Sayfa 184/1003 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284684 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 1,465 - 1,472 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    eurobond fonlarımı sattıktan sonra gbc ve kub ile devam ediyorum döviz tarafında. dolar bazında reel getirebilme ihtimali olan üçüncü fonu arıyorum 4-5 gündür. tff mi alsam diyorum ama içime sinmiyor nedense.
    TFF hic incelemedim sayin hellistheothers.
    KUB ve GBC iceriklerine bakarak genel anlamda portfoylerde Teknoloji sektoru acisindan eksiklik mevcut.TFF iceriginde bu eksiliklik gideriliyorsa, bir nebze denenebilir.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. MAC üç gündür üst üste eksi yazıyor
    3 günlük toplam eksisi - 1,75 oldu.
    Aralık ayı itibarıyle Bist +3,68 Mac +2,01

Geleneksel ve döngüsel mac eleştri günlerini başlatsak mı acaba?

3. Rbh % + 0.33

4.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    Bu soru soruldu. Bildiğimiz bir pazar değil dedi. Brezilya vs. tanımıyormuş.

Ama Azimutun dünya çapında bir şirket olmasından ötürü bilgi birikiminden yararlanmak için yakında gelişmiş ülke fonu kurulacakmış.
    Hem Japonya'dan Birezilya'ya dünyanın her tarafında ortaklıklarımız var diyor hem de bildiğimiz bir pazar değil diyor. Benim garibime gitti bu. Bu ortaklıklar kullanılarak pekala yönetilebilir.

Bonus bilgi: Serbest fonların dağıtım anlaşmalı bankalar üzerinden de alınıp satılabileceğini söyledi. Ben bunu bilmiyordum. Anlaşmalı bankalardan biri Burgan'mış mesela

5. 3 gunluk getiriler: Sua:+%0.25, Suc:+%0.42, Eic:+%0.20, Eib:+%0.25, Osd:+%0.13, Opb: %-0.26

6.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    GBC yi aslında çok beğenemiyorum.

Geçen sene bunların portföylerinde önemli miktar SILJ SIL GDX GDXJ gümüş altın madenci ve SLV gibi gümüş ETF leri vardı. Tam gümüş rallisi başlamadan birkaç ay önce bunlar hepsini satıp riski az olan normal altın etf lerine geçtiler. Gümüşteki ve madencilerdeki mega ralliyi ıskaladılar. Altın ETF ler aldıkları için fon altın kadar değer kazandı. Ama madenci ve gümüş ETF lerini 3-4 ay tutup satsalardı x2 daha fazla kar edeceklerdi. Panikle gümüş düşünce zararına satıp çıkmayı tercih ettiler korkaklıklarından.

Ben o ara KT den onsu 16$ den gram gümüş aldım 11.8$ e düşünce bekledim sonra 28$ de postaladım. Hikayeyi oradan bildiğim için yazayım dedim.
    Gümüş dususe devam etse iyi ki satti diyecek miydiniz.

MAC fonuda petkim i satti, petkim sonra gevsedi ama simdi daha yüksek, fonu petkm'i tutmadi diye eleştiremem.

7.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Hem Japonya'dan Birezilya'ya dünyanın her tarafında ortaklıklarımız var diyor hem de bildiğimiz bir pazar değil diyor. Benim garibime gitti bu. Bu ortaklıklar kullanılarak pekala yönetilebilir.

Bonus bilgi: Serbest fonların dağıtım anlaşmalı bankalar üzerinden de alınıp satılabileceğini söyledi. Ben bunu bilmiyordum. Anlaşmalı bankalardan biri Burgan'mış mesela
    Sanki demek istediği Türkiye de gelişmekte olan ülke. Gelişmekte olan yatırımları olarak GL1, GMA ve GSP olmuş oluyor.
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

8. Portfoyumdeki gbc artıya döndü. Onla benzer tarihlerde aldığım altın fonu halen baya ekside. Diyelim ki altın fonu , o zaman ne güzel iste gram altından fazla kazandıran fon bulmusuz demektir. Seveni olduğu gibi sevmeyeni de çok bu fonun

Sayfa 184/1003 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284684 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •