Sayfa 92/130 İlkİlk ... 42829091929394102 ... SonSon
Arama sonucu : 1039 madde; 729 - 736 arası.

Konu: AGHOL - AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

1. Çok ilginç bu kağıdı beğenmeyenler, iskontolu görmeyenler,yönetilemediğini düşünenler neden zaman harcıyorlar burda,başka bir hisse platformunda böyle bir şeyle cok az karşılaştım.. gerçekten çok ilginç

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by uzunvadeci35 Yazıyı Oku
    Çok ilginç bu kağıdı beğenmeyenler, iskontolu görmeyenler,yönetilemediğini düşünenler neden zaman harcıyorlar burda,başka bir hisse platformunda böyle bir şeyle cok az karşılaştım.. gerçekten çok ilginç
    ben holdingi ve yönetimini beğeniyorum lakin tarihsel iskonto ile kıyaslayınca şu an iskontolu olduğunu düşünmüyorum. en büyük sebebi de geçmişte her zaman "faizler düşecek, türkiye normalleşecek" konjonktürünün varlığıydı. receb'in yaptığı son dangalaklıktan sonra önümüzdeki 1 yıl boyunca fazilerin düşürülme ihtimali kalmadı (ya da düşürülmesi intihar olur)

Peki bu ne anlama geliyor? Holding solo borcuna yüksek finansman gideri yazılacak. Halka açık olmayan iştiraklerdeki yüksek borçluluğa yüksek finansman gideri yazılacak. Efes'ten gelecek temettü bu faizlerin faizine bile yetmeyeceği için iskontonun ciddi artması lazım!

Bu sebeplerden dolayı takip ediyorum.

Zaten geçmişteki kadar sık da yazmıyorum farkındadır forum ahalisi. Hele şu bilançolar bir açıklansın son durumu bir görelim!

3.  Alıntı Originally Posted by uzunvadeci35 Yazıyı Oku
    Çok ilginç bu kağıdı beğenmeyenler, iskontolu görmeyenler,yönetilemediğini düşünenler neden zaman harcıyorlar burda,başka bir hisse platformunda böyle bir şeyle cok az karşılaştım.. gerçekten çok ilginç

Bu hisse platformunda patronundan tutun da spekini alın da yatırımcısı olmayanı getirin de her neyi alırsanız alın yatırımcısını soğutmak için her şey yapılıyor...21 yılda bu şirket 1 arpa boyu yol mu almadı?...Yatırım Tavsiyesi Değildir....

4.  Alıntı Originally Posted by uzunvadeci35 Yazıyı Oku
    çok ilginç bu kağıdı beğenmeyenler, iskontolu görmeyenler,yönetilemediğini düşünenler neden zaman harcıyorlar burda,başka bir hisse platformunda böyle bir şeyle cok az karşılaştım.. Gerçekten çok ilginç

redmi note 8 pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bu bizim düşüncemiz değil ag holding 10 senedir aynı yerde 12-27 arası gidip geliyor . Demekki analist ,fon yönetenlerde böyle düşünüyür
    bence senin düşüncede sıkıntı var

5. Ben diyorum ki bist te bir sürü şirket var.neden burda efor sarfediyorsunuz.benim bu hissede 150 bin liram var.ve tek sıkıntının mgros olduğunu düşünüyordum.mgros döviz borçunu azalttı.ve bu arada çok büyüdü mağaza ve ciro olarak.iilaki her kağıdın kırılma noktası vardır.bir kchol karını inanılmaz arttırıyor ben de çok beğeniyorum.ama bence kchol un 5 katına çıkma ihtimalinden aghol'ün 5 katına çıkma ihtimali daha fazla.ben bu yüzden burdayım .bir daha 34 ü geçerse pgsusa benzer bir hareket yapacağınj düşünüyorum.benim burda olma amacım bu.ccolanın da yatırımları vardı. Karı görmeye başladık.makedonyadan satılından gelen para da ciddi bir para.vs vs

6. Bu kadar finans borçla gemi yürümez!

7.  Alıntı Originally Posted by uzunvadeci35 Yazıyı Oku
    tek sıkıntının mgros olduğunu düşünüyordum.mgros döviz borçunu azalttı.ve bu arada çok büyüdü mağaza ve ciro olarak.iilaki her kağıdın kırılma noktası vardır.
    Eskiden tek sıkıntı TL geliri olan Migros'un yüksek Euro borçlu olmasıydı. Hem yurtdışı iştiraklerini sattı, hem Türkiye'de büyüdü hem de döviz borcunu bitirdi. Mevcut TL borcu ise şirket büyüklüğünü, karlılığını, cirosunu dikkate alırsan gayet normal seviyede. Şu an Migros bence çok iyi durumda.
    Holding'in amiral gemisi Anadolu Efes ise (CCOLA konsolide edilerek) gayert güzel durumda. Hem faaliyet gösterdiği pazarlarda çok sağlam, hem finansal açıdan çok sağlam şirket.

Benim için eskiden sıkıntı olmayan fakat şu an sıkıntı olan durum ise Holding'in yüksek solo borcu. Peki bu neden eskiden sorun değlidi de şu an sorun? Çünkü faizler kısa süreli artsa da uzun vadede düşen durumdaydı ve bu holdinge daha çevrilebilir bir finansman gider fırsatı sunuyordu. Receb'in yaptığı son saçmalıktan sonra Türkiye artık yüksek faiz, yüksek döviz, yüksek enflasyon dönemine girdi ve en az 2 yıl bu döngüden çıkması sanki imkansız gibi. Faizler düşük olsa ya da en azından düşeceği ihtimali olsa ben onu da sayarım. Ama ülkenin başındaki felaket gitmeden sanki bu kısır döngüden çıkamacak gibi. Gitmese de kalp krizi geçirse ben onu da sayarım! Herifçioğlu kalp krizi geçirip Resulullah'ına kavuşsa yeminle ülkeye istikrar gelir.

Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Bu kadar finans borçla gemi yürümez!
    Malesef yüksek faiz, yüksek enflasyon ortamının devam etmesi durumda dibine kadar haklısın!

8. Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfa 92/130 İlkİlk ... 42829091929394102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •