Special Days Image
Sayfa 220/336 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320 ... SonSon
Arama sonucu : 2688 madde; 1,753 - 1,760 arası.

Konu: 10. Köy

1970 pontiac - executive,
    v8 4000 ss otomatik
    1980 yılında kullandığım arabaydı,
    hala unutamadım.

izmir arkadaşımada saygılar hürmetler.
    not:
    ayrıca çeşitli vesilelerle 24 senem geçen izimiride unutamıyorum.
    1970 1994 arası.
    unutamadıklarım:
    bornovaya giden ağaçlı yol,
    bahri baba parkı,
    çimentepe,
    varyantaki çay bahçesi,
    gaziemir ulaştırma okulu,
    bornava topçu tugayı,
    bolçovadaki istihkam tugayı,
    bolçovadaki hava birliği,
    hataydaki askeri hastahane,
    yeşildere,
    gaziemir hava tugayı,
    balçova sıhıyye tugayı - daha sonra yanlış hatırlamıyorsam samsuna gitmişti.
    balçovadaki bir gece kulubü,
    rahmetli feza gazi ayhan ile gitmiştim.
    izmir ordu evi,
    güney deniz saha komutanlığı,
    çok hatıram varda,
    bu kadar yeter.
    eski hatıralar canlandı...

2.  Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku

1970 pontiac - executive,
    v8 4000 ss otomatik
    1980 yılında kullandığım arabaydı,
    hala unutamadım.

izmir arkadaşımada saygılar hürmetler.
    not:
    ayrıca çeşitli vesilelerle 24 senem geçen izimiride unutamıyorum.
    1970 1994 arası.
    unutamadıklarım:
    bornovaya giden ağaçlı yol,
    bahri baba parkı,
    çimentepe,
    varyantaki çay bahçesi,
    gaziemir ulaştırma okulu,
    bornava topçu tugayı,
    bolçovadaki istihkam tugayı,
    bolçovadaki hava birliği,
    hataydaki askeri hastahane,
    yeşildere,
    gaziemir hava tugayı,
    balçova sıhıyye tugayı - daha sonra yanlış hatırlamıyorsam samsuna gitmişti.
    balçovadaki bir gece kulubü,
    rahmetli feza gazi ayhan ile gitmiştim.
    çok hatıram varda,
    bu kadar yeter.
    eski hatıralar canlandı...
    sağolun sn.Cefaks Üstadım Bilmukabele Saygılar ve hürmetler benden .. Allah rahmet Eylesin Feza Gazi Ayhana ,, hatıralar hiiç unutulmuyor ,,,, hey gidi günler hey diyoruz zaman zaman

1970 Pontiac ,, mükemmel , endamı yeter ,,,, tek şeridi kaplamış ..İzmirimizin her tarafı hala çok güzel ,,, o saydığınız bölgelere zaman zaman gidiyorum ,,, havası suyu çok farklı ,

alttaki resim Türkiyenin en büyük Atatürk heykeli ,, İzmir'de yeşildere

Konak , saat Kulesi

izmir ordu evi ve,
    gaziemir ulaştırma okulunda şöfördüm.
    günün neredeyse 12 saati,
    bazan gece üçe kadar dışarlardaydım,
    izmirin gitmediğm yeri kalmamıştır.
    dah sonra işim gereği 22 sene neredeyse hafta en az bir,
    bazan 2 kere istanbuldan gelirdim.
    en son sanırım 7/8 sene evvel idi çocuğun diplama merasimi için (ege üniversitesi) gelmiştim,
    amma hiç izmiri hiç unutmadım.

4. J
     Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    izmir ordu evi ve,
    gaziemir ulaştırma okulunda şöfördüm.
    günün neredeyse 12 saati,
    bazan gece üçe kadar dışarlardaydım,
    izmirin gitmediğm yeri kalmamıştır.
    dah sonra işim gereği 22 sene neredeyse hafta en az bir,
    bazan 2 kere istanbuldan gelirdim.
    en son sanırım 7/8 sene evvel idi çocuğun diplama merasimi için (ege üniversitesi) gelmiştim,
    amma hiç izmiri hiç unutmadım.
    İzmiri bayağı iyi biliyorsunuz Maşallah ,,

Gaziemir Ulaştırma okulu

Gaziemir ,

Ve İzmir orduevi

5. Ulus Baker

7 Dil Bilen, Votka ve Samsun216 Müptelası Türk Filozof
    Bir dahi, yazar, eleştirmen, sosyolog, çevirmen, ODTÜ öğretim üyesi
    7 dili anadili gibi bilirdi. Muhteşem bir Türkçesi vardı.
    ÖDTÜ Sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonra aynı üniversitede öğretim üyesi olarak dersler vermeye başladı. Fransız, Alman, İtalyan ve Rus öğrencilerinden sorularını kendi dillerinde sormalarını ister ve o dillerde cevap verirdi.
    Sosyoloji, Felsefe, Sinema, Tarih, Müzik ve Matematik alanlarında olağanüstü bir bilgi birikimi ve anlatım gücüne sahipti.
    Sinema üzerine yaptığı eleştiriler halen Avrupa Üniversitelerinde ders olarak okutulmakta.
    Deleuze, Hegel, Spinozadan çeviriler yaptı.
    Saçı başı dağınıktı. . Kıyafet alırken beden numarasına bakmazdı. Aynı kazağı yıllarca giydi. Pantolonu kendine daima bol gelirdi. Bu dünyaya ait hiçbir şeye önem vermedi.
    Gözlüğünün bir camı düştüğünde Yahu Ulus gözlüğünün camı düşmüş değiştirsene diyenlere O benim sağlam gözüm zaten niye değiştireyim ki dedi ve yıllarca tek camlı gözlükle yaşadı.
    Derslerini ciddiyetle dinleyen öğrencilerin dikkati, Ulus hoca gözünü kırık yerden ovuşturunca bozulurdu. Sonra gözlüğü düştü ve ortadan kırıldı. Yenisini almadı selobantla tutturdu. Yamuk gözlükle yaşadı bir süre.
    Sinüziti vardı. Yağmurlu havaları sevmezdi. İki kedisi vardı. İkisinin ismini de Spinoza koymuştu.
    Sakin ve mütevazıydi. Yemeği biri hatırlatırsa yer, kahveyi elinden düşürmezdi.Sürekli votka ve samsun216 içerdi.1 ders boyunca bir paket sigara bitirdiği olurdu. Kahvaltısı biraydı.
    Fakat bu adam konuşmaya başladıktan sonra profesörlerde dahil herkes susardı. Psikanalizin teorik, mantıksal, epistemolojik açmazlarını onun kadar başarılı hiç kimse betimleyemedi.
    Youtube da seminerleri var .
    Felsefeye azıcık merakınız varsa her şeyi bırakıp izleyin. Sizi alıp uzun bir süre geri gelemeyeceğiniz bir yere götürecek.
    Pantolon kemeri yerine ip bağlardı ama ODTÜ kütüphanesinin kokusu üzerine sinmişti resmen. Okunması gereken her şeyi okumuştu. Ulus Baker ı bu ülkeden çıkarırsan Sosyoloji ve Felsefe çöker.
    Bandista isimli müzik grubu adına şarkı yaptı; Her Şeyin Şarkısı
    Annesi Kıbrıslı şair Pembe Marmara yı kanserden kaybetti. Ruh bilimci babası Sedat Baker evli sevgilisinin kocası tarafından bir otel lokantasında öldürüldü.
    Ulus çocukken Kıbrısta savaş vardı. Evleri tarandı. Babası rehin alındı.
    Bütün bu bunalımlardan mıdır bilinmez, elinden kadehi asla düşürmedi. 2007 Temmuzunun bulutlu bir sabahında 46 yaşında toprağa kavuştu. Dahi bedeni alkole daha fazla dayanamamıştı.
    ,gidin bir bakın mezarına. Kendisi gibi sade bir mezarın üstünde votka şişeleri, şiirler, samsun216 paketleri, albüm kapakları, kitaplar, penalar daha neler neler¦
    Giderken bir isteği vardı ; Hüzün geriye kalandır biraz Blues dinleyin benim için¦ D
    Hangi dinin cennetindeysen selam olsun Ulus hocam. Allah Rahmet Eylesin.

Ulus Baker Kimdir?

Psikiyatr olan Sedat Baker in ve şair Pembe Marmaranın oğlu Ulus Sedat Baker, 14 Temmuz 1960 tarihinde Leningrad da (Sovyetler Birliği) dünyaya geldi.*
    ODTÜ Sosyoloji bölümünü bitiren Baker, Gilles Deleuze ve Baruch Spinoza çevirileri yaptı. Politik teori, medya ve sinema teorisi konuları üzerinde çalışan Baker, ODTÜ, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Özgür Üniversite de sinema tarihi ve sosyoloji dersler verdi.*
    Dolaylı Eylem, Beyin Ekran, Kanaatlerden İmajlara, Duygular Sosyolojisine Doğru, Yüzeybilim Fragmanlar, Aşındırma Denemeleri, Kant Üzerine Dört Ders, Spinoza Üzerine On Bir Ders, Leibniz Üzerine Beş Ders, Siyasal Alanın Oluşumu Üzerine Bir Deneme gibi kitapları bulunan Baker, Birikim, Toplum ve bilim, Virgül, Sosyalizm ve Toplumsal Mücadeleler Ansiklopedisi dergilerinde yazdı.*
    Ulus Baker, 12 Temmuz 2007 tarihinde 46 yaşında böbrek ve kalp yetmezliğinden hayatını kaybetti.

6. Bebekler sırayla çıkıyor ..

7. Kemal Sunal Doğum tarihi: 10 Kasım 1944, İstanbul Ö.Tarihi : 3 Temmuz 2000, İstanbul

8. MiG-29 Savaş Uçağı ile Yüksek İrtifa Stratosfer Uçuşu

Sayfa 220/336 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •