri hesaba katmıyorum)
    35.000*100*12=%100 dolulukla yılda 42 milyon topluyor 5 milyon gider düşünce net 37 milyon kalır
    %85 doluluk hesabı ile 32 milyon
    20 yılda amorti ettiği hesapta 660 milyon yapıyor bölgedeki doluluk oranları düşük çoğu katıda ucuza sanal ofis firmalarına kiralandığından bu kira bedellerini yakalayabileceğini pek zannetmiyorum 660 milyon ve 600 milyon biraz yüksek kalıyor gibi diğer plazalarda kiralar bayağı düşük
    Son düzenleme : tarik1234; 21-11-2020 saat: 17:25.

6. Diğer gm şirketlerinin forumlarında okuduğuma göre ;

GM satışları bilançoya fatura kesildikten sonra giriyor gibi bir muhasebe kuralı varmış.

Bu neyi kapsar bilmiyorum , kredili satışları mı , gm 'un teslimatını mı ??..
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. hep bilançoda oluyor (stok yada yapılmakta olan yatırım) ama fatura kesilmesi ve tapu devri gayrimenkul tamamlanınca yapılıyor and pastel bir kaç yıl önce zaten bitti böyle bir durum yok

8. Arabistanla işler düzeliyor gibi böyle devam ederse mcdonalds satışı sene sonuna kalmadan biter şirkette tahsilatını yapar borcun bir kısmını azaltır bana göre o para direk gyo gitmei olumlu

diğer husus gürcistandaki santralde ag hol avrupa yatıtım bankası ile ortak daha önce bir kaç kez hisse satışı yapılmış pay %90 dan 60 mertebesine düşmüş
    ortalama %6 pay satışı için 5 milyon dolar alınmış
    perevani hes kalan hisse satılırsa 60 milyon dolar para alınacak 500 milyon tl bide üstüne 820 milyon borcu finansaldan çıkmış olacak etki 820+500=1.320.000.000 tl sermayeye böldüğümüzde 243.000.000=5,43 tl defter değerini arttıracak yani değer en ez bu seviye artıp en kötü 30 lara gelecek,şirketin borçluluğu azalacak, şirketin dediğim gibi silahı çok ama kullanmıyor maalesef kullanana kadar bekleyeceğim

*perevani hesde durum kötü konan sermaye yaklaşık 80 milyon dolar ve 6 senede ürettiği favök rağmen borç hala 100 milyon doların üzerinde toplam yatırım 185 milyon dolar 185-80 milyon dolar sermaye 105 milyon dolar en kötü faizi ödese borç kalmalı ama şu projeksiyonda sıkıntı hiç borç ödeyememiş gibi duruyor

satılabilir bir varlık avrupa yatırım bankasına satılmalı en kötü %51 altına inilip konsolidasyondan çıkartılmalı sadece nad üzerinden görülsün

1.320.000.000 etkiyi ccola görmek için cola 6.500.000.000 temettü dağıtmalı
    efesde görmek için efes 3.600.000.000 tl yedeklerden ve ccola payından temettü dağıtması gerekir (ki finansal tablolar kötüleşip borç oranı artacak)
    tek hareketle zaradaki bir varlık satılarak aynı etkiyi yaratmak ve efes ccola finansallarını kötüleştirmeden yapabiliyorken bunlar niye yapılmaz ? maalesef yönetim ışık görmüş tavşan modunda kıbırdayamıyor ; insiyatif alıp şirketi rahatlatacak bir yönetici yok
    para almadan danışmanlık yapıyorum şurayı okusalar, yazdıklarımın %50 yapsalar 50 olur en az

Sayfa 19/130 İlkİlk ... 917181920212969119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •