Sayfa 117/130 İlkİlk ... 1767107115116117118119127 ... SonSon
Arama sonucu : 1039 madde; 929 - 936 arası.

Konu: AGHOL - AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

1. bu vergi uzlaşması değil ; rekabet kurumunun konu ile ilgili yönetmenliği var https://www.rekabet.gov.tr/tr/Sayfa/...-yonetmelikler Karşılık konusunda ufrs %bir milyar doğru sen bunu ödersin kaybetme durumuna göre karşılık gideri yazarsın olması gerekende doğrusuda Budur 400 milyon ceza diyelim. Hukuk bölümü davanın .%90 oranında kazanılacağı yönünde yazılı beyan veriyor ve 0 karşılık ayırırsın ki bence çok düşük oranda 4. Çeyreğe etkisi olacak

Sn Tarık 1234

Rekabet kurulu Ticaret Bakanlığına bağlı imiş. O bakımdan itiraz sürecinde haklı olabilirsin. Her ne şekilde olursa olsun AGHOL e etkisi sınırlı olacaktır.
    Son düzenleme : agg; 03-11-2021 saat: 12:08.

3. Aefes 1.266.737.000.-

Ccola 2.040.113.000.-
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Aefes 1.266.737.000.-

Ccola 2.040.113.000.-
    mgros 367.231.000.-
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

5. Aghol un 9 aylık bilanço beklenti sine rastlamadım. Böyle bir beklentiye rastlayan var ise paylaşırsa memnun olurum.
    Malum pazartesi günü Agholde bilançosunu açıklayacak. Mevcut borsada işlem gören sirketleri beklenti üstü karlar açıkladı.
    Kendimce şöyle bir hesap yaptım yanlışlik var ise affola. Ccola %21 paya sahip 916milyondan 192, aefes %43 paya sahip 556milyondan 239,mgros %50paya sahip 156milyondan 78milyon kar gelecegini hesapladım (Tekrar ediyorum amotorce bir çalışma). Sadece bunların toplamı 509milyon yapıyor. Acaba buna yakın bir rakam gelir mi???

6.  Alıntı Originally Posted by teo6741 Yazıyı Oku
    Aghol un 9 aylık bilanço beklenti sine rastlamadım. Böyle bir beklentiye rastlayan var ise paylaşırsa memnun olurum.
    Malum pazartesi günü Agholde bilançosunu açıklayacak. Mevcut borsada işlem gören sirketleri beklenti üstü karlar açıkladı.
    Kendimce şöyle bir hesap yaptım yanlışlik var ise affola. Ccola %21 paya sahip 916milyondan 192, aefes %43 paya sahip 556milyondan 239,mgros %50paya sahip 156milyondan 78milyon kar gelecegini hesapladım (Tekrar ediyorum amotorce bir çalışma). Sadece bunların toplamı 509milyon yapıyor. Acaba buna yakın bir rakam gelir mi???
    CCOLA aslında AEFES'in iştiraki. AGHOL'ün direk payı yok CCOLA'da, o yüzden CCOLA'dan herhangi bir etkiyi direk AGHOL'e beklemezsin.

AGHOL'ün kendi solo borcu var, bir kısmı da döviz üzerinden. Hem faiz gideri hem de kur farkı zararı yazar o kalemlerden.

Çelik Motor'un Getir ile bir hisse satışı (Moov için) oldu, 3. çeyrekte gerçekleşi sanırım o devir işlemi. Onun da hesaba katılması lazım.

AGHOL'ün 2. çeyrek sonuçlarına göre 3 milyar TL'ye denk gelen bir döviz fazlası vardı fakat aynı dönem bilançosunda AEFES'in 3.2 milyar TL'ye denk gelen bir döviz fazlası vardı. 3 çeyrek sonuçlarında ise AEFES 2 milyar TL döviz açık pozisyonuna dönmüş.

3. çeyrek sonucunda AGHOL'ün tam olarak net döviz pozisyonu henüz karışık, pazartesi akşamı açıklanacak bilançoyla belli olur.

Daha da vahimi, son 36 günde (4. çeyreğin başladığı tarihten bugüne) döviz %10 arttı.

Belki de cuma günü AEFES'in negatif ayrışmasının sebebi 2. çeyreğin aksine 3. çeyrek sonunda döviz açık pozisyonunda olması olabilir.

Yani hesap biraz karışmış.

Migros'un bilançosu iyi gelmiş lakin ceza ne olacak belli değil.

7. 1.183.778.000.-

8. RAKAMLAR BUGÜNÜN CARİ DEĞERLERİYLE GÜNCELLENDİ (9 Kasım 2021)

AGHOL'ün aktif büyüklüğünün (ve cirosunun) yaklaşık yüzde 95'ini borsaya kote AEFES, MGROS, ASUZU ve ADEL oluşturuyor. (AEFES'in iştiraki CCOLA mükerrer hesaplanamaz)

Sadece bu 4 iştirakin holdinge ait hisselerinin toplam değeri 10.790 milyon TL (bugünkü borsa değeri). Holdingin 2.760 milyon TL (^) solo borcu var. Bu borç çıktıktan sonra bu 4 şirketin holdinge ait net aktif değeri (NAD) 8.030 milyon TL.

Borsaya kote olmayan iştiraklerin hepsinin toplamını "sıfır" varlık saysak bile geriye bu 8.030 milyon TL'lik varlık kalıyor. Sıfır varlık dediğimiz iştirakler ise şunlar: Çelik Motor, Anadolu Motor, Enerji Yatırımları, McDonald's Türkiye, TOGG'da %23 pay vs.

Bugünkü AGHOL piyasa değeri ise 7.159 milyon TL. NAD'a ulaşabilmek için (solo borç düştükten sonra) yüzde 12 civarı bir prim yapması gerekiyor.

(^) Bu solo borç 2021 yılı ilk 9 aylık faaliyet raporundan alınmıştır.

Not1: Konsolide bilançodaki borç ile holding solo borcu birbirine karıştırılmamalı. Bu hesaplamada borcu/alacağı/piyasa şartları göz önüne alınarak piyasa fiyatlaması yapılmış şekilde iştiraklerin piyasa değeri dikkate alınmıştır.

Not2: Pay piyasalarındaki fiyatlamalar gerçek rasyolardan daha çok dönemlik hisse arz/talep dengesine göre fiyatlandığı için Anadolu Grubu örneğinde olduğu gibi hisseler astronomik ucuz ya da tersi pahalı fiyatlanabiliyor.

Sayfa 117/130 İlkİlk ... 1767107115116117118119127 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •