Sayfa 20/130 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon
Arama sonucu : 1039 madde; 153 - 160 arası.

Konu: AGHOL - AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

1. kozyatağı center satışlar iyi ama ben favök marjını %85 almıştım malesef %50 civarlarında tabi dolulukta düşüktü
    and kozyatağı 2019 satış 45 milyon favök 17 milyon favök marjı %37 2018 satış 56 milyon favök 26 milyon favök marjı %46
    oranlar düşük bence %50 marjdan en az 80 milyon yapmalıki 40 milyon para kalsın
    2020 1. çeyrekte 10 milyon ciro 4 milyon favök var berbat rezaleti gizlemek için 2. çeyrekte gyo birleştirmişlerki anlamayalım diye
    1. çeyrek borç 459 milyonmuş ürettiği favök yıllıkda faiz ve kura bile maalesef yetmiyor satılmalı ama satmak için irade bir istek yok
    yukarda perevani enerji hali ortada gyo hali ortada demekki yönetim memnun
    sizde memnunsunuz kopyala yapıştır faaliyet raporlarından yazmaya devam edelim borsa 133 ag 22
    mustafa denizlinin güzel sözü var içimizdeki irlandalılar diye aynen ag içindede yüksek sayıda irlandalı mevcut ve entepede maalesef

**perevani kozyatağı ısızu ve adel satılmadan bir cacık olmaz şu 4 ile ilgili satış değil karar alınıp kap yayınlansın abartmadan söylüyorum en az 50 tl olur kağıt

solo borç 2021 3 milyarı geçer solo borcu çevirmek için ccola tüm karı temettü olarak dağotılacak bide üstüne efes yedeklerden gidecek ag 1 yıl kur ve faiz ödesin
    üstüne gyo ve enerji kötüleşp risk büyüyecek migrosda 2023 devreye gireceğini düşünürsek 2021 çok zor geçecek maalesef bunda ağustos böcekliği yapan yönetim %100 suçlu
    133.000 borsada 22 hisse fiyatının bu rezaletin bence başka izahı yok

2. Merhaba ag hol ile ilgili birkaç sorum daha olacak

**Paravani HES neden çıkı yapmıyorsunuz ? peyder pey avrupa yatırım bankası yani küçük ortağa satışlar yapıldı hala 100 milyom doların üstünde borcu olan ve en erken 7-8 sene sonrasında başa başı yakalayabilecek bu batık yatırımdaki inat ve ısrar sebebiniz nedir ? peyder pey abrupa yatırım bankasına yapılan satışlarda %6 pay için ortalama 5 milyon dolar alınmış elinizde %60 hisse var ve buradan 30-40 milyon dolar arası tahsilat yapmak mümkün ve 941 milyon zararın konsolidasyondan çıkması ile borçluluğun 941+300=1.250.000.000 azalması finansalların rahatlayıp şirket riskinin düşmesi anlamına geliyorken bu çıkış neden yapılmıyor
    1.250.000.000 şirketin borcu düşmesi için ccola 6 milyar temettü dağıtmalı
    kar yapmayan efes 3.600.000.000 ccola payı ve yedeklerden kar dağıtmalı ,tek hareketle zaradaki bir varlık satılarak aynı etkiyi yaratmak ve efes ccola finansallarını kötüleştirmeden yapabiliyorken bunlar niye yapılmaz ?
    *** solo borç 2021 yılında kur ve faiz giderlerinin artıp temettü gelirleride azalacağından 3 milyar ve üstüne çıkacak , bal yapmayan arı bira grubu ve iyi kar elde etmesine rağmen ag etkisi sadece %21 olan ccola ile bu kötüleşmeyi ve riski engellemek solo borcu düşürmek için planınız ne ?
    daha doğrusu bu yönde bir plan varmı ? benim gördüğüm ag yönetimi sel gibi yani yönü belli değil akıntı ne tarafa giderse o tarafa savruluyorsunuz şirkette kimse insiyatif alıp bir şey yapmıyor 1 yıldır tek yapılan mcdonals satışı ferit şahenk i çok başarısız bulurdum sizi görünce ferit şahenk Warren Buffett gibi kalıyor; berbattan kötü yönetiyorsunuz borsa 133.000 ama ag 22 tl ve daha düşüğünü beceriksiz yönetiminiz nedeniyle hakediyor

**kozyatağı center taşınmıyorsunuz , satmıyorsunuz; satmak için iradede bile bulunmuyorsunuz bu karadeliği kapatmak için ne planlıyorsunuz
    ürettiği favök yıllık faiz ve kura bile yetmez gelecek yıl gyo da en ez 300 milyon sermaye arttırımı yapmanız gerekirken buraya niiçin müdahale etmiyorsunuz?

***1,9 milyar serbest nakit yaratan ccola %21 ag etkisi var,kabullenin atık, %32 etkiye sahip etap bilgi niye saklarsınız bu bilgi saklamalar yüzünden iskontoyu arttırıp şirkette sıkıntı olduğu intibası verdiğinizin farkındamısınız ?

****bal yapmayan arı 10 milyar ciro yapan bira grubu kar 0 tl,1,6 milyar ciro yapan türk tuborg kar 420 milyon tl 1/6 ciro yapan türk tuborg karlılıkta nasıl efes bira bölümünün 420 milyon kat daha fazla yapmayı başarıyor
    efes türkiyenin karı faaliyetten çok faiz gelirinden geliyor 3 fabrikanın üretimini verimli şekilde yönetecek zekaya ve kapasiteye sahip birtane yöneticiniz yokmu ?
    ****MADDE 369– (1) Yönetim kurulu üyeleri ve yönetimle görevli üçüncü kişiler, görevlerini tedbirli bir yöneticinin özeniyle yerine getirmek ve şirketin menfaatlerini dürüstlük kurallarına uyarak gözetmek yükümlülüğü altındadırlar
    *****MADDE 553– (1) Kurucular, yönetim kurulu üyeleri, yöneticiler ve tasfiye memurları, kanundan ve esas sözleşmeden doğan yükümlülüklerini kusurlarıyla[1] ihlâl ettikleri takdirde, [2] hem şirkete hem paysahiplerine hem de şirket alacaklılarına karşı verdikleri zarardan sorumludurlar.

yapılanlar şirketi özensiz yönettiğiniz yıllardır kangren yerlere en ufak bir müdahale etmeyip yatırımcıları isteyerek yada istemeyerek zarar ettirdiğiniz intibası veriyorsunuz umarım ttk bilyorsunuz ve dava riskinin farkındasınızdır

yukarıdaki sorularla ilgili dönüş rica ediyorum

**soruları sordum bunlar soru benim tespitlerim %100 doğru olduğuna dair iddam yok , cevap gelirse ve özel gizli cevap değilse onuda paylaşacağım

3. 2 yıllık aşk egeen sonlandı daha önce 800 lerden yazdığım gibi ag geçti ve bıraktım değeri buldu ve geçti inş alanda kazanır

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,377
     Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    2 yıllık aşk egeen sonlandı daha önce 800 lerden yazdığım gibi ag geçti ve bıraktım değeri buldu ve geçti inş alanda kazanır
    hayirli olsun

5.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    hayirli olsun
    darısı başınıza bendede zarar ettiğim aynı durumda gözde var 2,5 yıldır taşıyorum ve fırsat maliyeti bekleme maliyetiyle zarardayım
    oda nad yansıtmıyor borçlu ag ile neredeyse aynı durumda hatta ag çoğu şeyde çok daha iyi

şu yukarda yazdıklarımı yapmasınlar sadece karar alsınlar en az %50 artar bekleyeceğim ag hep gözüm üstünde

6. forumlar çok sessiz. anlaşılan borsanın tarihi zirvelerde olmasından dolayı insanlar satıp çıktı. benim gözümde borsanın tarihi zirvede olması için çok fazla halka arzın olması lazım. özellikle büyük şirketlerin halka arz edilmesi. tl bazlı her ne kadar borsa rekor kırıyormuş gibi görünse de rasyolarla kıyaslayınca halen şirket fiyatlamaları düşük. bu sebeple de halka arz çok yok hele hele büyük şirket halka arzı hiç yok.

7. halka arzlar borsayı yükseltmez tam tersine düşürür
    taze yeni para gelmez fonlar ve kurumsal halka arz katılmak isteyenler elindeki hisseyi satar ve yeni hisseye giriş yapar
    nekadar çok halka arz bist çıkışı için daha yüksek hacim demek yabancı girişi olmayan bu borsa için olumsuz olur
    %35 enflasyon ve sermaye kontolü olan arjantiden borsa 1 senede %80 arttı
    dibinden bakarsak %150 artış kaydetti
    borsanın yükselişini anlamayan ekonomist analist bir kesim var
    1-şirketlerde emtiadır paranın değeri düşünce ve bolluğunda bunların değeri artar
    2-yüksek enflasyon rasyonel olmayan değerlemelere neden olur %40 iskonto vs o mantıktan tüm yüksek enflasyonlu ülkelerde borsaların 0 olması beklenir buda mantıksız şirketlerin piyasa değerleri satınalma gücü olarak konulan sermayenin altında
    3-ben borsanın şu durumda 150-180 bin aralığında olması makul geliyor cds vs hepsi hariç nasıl tüm emtia mal değeri artıysa bu para bolluğunda şirketlerinde artmalı
    4-bist 30-50-100 sıkıntısı yerli kurumsal ve küçük yatırımcının götüreceği kağıtlar değil bu kağıtların gitmesi için yabancı gerekli
    yabancı gelmeden bu kağıtların hareketlenmesi zor bu sebeple bist 100 dışı düşük sermayeli firmalara talep var
    bir çoğuda garip fiyatlara ulaştı
    şu projeksiyonda türkiye borsası için (sanayi) 20 f/k eder bence fd/favök 8-10 adil değer (ben 4-5 üstündekilere yatırım yapmıyorum)
    5-ag grubunda yabancı seçici davranıyor ccola ve migrosa olumlu yaklaşırken balyapmayan arı efes ve ag uzak duruyor
    bu durumu çevirmek yönetimin elinde temel yönden 2 şirkettede kuvvetli iyileşmeler görmeleri gerekir
    efes bencede değerinin çok altında yıllardır 1 kr kar yapmıyor ccola olmasa bitik halde
    ag çok yazdık kangrenler tedavi edilmesin teşhis konup tedavi aşamasına gelsin yeterli

8.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    halka arzlar borsayı yükseltmez tam tersine düşürür ...
    sen her şeye maydonoz olmak zorunda mısın? yazdıklarını okumadım bile çünkü eminim saçma sapan bilgiler veriyorsun.

benim kastettiğim şey halka açık olmayan şirketlerin patronları mevcut borsadaki şirketlerin pahalıya fiyatlandığını düşündüğünde "şirketler aşırı fiyatlanmış, ben de elimdeki hisselerin bir kısmını böylelikle halka arz edeyim" demesiydi.

bundan sonra yazdıklarıma cevap verme. ben senin yazdıklarına cevap vermiyorum.

Sayfa 20/130 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •