Sayfa 216/336 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon
Arama sonucu : 2688 madde; 1,721 - 1,728 arası.

Konu: 10. Köy

1. sakın Midye yemeyin !! daha yeni Bayramda Bodrumda 50 kişi zehirlendi ,,,
    Midyenin tazeside , gözünüzle görüp sıcacık tencerede alsanız bile zehirlerr , iki kere iki dört aynı radyasyon gibi vücutta Hepatit A vb bir sürü mikroplar birikir ,, ardından kötü hastalıklara sebep olur

( ! ) bazı ölümler , midye içinde bulunan civa ve nörotoksinler sebebiyle oluyor nörotoksinler >> domoik asit, ciguatoksin, histamin, azasparikasit gibi sinir dokusunu tahrip eden kimyasallar nedeniyle oluyor , lütfen çocuklarınızı , büyükler , hamileler , uzak tutun ,
    .... midyenin üretimi denetimsiz , en lüks deniz kenarlarındaki dükkanlarda yediğiniz midyelerin alayı , mahalle aralarında tuvalet içlerinde , aşırı sağlıksız ortamlarda midyeler temizlenerek , iç pilav yapılarak üretim yapılıyor , imalat , üretim neredeyse sıfır denetim ,, denetleyen yok , o ortamı , pisliği , hamam böceklerini görseniz , kusarsınız !!! mokların içinde yapılıyor.
    konuya hakimim.
    midye satış yerlerinde görürsünüz , midyelerin üzeri yağlı , etrafında limonlar , parlak olduğuna aslaaa aldanmayın , albeni olsun , satılsın diye yapıyorlar , ama içleri tatanoz , civa , , nörotoksin zehir , ( nörotoksinler domoik asit, ciguatoksin, histamin, azasparikasit gibi kimyasallardır ) enfeksiyon , her türlü kötü hastalığa davet çıkaran mikroplar vardır ,
    sağlıklı midye nasıl yenir : çok çok emin , aşırı temiz biri , satış amacıyla değil kendi yemek için yapıyorsa onun midyesini yiyebilirsiniz , ama en fazla kişi başı orta boy büyüklükte olandan 20 tane yiyin , fazlasını asla asla geçirmeyin , tehlikelidir.. midye taze , çook temiz bile olsa nörotoksin zehirler , lütfen unutmayın bu dediğimi , en güzeli ağzınıza dahi sokmayın
    ....bişiy olmaz deyip yerseniz , midye kısa sürede sindirilip kana karıştığı için zorla kussanız bile nafile , geri dönüşü yok , ölümcül zehirlenebilirsiniz ,
    genelde hastanelerde bu tür ölümlerde , Gıda zehirlenmesi diye rapora geçer
    Birahaneler , vb içkili yerlerde meze olarak masaya gelen midyelere sakınnn dokunmayın ,,,, sıfır denetim ve midyeden direk zehirlenme riskiniz vardır ...

2. yaz gelio , düğünler çoğaldı

3. Boeing 707'in Kokpitidir

4. takmış takıştırmış

5. Pakistan - Ahmed Abad - müstakil evlerden biri

6. Ferrari Spider 458

Sayfa 216/336 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz