Sayfa 21/130 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon
Arama sonucu : 1039 madde; 161 - 168 arası.

Konu: AGHOL - AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    sen her şeye maydonoz olmak zorunda mısın? yazdıklarını okumadım bile çünkü eminim saçma sapan bilgiler veriyorsun.

benim kastettiğim şey halka açık olmayan şirketlerin patronları mevcut borsadaki şirketlerin pahalıya fiyatlandığını düşündüğünde "şirketler aşırı fiyatlanmış, ben de elimdeki hisselerin bir kısmını böylelikle halka arz edeyim" demesiydi.

bundan sonra yazdıklarıma cevap verme. ben senin yazdıklarına cevap vermiyorum.
    salladığın zaman dayanamıyorum ki bu çok sık oluyor düzeltme manasında doğru bilgi
    hem sen öğren hem okuyanlar

2. AGHOL un landını traktor iştiraki vardı. raporlarda görünmüyor. 2019 yılından buyana kap haberleriniş taradım orada da bir şey gözükmüyor. anadolulandınıtraktor sıtesı de kapatılmış.haberi olan var mı arkadaşlar ne oldu landını traktör. yandı bitti kül mü oldu.

3.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    AGHOL un landını traktor iştiraki vardı. raporlarda görünmüyor. 2019 yılından buyana kap haberleriniş taradım orada da bir şey gözükmüyor. anadolulandınıtraktor sıtesı de kapatılmış.haberi olan var mı arkadaşlar ne oldu landını traktör. yandı bitti kül mü oldu.
    aslında site halen yayında ama SSL sertifikası güncellenmediği için riski kabul ederek siteye devam etmen gerekiyor. biraz teknik belki atlamışsındır detaylı bakmamışsındır.
    https://www.anadolulandini.com/

Argo Tractors şirketteki ortaklığından ayrıldı. Daha sonra şirket Anadolu Motor'a devredildi. İtalyan ortak varken zaten tam konsolide edilmiyordu Anadolu Motor'a devredildikten sonra Anadolu Motor zaten tam konsolide edildiği için Anadolu Landini de artık tam konsolide ediliyor duruma geldi.

Sanrıım İtalyan ortağın hisselerini bedelsiz devretmesinin sebebi şirketin yüksek euro borcuydu. Batmıştı yani. Anadolu Grubu'da İtalyan ortak çekildikten sonra şirketi Anadolu Motor'a devretti. Bu son paragrafta yazdıklarım benim tahminim.

4. Her iştiraki döviz borcu ile kurmak ve yaşatmaya çalışmak holdinge çok zarar verdi. Enerji, GYO, Landini bunların en başında gelenler. Hatta holding euro bazlı solo borçlanıp zaten euro borca batmış Migros'u aldı.

2018 döviz krizi ile tetiklenen süreçte bugüne kadar çok fazla kur farkı zararı yazdı holding. Aynı zamanda faiz giderleri de oldu.

Şu an Migros, Anadolu Efes (ve CCI) borçluluk konusunda çok iyi duruma geldi. Yüksek nakit akışı ve faaliyet karları sağolsun.

Holdingin artık solo ve çoğu %100 iştiraki olan halka açık olmayan şirketleri de finansal açıdan toparlaması lazım. Bunun da yolu stratejik önemi olmayan sektörlerden iştirak satışı yaparak çıkmak (eğer satılabiliyorsa). Anadolu Efes (ve CCI) ve Migros'tan mümkün olan en kısa sürelerde mümkün olan en yüksek temettüleri çekmek.

5.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    AGHOL un landını traktor iştiraki vardı. raporlarda görünmüyor. 2019 yılından buyana kap haberleriniş taradım orada da bir şey gözükmüyor. anadolulandınıtraktor sıtesı de kapatılmış.haberi olan var mı arkadaşlar ne oldu landını traktör. yandı bitti kül mü oldu.
    şu linkte birleşme ile ilgili ticaret sicil gazetesinin linkleri de var:
    https://www.anadolulandini.com/site/...ilan-belgeleri

6.  Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    aslında site halen yayında ama SSL sertifikası güncellenmediği için riski kabul ederek siteye devam etmen gerekiyor. biraz teknik belki atlamışsındır detaylı bakmamışsındır.
    https://www.anadolulandini.com/

Argo Tractors şirketteki ortaklığından ayrıldı. Daha sonra şirket Anadolu Motor'a devredildi. İtalyan ortak varken zaten tam konsolide edilmiyordu Anadolu Motor'a devredildikten sonra Anadolu Motor zaten tam konsolide edildiği için Anadolu Landini de artık tam konsolide ediliyor duruma geldi.

Sanrıım İtalyan ortağın hisselerini bedelsiz devretmesinin sebebi şirketin yüksek euro borcuydu. Batmıştı yani. Anadolu Grubu'da İtalyan ortak çekildikten sonra şirketi Anadolu Motor'a devretti. Bu son paragrafta yazdıklarım benim tahminim.
    teşekkürler girdim siteye. bence bu birleşme holding açısında iyi olmuş

7.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    teşekkürler girdim siteye. bence bu birleşme holding açısında iyi olmuş
    ben tam olarak aynı fikirde değilim. italyan ortak bedelsiz bir şekilde hisseleri devretti. anadolu grubu da "sadeleştirme" adına anadolu motor'a devritti şirketi. zaten holdingin direk iştiraki değildi "anadolu landini", Anadolu Motor'un iştiraki idi.

teknik olarak, sadeleşmiş olması, tam konsolide oluyor olması bunlar olumlu. ama niye italyan ortak bedelsiz devretti hisseleri eğer şirket teknik olarak iflas etmediyse?

Anadolu Grubu'nun bu döviz krizinde dili öyle yandı ki bundan sonra dövizle borçlanacaklarını sanmıyorum.

8. Aghol devler ligine girdi dahada gitmezse.......
    'Ancak bir aptal suyun derinliğini iki ayağıyla ölçer''

Sayfa 21/130 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •