Sayfa 118/130 İlkİlk ... 1868108116117118119120128 ... SonSon
Arama sonucu : 1039 madde; 937 - 944 arası.

Konu: AGHOL - AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

1. Eskiler bilir, yukarıdaki mesajı her bilanço sonrası günceller gönderirim.

Genelde NAD'a göre %30-40 civarı tarihsel iskontosu olan AGHOL'ün şu an iskontosu sadece %12.

Üstelik 3. çeyrek sonu bilançoya göre 2 milyar tl kadar yine döviz açık pozisyonuna geçmiş. Bilanço kapanış tarihinden bugüne dolar %10 değer kazandı!

Benim kişisel görüşüm, şu an holding ucuz değil, holding yerine AEFES ve MGROS'tan oluşan bir sepet yapmak daha mantıklı. NAD iskontosu artarsa holdinge dönmek para kazandırır.

2. otomotiv grubu ıslah oldu

gyo çıkış yaptılar

ccola zaten iyi

migros gelecek yıl temettüye başlar

çoğu riski artık yok gibi çok rahat 40-50 bandına gelmeli

3. Bu saatten sonra park eden bilinçli yatırımcılara bakmak lazım fonlar ve balinalar

İzleyelim bakalım park edenlerin kalitesini

4.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    .....çoğu riski artık yok gibi çok rahat 40-50 bandına gelmeli
    2 yıl önce eleştirdiğimiz her şey düzeldi senin dediğin gibi. ama fiyat da 10-12'lerden 30'lara geldi.

şu an NAD'a göre iskonto da yok denecek kadar az. MGROS ve AEFES primlenmeden AGHOL'ün 40-50 bandına gelmesi görece "pahalı" hale getirmez mi hisseyi?

bu şartlarda MGROS ve AEFES'ten oluşan bir sepet yerine AGHOL almak için geçerli bir sebep bulamıyorum.

Not: TOGG aslında önemli bir yatırım ama para kazanmaya başlaması en az 3-5 yıl sürecek.

5.  Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    2 yıl önce eleştirdiğimiz her şey düzeldi senin dediğin gibi. ama fiyat da 10-12'lerden 30'lara geldi.

şu an NAD'a göre iskonto da yok denecek kadar az. MGROS ve AEFES primlenmeden AGHOL'ün 40-50 bandına gelmesi görece "pahalı" hale getirmez mi hisseyi?

bu şartlarda MGROS ve AEFES'ten oluşan bir sepet yerine AGHOL almak için geçerli bir sebep bulamıyorum.

Not: TOGG aslında önemli bir yatırım ama para kazanmaya başlaması en az 3-5 yıl sürecek.
    aghol iki firmaya göre silahı çok daha fazla
    başka hikayeler yaratabilir
    enerji varlık satışı, mc donalds ve diğer iştirak satışları yada halka arzlar vs
    bence 40-50 şu hali ile eder
    geçen sefer 33 yaptığında dolar kuru 7 tl idi :4,60 dolar
    şuan 4,60 dolar 46 yapıyor rahat 40-50 bandı ederi var
    enerji vs çıkışlar yapabilirse 50 rahatlıkla geçecek potansiyele sahip
    nad türkiyede artık çok işlemiyor
    nad dahaçok çelikmotor migros ve efesten(ccola) gelecek temettü fiyatlanır
    üstüne bir kaç çıkış yapabilirse 50 üstü gelecek yıl migros ve efes fiyatından bağımsız bence gelir

6.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    aghol iki firmaya göre silahı çok daha fazla
    başka hikayeler yaratabilir
    enerji varlık satışı, mc donalds ve diğer iştirak satışları yada halka arzlar vs
    bence 40-50 şu hali ile eder
    geçen sefer 33 yaptığında dolar kuru 7 tl idi :4,60 dolar
    şuan 4,60 dolar 46 yapıyor rahat 40-50 bandı ederi var
    enerji vs çıkışlar yapabilirse 50 rahatlıkla geçecek potansiyele sahip
    nad türkiyede artık çok işlemiyor
    nad dahaçok çelikmotor migros ve efesten(ccola) gelecek temettü fiyatlanır
    üstüne bir kaç çıkış yapabilirse 50 üstü gelecek yıl migros ve efes fiyatından bağımsız bence gelir
    cevabın nispeten anlamlı olsa da kişisel olarak ikna olmadım. dolar kuru ile kıyaslaman ise çok mantıklı değil. öyleyse ben de 9'u gördüğündeki dolar kuru ile bugünü kıyaslarım, maksimum ederi 15 çıkar o zaman. ayrıca son bilançoya göre holdingin döviz açık pozisyonu da var. en büyük iştiraki efes'in de döviz açık pozisyonu var.

yorumum kişiseldir, benim için şu an AGHOL ucuz değildir. tabi piyasada fiyatlama alıcı-satıcı dengesine göre oluşuyor, benim ucuz bulmamam fiyatın artmayacağı anlamına kesinlikle gelmez.

bu arada ucuz bulmuyor olmam pahalı bulduğum anlamına da gelmiyor, söylemek istediğim şey şu an AGHOL alacağıma gider MGROS ve AEFES alırım.

7. Migros da olumlu Efes’e çok olumlu bakmıyorum tuborg bira karı Efes kadar ayıp , Ag varlık sattıkça değerlemeler yükselicek elinde kısa sürede satılabilir McDonald’s ve Gürcistan barajı var bunlara kısa sürede alıcı çıkar oto kiralamadan tamamen çıkması borcu azaltması olumlu Gyo çıkması olumlu yapacakları etap yönetim sorununu çözüp iyi bir bedelli açıklaması bu kurlarlarla yeniden sermaye eksiye dönmüştür Efes serbest nakit akışı güçlü ortaklık sorununu çözüp kangreni bitirmeleri gerekir Ag 2018-2020 göre çok daha iyi durumda yavaş yavaş ağırlıklarını atıyor

8. ben olsam satacakları yada halka açacakları şirketleri girişim sermayesi kurar oraya sermaye olarak korum
    ısızu
    adel
    enerji şirketleri
    mc donalds
    kalan gyo ve diğer şirketler
    şirkete efes ortak eder ag kendi paylarını sermaye olarak koyar efeste etap+para koyar şirketler girişim sermayesinde rahabilite edilir
    sonra tek tek halka açılır yada satılır
    yada girişim sermayesi halka açılır gelen para ile şirketler rahabilite edilir
    ag hol şirketleri kendi satarsa karın %25 vergi matrahına gidiyor
    girişim sermayesinde vergi o
    çok avantajlı zombileri ve satılacakları koy biraz nakit ilave et düzelt sat yada arz yap riski bitir

Sayfa 118/130 İlkİlk ... 1868108116117118119120128 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •