Sayfa 114/1003 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214614 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 905 - 912 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Aslında size cevap hazırlamamışlar.
    Taaa 2016 yılındaki bir açıklamayı aynen göndermişler.
    https://haber.doviz.com/gundem-haber...n-verdi/473078

Açıklama iki dağıtım kuruluşu arasındaki virmanı değil, dağıtım kuruluşu ile saklama kuruluşu arasındakii virmanı ilgilendiriyor.
    Hisse virmanı mümkünken fon virmanının mümkün olmaması izah edilemez.
    Bugüne kadar yatırım fonu nedir bilinmiyordu ki virmanını soran olsun ya da virman isteyen olsun.
    İsteyen olmayınca nasıl yapıldığını inceleyen ve yapan da olmuyor.

Bu konunun açık ve net bir şekilde düzenlenmesini Takasbank aracılığı ile SPK'dan istemek gerek.

Virman yok demek kadar anlamsız birşey olamaz.
    Ben aldığım ve tek bir hesap üzerinde saklamacı kuruluş olan MKK'da duran menkul varlık olan fonlarım için işlem yapacağım kurumu değiştireceksem veririm bir dilekçe MKK'da duran varlıklarım o kurumdan diğer kuruma bağlanır gider.Gerekiyorsa masrafını öderim.
    Buna olmaz demek mantıklı olmaz.
    Aksi taktirde ben ne yapacağım fonlarımı satacağım T+1-2-3 bekleyeceğim para gelecek sonra gidip diğer kurumdan alacağım, böyle bir mantık olabilirmi?

Siz bu konuyu bir kez de Takasbank'a iletin.
    Bakalım ne cevap verecekler.
    Denizbank, İş bankası, Sanko, Osmanlı ve Info ile görüşmüştüm bu fon virman işini. Hepsi de olmaz dediler. Bence uğraşmak istemiyorlar. Bildiğim kadarıyla, fon satın aldığımız aracı/banka, alış işlemi sırasında bir miktar komisyon alıyor, başka da bir şey almıyor. Bu durumda işbank'tan aldığım bir fonu Denizbank'a yollasam Denizbank bu işten bir para kazanmayacak olmalı. Ne diye uğraşacak ki o zaman ? İşi yokuşa sürüyorlar hemen. Kafama eserse Takasbank'a yazıcam bi gün bakalım.

Saygılar.
    Saygılar...

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    NNF'nin en önemli faydalarından biri bu oldu aslında. spekülatif ve yüksek getirinin bir ayda 300m tutarında yatırımcı çekebildiğini gördü firmalar. Daha ciddiye almaya başladılar işi. Dur bakalım biraz toparlanalım dediler. Aslında yavaş yavaş iyi fonların portföy çekmesi gibi bir trend oluyor ancak sorun, fon kötüleşince aynı meblağlar çıkmıyor. Bunun nedeni de bizim yatırımcının hissedeki gibi asla zararımı çıkarmadan çıkmam anlayışı olabilir. Sırf bu nedenle başta marketingi güçlü tutup, araştırma ve hisse seçimine yoğunlaşma zayıf kalıyor. Mesela sırf hisse alım satım komisyonları benim kurumlardan aldığım oranlardan yüksek olan hisse fonalr var. Onca işlem yapıyorsun, bir zahmet sen cüzi komisyonla yap.
    Benim umudum endeks fonlarının artık tümü ile byf'ler haline gelip piyasada işlem görmesi. Bizim gibi mutual fon yatırımcılarının da alternatiflerinin çoğalması.
    Kesinlikle katılıyorum. Xtümy endeksi ile, Spekülatif, yan tahta kağıtları ile, vurkaç yapan, iyi getiri sağlayan fonların kısa zamanda büyüdüğünü görenler bu taraflara kaymaya başladı. Endeks fon yerine, %3 üzeri yönetim giderinin de cazibesi.

Bu durum ileride, özellikle bireysel olarak yan tahtalarda hisse senedi alıp satan küçük yatırımcıları olumsuz etkileyecek bence.

Endeks üzeri getiri hedefleyen fonların, fon yöneticileri iyi tahlil ve takip edilmeli. Bu konuda farkındalığı arttırdığı için sn hellistheothers e kendi adıma teşekkür ederim. Artık endeks üzeri getiri hedefleyen fonlarda ayrıca fon yöneticisini de kıskaca alıyorum.

Bu arada Qinvest bugün kapa düşen katılım hisse fonu izahnamesin de, endeks byf lere %20 ye kadar yer verebilir diye eklemiş. Şimdilik ziraat katılım byfleri bu iş için müsait. İleride byflerin çoğalması piyasa derinliğine olumlu etkisi mutlaka olacaktır.

3. Yani her ne olursa olsun, tek korkum bir şekilde yine regülasyon, düzenleme vs. gelmesi. 20 senelik borsa ve para piyasaları hayatımda öğrendiğim en önemli şey, çatı kurumların yaptığı her düzenleme var olan şeyi daha kötüye götürür. Bunun tek istisnasını görmedim. Spekülatif fon da olsun, ağırbaşlı fon da olsun. Lütfen huzur versinler yatırımcı kendi tercihini kendi yapsın. Hisse fonlarda şu kadar hisse tutacaksın mecbur yaklaşımı bile abes ve yurtdışı muadillerinde benzeri yok. Bütün fonlarda daha sayamayacağım sayısız kısıtlamalar var. Sınırlamaların hepsi ama hepsi orta vadede yine biz yatırımcıya zarar verir. İnsanlar her neden şikayet ediyorsa ve her neden mutsuzsa bunu piyasanın kendi dinamikleri içinde çözmesini ummalı, çözmüyorsa, zaten muhtemelen sorun yoktur, beklentilerinde sorun vardır. yetiş spk yetiş mkk yetiş bddk kafasından umarız kurtulur herkes bir gün.
    Şu anda borsanın yarısından çoğunda tek fiyat, brüt takas, kredili işlem tonla yasak var. 5 dakikada bir devre açıp kapanıyor. Hiç bir global entegre piyasada olmayan işler. Burası riskler içerir, yatırımcıyı kayıptan korursan,( böyle bir yükümlülüğün de yok aslında) kazançtan da korursun, ortası yok. Serbest piyasada her yasak ilk başta işe yaramış gibi görünür ama bir vadede para piyasalarındaki her regülasyon döner dolaşır yatırımcıyı vurur. artık insanlar hisselerle ilgili kendi analizini bile yayınlayamıyor spk ceza verir diye, bilgiye erişim bile çok sınırlı. Bilanço yorumlayan, nakit akışı okuyan, ciddi teknik analiz yapan insanlar bile hiç bir yere yazamıyor korkudan, gittikçe azalıyorlar, tavsiye anlaşılıp ceza almayım diye. spk bülteni baştan aşağı ceza bülteni olmuş.
    Hiç bir kurum bir şey düzenleyip regüle etmesin de ben her şeye razıyım kişisel olarak.
    Bunun tek istisnası, ''İnsider'' denen içeriden haber alma. Eşit yarışma koşullarının sağlanması. Bütün dünyada düzenleyici kuruluşlar bunun peşinde. Ama işin en zor kısmı o olduğu için hiç bir kurum onla uğraşmıyor, aç devre kapa devre en kolayı
    Son düzenleme : hellistheothers; 26-11-2020 saat: 21:40.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4. BİST'in %10'u Katar'ın oldu.
    Anlaşma, Türkiye Varlık Fonu (TVF) ve Katar Yatırım Otoritesi (QIA) tarafından imzalandı.
    https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-601558

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,914
     Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Denizbank, İş bankası, Sanko, Osmanlı ve Info ile görüşmüştüm bu fon virman işini. Hepsi de olmaz dediler. Bence uğraşmak istemiyorlar. Bildiğim kadarıyla, fon satın aldığımız aracı/banka, alış işlemi sırasında bir miktar komisyon alıyor, başka da bir şey almıyor. Bu durumda işbank'tan aldığım bir fonu Denizbank'a yollasam Denizbank bu işten bir para kazanmayacak olmalı. Ne diye uğraşacak ki o zaman ? İşi yokuşa sürüyorlar hemen. Kafama eserse Takasbank'a yazıcam bi gün bakalım.

Saygılar.
    Hocam, hangi kurumda fon tutuyorsanız o kurum ilgili fonun yönetim ücretinin en az %35ini alıyor, bir çeşit havadan para gibi, bu yüzden başkalarına kaptırmak istemiyorlar...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku

Saygılar.
    Benim bildiğim kadarıyla fon alış-satışında bir komisyon yok. Ancak fonu tuttuğunuz kurum yönetim ücretinin üçte birini alıyor diye bir twit görmüştüm yakın zamanda.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7. Qinvest katılım hisse fonu ile ilgili yanlış bilgi vermeyeyim, tek 1 byf ye %20 sınırı var. Yoksa 5 ayrı byf %20şerden olabilir, mevzuat izin veriyor.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    BİST'in %10'u Katar'ın oldu.
    Anlaşma, Türkiye Varlık Fonu (TVF) ve Katar Yatırım Otoritesi (QIA) tarafından imzalandı.
    https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-601558
    9 anlaşma daha yapılmış hayırlı olur umarım. Eleştiriler yoğun.

https://onedio.com/haber/katar-in-bo...e-yapin-944286

Sayfa 114/1003 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •