Sayfa 70/131 İlkİlk ... 2060686970717280120 ... SonSon
Arama sonucu : 1044 madde; 553 - 560 arası.

Konu: AGHOL - AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    haklı olabilirsin

2.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku

Coca Cola'nın 1974 ten beri ortağı......Dolaylı olarak AGHOL'ün de ortağı...Muhtar Kent de Anadolu Grubunda çalışmış......Yatırım Tavsiyesi Değildir...

3. Ulen 3 lü rakamlara gelmek için daha çok zaman var gibi
    ytd deli saçmasıdır

4.  Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    Ulen 3 lü rakamlara gelmek için daha çok zaman var gibi
    hissenin potansiyelinden bahsederken, tüm finansman giderine tüm borçluluğuna rağmen "nad iskontosu"ndan bahsediyorduk yıllardır. Aghol son dönemde aşırı pozitif ayrıştı (son yıllardaki performansı ile değerlendirilince)

aghol'ü 3'lü rakamları hak ediyor mu? Evet ediyor. Ama bunu borsaya açık iştirakleri prim yapmazken gerçekleştiremez. Çünkü öyle bir durumda artık NAD iskontosundan değil, NAD'a göre prim yapmasından bahsedilir. Peki o zaman borsaya açık iştiraklere yatırım yapmak varken niye primli holdinge yatırım yapsın insanlar?

şu an aghol halen borsaya açık iştiraklerinin toplam NAD'ına göre %10 iskontolu. Bu saatten sonra "değer yatırımcısı" için sanki AGHOL'a yatırım yapmaktansa borsaya açık iştiraklerine yatırım yapmak daha mantıklı gibi. Tabi herkesin yatırım tercihi kendine ait.

5.  Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    hissenin potansiyelinden bahsederken, tüm finansman giderine tüm borçluluğuna rağmen "nad iskontosu"ndan bahsediyorduk yıllardır. Aghol son dönemde aşırı pozitif ayrıştı (son yıllardaki performansı ile değerlendirilince)

aghol'ü 3'lü rakamları hak ediyor mu? Evet ediyor. Ama bunu borsaya açık iştirakleri prim yapmazken gerçekleştiremez. Çünkü öyle bir durumda artık NAD iskontosundan değil, NAD'a göre prim yapmasından bahsedilir. Peki o zaman borsaya açık iştiraklere yatırım yapmak varken niye primli holdinge yatırım yapsın insanlar?

şu an aghol halen borsaya açık iştiraklerinin toplam NAD'ına göre %10 iskontolu. Bu saatten sonra "değer yatırımcısı" için sanki AGHOL'a yatırım yapmaktansa borsaya açık iştiraklerine yatırım yapmak daha mantıklı gibi. Tabi herkesin yatırım tercihi kendine ait.
    Haklı olduğunuz kısım iştirakleri evet gitgide daha güçleniyor ve holding sadece bu iştiraklerden oluşmuş olsaydı dediğiniz olırdu ama holding sadece iştiraklerden mi oluşuyor
    ytd deli saçmasıdır

6.  Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    Haklı olduğunuz kısım iştirakleri evet gitgide daha güçleniyor ve holding sadece bu iştiraklerden oluşmuş olsaydı dediğiniz olırdu ama holding sadece iştiraklerden mi oluşuyor
    Halka açık iştirakler holdingin yaklaşık %95 net aktif değerini oluşturuyor.

Halka açık olmayan iştiraklerin çok büyük kısmı yüksek borç içinde. Hatta geçmişte forumda "tahrik" görevini üstlenmiş bir mali müşavir vardı. O diğer iştiraklerin batık olduğunu bile iddia ediyordu.

Ben diğer iştiraklerin batık olduğunu düşünmüyorum ama çok ciddi bir değer teşkil ettiğini de düşünmüyorum. Geçmişten beri gelen yüksek döviz borçları ve yüksek finansman giderleri var.

Lakin, holdingin bana göre en gerçek hikayesi TOGG. Elektrikli arabalar 10-15 yıl içinde dünyayı otomotiv pazarını şekillendirecek.

Ayrıca unutmamak lazım ki, borsa fiyatlaması rasyonel oluşmuyor. Tamamen alıcı ile satıcı arasındaki denge. Bir bakmışsın 2 haftaya 50 liraya gelmiş AGHOL üstelik bunu MGROS ve AEFES sabit kalırken (hatta düşerken) bile yapabilir.

Ben sadece temel analizde borsaya açık iştirakler yerinde sayarken AGHOL'ün astronomik artışlar yapmasını (en azından bundan sonra) yersiz bulurum.

7. Bir şeyi daha ekleyeyim, şu an AGHOL yok bende, AEFES taşıyorum. AEFES'in artma potansiyeli olduğunu düşünüyorum ama bitmek bilmeyen bir yabancı satışı var o yüzden fiyat baskılanıyor.

AEFES'in prim yapacağı bir ortamda AGHOL'ün de NAD iskontosu oluşur.

8.  Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    Bir şeyi daha ekleyeyim, şu an AGHOL yok bende, AEFES taşıyorum. AEFES'in artma potansiyeli olduğunu düşünüyorum ama bitmek bilmeyen bir yabancı satışı var o yüzden fiyat baskılanıyor.

AEFES'in prim yapacağı bir ortamda AGHOL'ün de NAD iskontosu oluşur.
    sayın candyshop, siz aghol leri satıp aefese döndüğünüzü burada yazmıştınız. ben de size erken sattınız. ben eger aghol 34 üstü ve aefes 25 altında ise, agholleri de satıp aefes alacagım diye yazmıştım. Cuma günü bu yaptım.

Sayfa 70/131 İlkİlk ... 2060686970717280120 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •