Sayfa 86/130 İlkİlk ... 3676848586878896 ... SonSon
Arama sonucu : 1039 madde; 681 - 688 arası.

Konu: AGHOL - AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

1. Satış brüt tutarsan gösterilmeliydi şirketin ederi ne , nekadAr borç var ? Belli değiş normalde 550 sattık 470 borç vardı 77 nakit aldık demeleri gerekir son 1 yıldır bilgi saklamayı adet edindiler satılan şirketin borcu ne bilen varmı ? Nekadar borç finansal tablodan düşecek ? Sermayeye göre kar görünüyor peki yatırım amaçlı gayrimenkulden ne kadar düşünecek değerlemeye göre gerçek kar varmı yokmu ? And atıyorum bilanço değeri 500 milyon ise kar mı yaptı zararmı vs son 6 aydır hiç beğenmiyorum hep saklama peçeleme var

2.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Yahu nerenle okuyorsun ��
    Senin kaynağın belli adama yazdırma.

3. Döviz borcu olan şirketlere tahmini kur farkı tutarı:

31.12.2020
    Dolar : 7.3405 TL
    Euro : 9.0079 TL

31.03.2021
    Dolar : 8.3258 TL ( Kur 0,9853 TL artmış)
    Euro : 9.7688 TL ( Kur 0,7609 TL artmış)

Döviz borcuna göre üç aylık bilançoya yansıyacak kur farkı ?

4. Kar payı dağıtım tablosu yollamış, sayın mali müşavir güle güle harcayın.

5. ısızu geçmiş yıl zararı 246 milyon
    ufrs göre göre zarar yok piyada değeri 1.6 milyar ag payı %56 nad gelen:900 milyon temettü 0
    adel 12 milyon geçmiş yıl zararı var kar temettü yok
    adel piyasa değeri 617 milyon ag payı nad %57 320 milyon bu iki şirketi şu değerleri ile satsa 1.2 milyar nakit gelecek senede 240 milyon faiz ödemeyecek İKİ ŞİRKETTEN 240 MİLYON TEMETTÜYÜ 2050 YILINDA ANCA ALIR
    AG HOLDİNG MAALESEF HATA YAPANLARIN ÖDÜLLENDİRİLDİĞİ BİR GRUP
    DÜNYA YANSA KÖŞELER DEĞİŞMİYOR BU KAFA İLE ZOR
    bide paravani sat onun nakit ve borç etkisi 1.2 milyar TOPLAM 2.4 MİLYAR YAPAR AG BORÇ MEVZU BİTER
    holding temizlenecek borç sorunu kalmayacak ama bir inat var çözemedim
    faziler %24-25 bandına çıkacak maalesef borçlu şirketler için daha sıkıntılı dönem

6.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    ısızu geçmiş yıl zararı 246 milyon
    ufrs göre göre zarar yok piyada değeri 1.6 milyar ag payı %56 nad gelen:900 milyon temettü 0
    adel 12 milyon geçmiş yıl zararı var kar temettü yok
    adel piyasa değeri 617 milyon ag payı nad %57 320 milyon bu iki şirketi şu değerleri ile satsa 1.2 milyar nakit gelecek senede 240 milyon faiz ödemeyecek İKİ ŞİRKETTEN 240 MİLYON TEMETTÜYÜ 2050 YILINDA ANCA ALIR
    AG HOLDİNG MAALESEF HATA YAPANLARIN ÖDÜLLENDİRİLDİĞİ BİR GRUP
    DÜNYA YANSA KÖŞELER DEĞİŞMİYOR BU KAFA İLE ZOR
    bide paravani sat onun nakit ve borç etkisi 1.2 milyar TOPLAM 2.4 MİLYAR YAPAR AG BORÇ MEVZU BİTER
    holding temizlenecek borç sorunu kalmayacak ama bir inat var çözemedim
    faziler %24-25 bandına çıkacak maalesef borçlu şirketler için daha sıkıntılı dönem

Amaç zaten bu...Adamlar bir bahane bulup baskılama derdindeler...Mümkün olduğunca dökmeye çalışıyorlar...Zamanı gelince şapkadan tavşanlar teker teker çıkar...Bence...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

7. AGHOL bir ara bırakın NAD iskontosunu, iştiraklerine göre pahalı duruma bile gelmişti. Cuma günkü piyasa fiyatlamalarına göre şu an holding solo borcu çıktıktan sonra yaklaşık %25 iskontolu fiyatlanmış. Lakin ben halen pahalı olduğunu 2 sebepten dolayı düşünüyorum:

1- Tarihsel olarak NAD iskontosu %45'ti AGHOL'ün. (en azından benim takip ettiğim dönemde)
    2- Holding solo borcu 3 milyar TL'ye yakın (2020 sonu bilançoya göre) Faizler müthiş yüksek seyrediyor ve iştiraklerinden bu solo borcun bırakın ana parasını ödemeyi faizini ile ödeyecek temettüyü çekemiyor.

Açıkcası 1. çeyrek bilançosunun geleneksel 1. çeyrek zararını yazacak olan Efes'le beraber daha da kötü oluşacağını düşünüyorum.

1. Çeyrek bilançosunda tek pozitif yanı ise AND Kozyatağı'nın borcu ile satılmış olması ve oradan 70 milyon TL civarı net bir para girişi olacağı. Ama bu da holding büyüklüğü gözönünde tutulunca ciddi bir rakam değil.

Receb'in yaptığı son dangalaklıktan sonra Türkiye uzun bir süre yüksek döviz, yüksek faiz ortamından kurtulamaz. Koronavirüs ile de mücadelede sınıfta kalındığından turizmden de yeterince destek gelmeyecek ülke ekonomisine. Ben yıl sonuna kadar ciddi bir faiz indirimi beklemiyorum. Belki Temmuz ya da Ağustos aylarında göstermelik 100 baz puan (%1) faiz indirimi yapar MB ve %18'e çeker faizleri. Belki onu bile yapamaz.

Daha önemli bir konu da var, finansalları çok sağlam olan Koç Holding başta olmak üzere bir çok şirket AGHOL'den çok daha iskontolu fiyatlamış durumda. Bankalardan hiç bahsetmiyorum onları sanki bedavaya veriyorlar.

Bu şartlar altında temel analizde AGHOL'ün ciddi bir prim yapması çok olası değil ancak Efes ya da Migros tarafında beklenmedik sürpriz bir gelişme olursa belki fiyatlamalar değişir lakin böyle bir beklentim de yok.

8. Sn. Candyshop, sizin yazdıklarınıza göre spor kulüpleri ve diğer borçlu şirketler hiç artmaması gerekir...Ama günümüzde en çok onlar artıyor...Bırakın artmayı katmerli katmerli fiyatlanıyorlar...Burada bir tezatlık yok mu?...Defalarca yazdım...AGHOL YAZIC iken katmerli katmerli kar açıklıyordu...Buna rağmen bir hareket olmuyordu...Verdiği temettü de çerez parasıydı...Hadi bugün borçlu diyoruz o zaman neydi?...Diyeceğim o ki şirket payları derlenip toplanınca isterse borç batağında olsa artar...Öyle bir artar ki insan arkadan baka kalır...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Sayfa 86/130 İlkİlk ... 3676848586878896 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •