Sayfa 13/1003 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Türev payı çok düşük fon ağzına kadar malda şuan
    Yan tahtalar satıcılı ondan diye tahmin ediyorum.
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

2. MAC bugün ciddi eksi yazacak.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Cuma öğleden önce satış emri verdiyseniz bugün 14,30dan sonra hesabınıza geçer. Ara ara kontrol edin, çünü kesin bir saat olmuyor erken veya daha geç olabiliyor bazen...
    Teşekkürler hocam. Aynen geçti hesaba. Eldeki fon miktarına bakıp anladım sonradan.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    hsyf'lerin bist100'e göre performansları hızla gerilemeye devam ediyor.
    hocam biliyorum, her zamanki gibi acele ettiğimi ama nnf beni hayal kırıklığına uğratmaya başladı. geçtiğimiz üç haftadır istikrarlı şekilde endeksin oldukça da gerisinde seyreden nnf, aynı başarısızlığını bu haftaya da taşıyarak başladı gibi görünüyor. twitter paylaşımlarında da son zamanlardaki başarısızlığı gölgelemek adına kurulduğu andan itibaren bist yüzü geçme oranlarını veriyor. ona kalsa mps'nin de yıllık getirisi yüzde yüzün üzerinde. ilk zamanlarda endeksi dörde beşe katlayan fonun auynı şekilde devametmesini tabi ki beklemiyordum ama açıkçası son aydaki kadar da kötü olmasını da beklemiyordum. üstelik geçen haftaki tivitteki gibi bankacılık endeksini arındırırsak muhabbbetleri falan. o zaman bu gün de bankacılık endeksini arındırıp hesaplayalım bakalım öyle mi getirecek. bu mantık, insanı yavaştan hayal kırıklığına doğru itiyor.

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    MAC bugün ciddi eksi yazacak.
    TCD, TKF 5.5 milyon civarı Tursg taşıyorlar. Cumadan beri Tursg de 4.7 milyon tacirler satışı var bakalım fonlardan mı düşecek bu lotlar.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6. NNF'ye çok haksızlık ediyorsunuz. İlk günlerinde de çok yazıldı çizildi. Üzerinden 6 ay geçmeden bir fonu iyi ya da kötü diye nitelendirmek için çok erken. İnsan oğlu garip tabi, kazan doğururken ses çıkarmaz ama öldüğünde basar yaygarayı.

İşin komik tarafı daha düne kadar alım yapamıyoruz, fon bulamıyoruz diyen kişiler şimdi serzenişte. Ne güzel işte size bol bol alım fırsatı. Şunun şurasında iyi diyebileceğimiz fon sayısı 1 elin parmaklarını geçmiyor, biraz şans tanıyın. Daha düne kadar MAC hakkında yazılanları da biliyorsunuz, bir önceki foruma dönün şöyle, şimdi ne kadar iyi yapmışlar diyoruz.

7. NNF ile OPH değiştirmeyi düşünüyorum. Katılımları da teke indireceğim. HSYF tarafında TKF ve değişken tarafta da TCD oranını düştükçe arttıracağım. Tacirler yakmaz bişi inşallah.

8.  Alıntı Originally Posted by alpermete Yazıyı Oku
    NNF ile OPH değiştirmeyi düşünüyorum. Katılımları da teke indireceğim. HSYF tarafında TKF ve değişken tarafta da TCD oranını düştükçe arttıracağım. Tacirler yakmaz bişi inşallah.
    TCD'den %20 civarı karla çıktım, volatilitesi çok yüksek, doğal olarak yukarı çıkarken çok sevindirirken, düşerken de çok üzüyor. Normalde kademeli girişleri tercih ediyorum ama TCD şok düşüşleri için her zaman nakit bulunduruyorum.

Sayfa 13/1003 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •