Sayfa 99/130 İlkİlk ... 4989979899100101109 ... SonSon
Arama sonucu : 1039 madde; 785 - 792 arası.

Konu: AGHOL - AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

Şirketlerin ortaklık yapıları çok önemli. Bir sürü teknik analizler yaparken özellikle Holding hisselerinde temel analiz içinde olan bu konuya hiç değinilmiyor.

AGHOL sermayesi 254 milyon TL, % 43.05 sahibi olduğu iştirakı AEFES in sermayesi 592 Milyon TL. yani sermayesi iştirakının yarısından az. AEFES in bir yıl içinde kazandığı kar, AGHOL hissedarına AEFES hissedarları kadar yansıyor. Bire bir yansıma var.
    Bu durumda borsadan AGHOL hissesi satın alan, AEFES hissesinin yanında, Migros dahil diğer iştirakları bedelsiz olarak bedava satın alıyor.
    İştirakların listesi haber olarak bu gün KAP ta yayınlandı. Ayrıca İştirakların kar potansiyelleri mevcut. Satış anında para gişi olabiliyor. Bir sürü avantajı var.

Holdinglerin bilançoları KONSOLİDE (İştirakları ile birleştirilmiş) bilançodur. Holdinglerin bilançosunda görünen borç ve alacakların çoğu iştiraklarına aittır. Holdinge ait krediler Kendi bilançosu olan (SOLO BİLANÇO) da görünür. Solo bilanço yayınlanmaz. Holdingler çoz az kredi kullanırlar. Ana görevleri iştiraklarını yönetmek, kontrol etmektir. Holdingler ihtiyacı olan şirketlere kredi kullanma izni verir. Şirketler kendi insiyatıfine göre kredi kullanamaz, her parasal hareketleri takiptedir. Bazı iştirakların muhasebesi holding ile direkt konsolidedir, bazı iştirakler denetleme ile takip edilir. Ayrıca iştiraklarının yönetim kurullarında Holding görevlileri bulunur.

AGHOL borçları biraz yüksek gibi görünüyorsa da yıllık FAVÖK karı borçlarını rahatlıkla karşılayacak düzeyde. Kar etmesinin yanında borçlarının biraz azalması, döviz riskinin düşmesi halinde büyük kar potansiyeli var. Holding için sermayesi çok küçük kaldı. Yatırımların fazlalığı şirketin devamlı büyümesine neden oluyor. Yatırımlar bittiğinde Amortisman ayrılıyor. ayrılan Amortismanlar şirket içinde kalan özvarlıklardır. Yıl sonu zarar ettiğinde bile gerçekte karda olabiliyorlar.
    Bunların dikkate alınması gerekiyor. AGHOL çok değerki bir hisse.

SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme
    Hizmetleri A.Ş. ("SAHA") tarafından yapılan Kurumsal Yönetim
    Derecelendirme çalışmasının sonucunda şirketimizin Kurumsal Yönetim
    Derecelendirme notu 09.07.2021 tarihi itibariyla (10 üzerinden) 9,52 olarak
    güncellenmiştir.

SAHA tarafından yayınlanan Kurumsal Yönetim
    Derecelendirme Raporu Şirketimizin www.anadolugrubu.com.tr
    adresindeki websitesinde yayınlanacaktır

Bildirim İçeriği
    Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirme Notu
    Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirme Notu
    Ana Başlıklar
    Ağırlık 1
    Alınan Not 95.21

3. İştirakimiz Çelik Motor A.Ş. bünyesinde bulunan saatlik araç kiralama iş birimimiz MOOV ile Getir B.V. arasında ortaklık da dahil olmak üzere işbirliği yapmak üzere görüşmelere başlanmıştır.

Konu ile ilgili gelişmeler olduğunda kamuoyu bilgilendirilecektir.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    İştirakimiz Çelik Motor A.Ş. bünyesinde bulunan saatlik araç kiralama iş birimimiz MOOV ile Getir B.V. arasında ortaklık da dahil olmak üzere işbirliği yapmak üzere görüşmelere başlanmıştır.

Konu ile ilgili gelişmeler olduğunda kamuoyu bilgilendirilecektir.
    Getir bakalım aghol cüm dünkü getir bile 7 milyar 555 milyon dolar değerlemeye ulaştı koca aghol 1 milyar dolar bile değil :D şaka gibi ama ya nasip

5.  Alıntı Originally Posted by spekulaterist Yazıyı Oku
    Getir bakalım aghol cüm dünkü getir bile 7 milyar 555 milyon dolar değerlemeye ulaştı koca aghol 1 milyar dolar bile değil :D şaka gibi ama ya nasip
    Getiri de Tuncay Özilhan ve saz arkadaşları yönetse İnan değeri 10 milyon dolar Bİle olmazdı

246 Milyon Sermayeli Holding olurmu.? Getir Götür hikaye. Ben derim 10 , siz dersiniz 20 bedelsiz potansiyeli var. Yıllardır ortaklar biriken fonlardan istifade etmedi, bedelsizler kuzu kuzu yatıyor. Yatırımcının parası pul olup gitti. Ufak tefek temettülerle hissedarların sırtı okşanıp malları toplanıyor. Tahtası iyice sığlaştı. %3 yukarı, %3 aşağı.
    Yüklü bir bedelsiz iyi bir kar bu tahtayı nerelere götürür tahmin etmek zor değil. Bekleyip göreceğiz. Bu durum eninde sonunda gerçekleşecek.
    Son düzenleme : agg; 28-07-2021 saat: 20:25.

7.  Alıntı Originally Posted by agg Yazıyı Oku
    246 Milyon Sermayeli Holding olurmu.? Getir Götür hikaye. Ben derim 10 , siz dersiniz 20 bedelsiz potansiyeli var. Yıllardır ortaklar biriken fonlardan istifade etmedi, bedelsizler kuzu kuzu yatıyor. Yatırımcının parası pul olup gitti. Ufak tefek temettülerle hissedarların sırtı okşanıp malları toplanıyor. Tahtası iyice sığlaştı. %3 yukarı, %3 aşağı.
    Yüklü bir bedelsiz iyi bir kar bu tahtayı nerelere götürür tahmin etmek zor değil. Bekleyip göreceğiz. Bu durum eninde sonunda gerçekleşecek.
    Bedelsiz potansiyeli 0

Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Bedelsiz potansiyeli 0
    Bilançosunda 25 adet bedelsiz potansiyeli var, zaman geçtikçe bedelsiz sayısı devamlı artıyor. Sermaye arttırımı yapmasını bilmiyorlarsa diyeceğim yok. Bir süre sonra Kartonsan'a benzer. )

Kartonsan bile dayanamayıp sermye arttırımını sonunda yaptı.

Sayfa 99/130 İlkİlk ... 4989979899100101109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •