Sayfa 45/130 İlkİlk ... 3543444546475595 ... SonSon
Arama sonucu : 1039 madde; 353 - 360 arası.

Konu: AGHOL - AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by habala Yazıyı Oku
    tarık bey yoktunuz bir zamandır ıyısınızdir inşallah
    sene sonu malum işler yoğun teşekkürler

iyi günler

2. asgari ücretin artması, gelirinin büyük kısmını gıda ve diğer perakende harcamalarına ayıran fakir halkın biraz daha fazla gıda harcaması yapmasına, ciroların artmasına katkıda bulunur.

migros, şok, bim, a101 gibi perakendecilerde her ne kadar "emek" faktörü bir "gider" kalemi olsa da en büyük maliyet unsuru değildir. lakin halknı %60'ının fakir ve asgari ücret ile çalıştığı düşünülünce bu perakendecilerin cirolarında ve karlılıklarında yaşanacak artış unutulmamalı.

ben yine de fakirliğin yasaklanması gerektiğini düşünüyorum. fakirleri zindanlarda çürüteceksin, at meydanında sallandıracaksın, gülhanede boğduracaksın ki bir daha fakirlik yapmasınlar/yapamasınlar. lakin, eğer ibreti alem olsun diye fakirlere hakettikleri cezaları veremiyorsak tabiki en azından insan gibi yaşamaları için gerekli minimum gereksinimleri de kazanabilmelerine imkan vermek lazım!

özetle, agari ücret artışı gelir seviyesinde görece iyileşme sağlar ve bu anadolu grubu'nun migros ve anadolu efes iştirakleri için olumlu sonuçlanır kanaatindeyim.

3. dolar 7,30 geldi cds 300 lerde hedge için harika zaman değerlendirilmeli

tl faizler yükseliyor ve yükselmeye devam edecek yabancı carry trade çıkışı başlamadan ag varlık satmalı
    2021 bu yüksek faizlerlerle özellikle borçlu şirketler için çok zor geçecek
    enflasyon türkiyedeki artışı tamamen kur odaklı kur 7 lerde tutulabilirse enflasyon sene sonu 10 civarına inebilir
    bunu baskılayacak 2 unsur var
    1-yüksek bütçe açığı artan finansman gideri (bütçe açığını kapatmak için yüksek kamu zamları yapılma riski)
    2-carry trade realizasyonu
    bu iki durum döviz enflasyon ve faizi direk belirleyecek , daha uzlaşmacı dış politikaya gebe durumdayız

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,382
    Anadolu Grubu yilin son gunlerini cok sever
    Bakalim bu son iki gun birseyler olacak mi

5.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Anadolu Grubu yilin son gunlerini cok sever
    Bakalim bu son iki gun birseyler olacak mi
    ortak bir şey sormak istiyorum. aghol konsolide bilançoya şirketleri konsolide edeken bu şirketteki payı kadar olan kısmı mı konsolide ediyor, yoksa şirketin tamamını mı konsolide ediyor. örnegin aefes te %43,06 payı var. aefesin cirosunun %43,06 sını mı konsolide ediyok, yoksa aefesin cirosunun tamamını mı kendi bilançosuna ekliyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,382
     Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    ortak bir şey sormak istiyorum. aghol konsolide bilançoya şirketleri konsolide edeken bu şirketteki payı kadar olan kısmı mı konsolide ediyor, yoksa şirketin tamamını mı konsolide ediyor. örnegin aefes te %43,06 payı var. aefesin cirosunun %43,06 sını mı konsolide ediyok, yoksa aefesin cirosunun tamamını mı kendi bilançosuna ekliyor
    Hocam guzel soru,
    Cevap basit ama detaylar var.
    O yuzden biraz okumaniz gerekecek

https://dergipark.org.tr/tr/download...le-file/831978

7.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Hocam guzel soru,
    Cevap basit ama detaylar var.
    O yuzden biraz okumaniz gerekecek

https://dergipark.org.tr/tr/download...le-file/831978
    sorumun cevabını (gönderdiğin dökümanda varsa bile) ben bulamadım. Ben elektrik mühendisiyim. bana,
    trafolar ne iş yapar şebekede?
    gibi basit bir soruya, benim transformatörlar adlı bir dökümanla cevap vermem gibi olmuş. Gene de teşekkürler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,382
     Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    sorumun cevabını (gönderdiğin dökümanda varsa bile) ben bulamadım. Ben elektrik mühendisiyim. bana,
    trafolar ne iş yapar şebekede?
    gibi basit bir soruya, benim transformatörlar adlı bir dökümanla cevap vermem gibi olmuş. Gene de teşekkürler.
    Ben hem muhendisim hem de isletme master`im var.
    O yuzden konulara sadece muhendis mantigiyla yaklasamiyorum

Sayfa 45/130 İlkİlk ... 3543444546475595 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •