Special Days Image
Sayfa 53/56 İlkİlk ... 3435152535455 ... SonSon
Arama sonucu : 441 madde; 417 - 424 arası.

Konu: KUŞ Cafe

Dün topiğine davet ediyorsun.
    Bugün fişi çekiyorsun.
    Neyse bugün kuşu iyi yoldum.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Merkez Bankasi PPK toplantisi sonucu gecen hafta uzerinden kopugu alinan Dolar in 7.50 nin altina inmesi durumunda bu sefer TL nin asiri degerli olmasi sonucu ile Ithalatin eskisi gibi artip ihracaatin dusmesine sebeb olabilir.
    Buda yerli uretimi etkileyecegi icin istenmeyebilir.
    Dolarin 7.50 -8.00 arasinda yatay gitmesi daha makul gozukuyor.
    Eger Rekabetci kur soylemi korunacaksa.

https://www.eurocontrol.int/Economic...ation-AOs.html

Pegide, Kasım ayı uçuş sayısı Ekim ayından daha aşagıda seyrediyor gözüküyor şu sıralarda.
    Boyle devam ettiği takdirde 4.ceyrek trafik verileri 3.ceyrekden daha iyi olmayabilir.

THY nin kasım ayı Ekim ayı ile paralel gözüküyor.

Tav içinde Antalya havalimanı performansı mevsimsel etkiden dolayı Kasım ayında düşebilir diyebiliriz.

Genel olarak 4.ceyrek verileri çokda iyi olmayabilir 3.çeyrekten.

Borsa ve Dovizde birden yer degisikligi oldu.(Temel verilerde degisiklik yok iken sadece istifa haberi etkiledi)
    Biri asiri cok iyimser olur iken biride cok kotumser oldu.
    Agirlik borsaya kaydi yakin zamanda tekrar kazanclari realize olmasi icin dovize gelinecektir bence.
    Eger bu surec kimsenin yetisemedigi kisa bir sure panik icinde olur ise bir cok kisinin buyuk kayiplar yasama ihtimali olabilecektir.

Ileriki gunler icin tahmin diyelim.Siyah kugu olmedi ve bir gun tekrar geri gelebilir diyerek.

https://www.youtube.com/watch?v=YlYEi0PgG1g
    https://www.youtube.com/watch?v=EMe1jy4mico

Enigma Doco 480 oldu, %10 cakti. Yiyorsundur umarim kaymagini. Ulen yapiskanin yuzunden yerimizden olduk.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Sayın 666 bu başlığı açtı.
    Sonra da, kişisel sebepleriyle terk etti.
    666 gidince kimse yazmaz oldu.
    Ama ben yine de bu başlığı sevdim.

Hazır kimse yokken, boş muhabbetler, cahilce yorumlar yokken, kuş uçmaz kervan geçmezken, ben devam edeyim

1) Aşı haberleri eskisi gibi etki etmez oldu. İngiltere'nin (Birleşik Krallık mı desem) verdiği onayın zerre etkisi olmadı. Gerçi AB sert tepki gösterdi.

2) Türkiye'de aşı başlıyor haberlerinin etkisi olmadı. İkinci gruptayım ama kimse bana aşı yapamaz. (malum Soner Yalçın okuyucusuyum)

3) Eurocontrol verilerinde, 23 kasım haftasında, Türk hava yollarının, Avrupa'da, en yakın rakibine 2 kat fark atması, Pegasus'un üçüncü olması, pek etkilemedi.

Sanırım, 2024'e kadar, 2019 rakamlarına ulaşılamayacağı, büyük yatırımcılar açısından, tereddütsüz bir gerçek.
    O zaman 2024'e kadar dans. Kimin kime gücü yeterse.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    https://havahaber.com/havacilik-sekt...stek-bekliyor/

Destek bekliyorsunuz da, kasa tam takır kuru bakır.
    Destek alanlar bile (bakınız Lufthansa, Air France KLM, IAG, Amerikanolar) kara delik gibi destekleri yutuyor.
    Ayranı olmayanlar, KDV ve işkur yardımı dışında nasıl destek olabilir !!!

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Bugünkü haberlere bakınca ;

1) Enflasyon rakamını, hiç bir aracı kuruluş, doğru tahmin edememiş (en yakın 1,80) Ben boşuna demiyorum, daha doğrusu Yılmaz Özdil boşuna demiyor. Türkiye'de tüm ekonomist ve gazeteciler çöp. Çünkü, Türkiye'de zekiler, tıp, hukuk ve mühendisliğe geçiyor. Ne kadar tembel, boş teneke varsa, iktisat, çeko, gazetecilik, vs. geçiyor. Tahminleri de ortada.

2) Enflasyon rakamı, yeni faiz artışlarına işaret ediyor. Malum, piyasayla kavga etmeyeceğiz dendi. Ekonomisi berbat bir ülkenin, resmi enflasyon rakamı civarında, politika faizi vermesi, herhalde, kavga anlamına gelir

3) Ryan air, kasımda % 82 düştü. (sadece 2 milyon yolcu) Ryan air'den bahsediyoruz. İyiki aşı haberleri var.

4) Wizz air ceo'su : "pek çok yanlış karar verdik." Wizz air, benim en beğendiğim hava yoludur. 1 numaramdır. Ceo böyle diyorsa, doğrudur.

Sayfa 53/56 İlkİlk ... 3435152535455 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •