Sayfa 219/1003 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319719 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 1,745 - 1,752 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    iş portföy tegge emtia yabancı borsa yatırım fönü fon sepeti fönü seçenek olabilir belki de , bu fonun yöneticisi nasıl takip ediyor içindeki enstrümanları onu anlamış değilim... saldım çayıra mı yapıyorlar aktif takip mi eyliyorlar ? Teggge yi kapta bi gurcalamak lazım geçmişte ne yapmışlar , portföy devir hızları nedir... falan filan diye
    Bir ayını doldurmamış fakat aşağıdaki fonda bu gruba ilave bir seçenek olabilir takip etmekte fayda var.

Gümüş Ağırlıklı Fon Sepeti Fonu ile Gümüş, Altın ve Diğer Kıymetli Madenlerin Performansına Ortak Olun!
    Fon portföyünde asgari %51 oranında gümüşe dayalı yatırım fonlarına ve/veya gümüş endeksini takip etmek üzere yurt içinde ve yurt dışında kurulu borsa yatırım fonlarına yer verilecektir. Fon Toplam Değerinin en az %80'i devamlı olarak gümüş, altın ve diğer kıymetli madenlere dayalı yatırım fonu ve/veya borsa yatırım fonu katılma paylarından oluşacaktır.

Ağırlıklı gümüş olmak üzere; gümüş, altın ve diğer kıymetli madenlerin performansına ortak olmak isteyen,
    Yüksek risk algısına sahip,
    Yatırımlarını orta- uzun vadede değerlendirmeyi hedefleyen müşterilerimize yöneliktir.
    Ayrıca, Fon TEFAS'ta "Garanti Portföy Kıymetli Madenler Fon Sepeti Fonu" unvanıyla işlem görmektedir.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=GTZ
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

2.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Nispeten aktifler. Gecen ay yollarımızi ayırdık 6 aydan sonra.

Örneğin kıymetli madenden daha çok endüstriyele yönelmiş gibilerdi. Bkz nikel ve çinko etfleri.
    2019 yılında üç tur çevirmiştim o fonda... yani gıdım gıdım gıdım alıp tek seferde sat şeklinde... üç tur çevirmiştim çok da tatlı bir getiri elde etmiştim mevduat üzeri... çok volatil , fonun risk değeri 6 zaten .. Hatta ben ve şahsım olan kişinin ( kendim ) düşüncesine göre zaman zaman riski 7 yi de görüyor...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

3. Bencede tkf türevde terste kaldı zaman zaman oluyor böyle.

4. Risk konusunda bu fonu veya diger yabancı fonları suçlayamıyorum çünkü istikrarsız olan bizim ulke ve dolayısıyla para birimimiz.

AES ile kıyaslayınca (Elma-armut ikisi tabi ki) bu bayağı sakin.
     Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    2019 yılında üç tur çevirmiştim o fonda... yani gıdım gıdım gıdım alıp tek seferde sat şeklinde... üç tur çevirmiştim çok da tatlı bir getiri elde etmiştim mevduat üzeri... çok volatil , fonun risk değeri 6 zaten .. Hatta ben ve şahsım olan kişinin ( kendim ) düşüncesine göre zaman zaman riski 7 yi de görüyor...

5. usd bazlı fonlar için resmi kur 0.15 %
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6. bankalar böyle kaparsa Mac iyi getiri getirebilir...

7.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    mevduat faizlerinde artış bekleniyor faiz sıkıntı değil ise...
    ya da daha defansif fonlar var buradaki arkadaşların takip ettiği
    EIB, EIC, SUA SUC gibi..
    bunlar en azından karma portföy kullanıyorlar.
    getirisi daha düzenli olur bu 4 dünden alınırsa diye düşünüyorum.
    ytd..t
    selamlar...
    EIB, EIC, SUA SUC, FNO, IDY hepsi var, bunların dışında azar miktarlarda 5 çeşit hisse yoğun fon, yabancı byf ve çoklu değişken de var, çeşit çok oldu elimde, biraz azaltmaya çalışıyorum ama nerden alıp nereye aktarayım ona karar veremedim şu ara.

8. Nnf çok iyi getirmiş bugün, bu fona güvenip ilk günden yatırım yaptım. Çok iyi gidiyor maşallah diyelim +1.69

Sayfa 219/1003 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319719 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •