Sayfa 230/1003 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330730 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 1,833 - 1,840 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. İzahnameyi inceleyip fiyatın nasıl belirlendiğine bakmanızı tavsiye ederim. Dünkü düşüşlerin yansımasını bu akşamki fiyatta göreceğiz.
     Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    çünkü kıpkırmızıydı portföy. başta tesla -7 idi mesela. hesaplama yapmadım sadece kan gölü olduğunu görerek öyle düşündüm
    Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bu yüzden 4 hsyf. Bu yüzden doğru zamanda giriş bence.
    Bu yüzden değişik kategorilerde sepet. Bir miktar az getiri, daha az telaş.
    4. fonunuz oph ilerde hedge amaçlı bıraktığım dolar ile gireceğim hisse olabilir. Ama rüştünü ispat etmesi gereken diğer fona(nnf) yatırım yaptığım için şu an 3 hyf ile devam 3-5 ay sonra tekrar değerlendiririz.

3.  Alıntı Originally Posted by Eragon61 Yazıyı Oku
    4. fonunuz oph ilerde hedge amaçlı bıraktığım dolar ile gireceğim hisse olabilir. Ama rüştünü ispat etmesi gereken diğer fona(nnf) yatırım yaptığım için şu an 3 hyf ile devam 3-5 ay sonra tekrar değerlendiririz.
    4 sadece örnek tabi. 3 de olur , 2 de. Yani çeşitlendirmek önemli kendi içinde az da olsa anlamında dedim.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Çok şükür herşey yolunda Sn. Hayrani. Biraz işlerim yoğun şu aralar. Birazda, uzun vade yatırımcısı olduğum için, sürekli piyasaları takip etme huyumdan biraz sıyrılmalıyım diyorum kendime.

Rbh ile yaklaşık olarak güzel bir 1 ay geçirdim. Son dağılım raporuna göre, portföydeki önemli yer tutan hisseler kartn ve froto çıkmış. Tabi fona giriş miktarı katlanınca zaruri değişiklikler. Sizin telefon görüşmenizde pek sık değişiklik yapmayız demelerine rağmen son 2-3 aydır biraz fazla değişiklikler olmaya başlamış gibi.
    Geçen yıl 15-20 arası hisse taşırken, ve yılın önemli bir bölümü pek değişiklik yapılmamış; şuan 29-30 hisse bulunuyor portföylerinde. Geçen aylar, karton ve konya iyi primlendi, bu ay da selec hissesi, böyle primlenen hisselerden dolayı %10 sınırına takılmamak için ayarlama yapmaları gerekiyor mecburen. Uzun vade kendi kategorisinde iyi netice alacaktır Rbh ama kısa vade bu yapılan değişikliklerin ve fona yeni giren paranın aktarıldığı hisselerin meyvesini toplamak biraz zaman alabilir. Yatırım direkt sitesinden son baktığımda da, yanlış görmediysem bu ay kıstasının altında gidiyor.

Qinvest, Elz'ye gelince, profesyonel ve tecrübeli bir ekip. Bes hesabımdaki Keh fonunuda yönetiyorlar, daha önceden belirttiğim gibi stratejilerinden ve istikrarlı gidişinden memnunum. Keh ile aynı şekilde ve stratejide yönetileceğini görüşmemde ifade ettiler. Hatta özetle, Qinvest Eid fonunun bakış açısı ile, Katılım esaslı olarak yönetileni olduğunu söylediler. Ben de uzun vadeli düşündüğüm için şimdilik Elz yatırım yapmaya karar verdim.

Katılım esaslılardan Mps'de bir kıpırdanma olsada bence performans olarak Rbh ve Kpc'nin gerisinde kısa vadede. Kpc'de son zamanlarda güzel getiri sağladı. Geriden gelip, Rbh ile neredeyse son 1 ayda aynı getiriyi yakaladı.

Katılım hisse fonlarda kısa vade performansta gördüğüm, Rbh Kıl payı önde ama biraz tempo kaybediyor gibi, Kpc bir çıkışla kıl payı 2. sıraya geldi. Mps geçmiş performansa göre halen istenen seviyede değil. Bu rekabete birde Elz katılacak, hayırlısı diyelim. Ytd
    değerlendirmeler için çok teşekkür ederim SN tradestop. yanlış hatırlamıyorsam iki ay öncesine kadar rbh fon büyüklüğü 20 milyonlarda gezerken bu sabah itibarıyla 90 milyona dayanmış ve bu durum performansı etkilemiş. yükü fazla artan aracın fazla hız yapamaması gibi bir duruma benzetiyorum bu durumu. qinvestin bu piyasaya gelmesiyle bu alanda da çeşitlilik ve rekabetin artacak olması çok iyi olacak ve elz, sanki bir adım önden gidecek gibi geliyor bana da. bol kazançlar dileğiyle

5.  Alıntı Originally Posted by heyula Yazıyı Oku
    İzahnameyi inceleyip fiyatın nasıl belirlendiğine bakmanızı tavsiye ederim. Dünkü düşüşlerin yansımasını bu akşamki fiyatta göreceğiz.

Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben o izahnamelerden hiçbir şey anlamıyorum ya.

6.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Galiba daha önce örneği olmayan, gümüşe daha fazla olmak üzere gümüş + altın yatırımı yapan bir fon olarak ilgi çekici. Gümüşteki son dönemdeki düşüşlerden sonra bir miktar alsam mı diye düşünmeden edemiyorum...
    Bu fon ile ilgili değerlendirmeleri bende merak ediyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    değerlendirmeler için çok teşekkür ederim SN tradestop. yanlış hatırlamıyorsam iki ay öncesine kadar rbh fon büyüklüğü 20 milyonlarda gezerken bu sabah itibarıyla 90 milyona dayanmış ve bu durum performansı etkilemiş. yükü fazla artan aracın fazla hız yapamaması gibi bir duruma benzetiyorum bu durumu. qinvestin bu piyasaya gelmesiyle bu alanda da çeşitlilik ve rekabetin artacak olması çok iyi olacak ve elz, sanki bir adım önden gidecek gibi geliyor bana da. bol kazançlar dileğiyle
    Güzel tespit Sn Hayrani.

Ben de şimdi tefas'a bir göz attım; Rbh, 15 ekim de 28.5 milyon iken, şuan 88.2 milyon ile katılım hisse fonlarda hızlıca portföy büyüklüğünde 1. sıraya geldi. % 209 artış.

Aynı süreçte;

Mps 171.3 milyon dan 85.4 milyona düşmüş. % 50 azalış.

Kpc 22.3 milyondan 38.6 milyona çıkmış %73 artış.

8.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Êvet bu görüşünüze katılıyorum. Ama kendi açımdan şu sıralar satma zamanı değil gibi. Lakin yılbaşından sonra bilanço beklentilerine göre bazı hisseler yükselirken bazıları da düşecektir. Ve borsa bir düzeltme yapacaktır. O seyri yakalayıp pozisyon alabilirsek çok iyi olacak ama o değerlendirmeyi yapmak için ciddi teknik analiz yapılması lazım. Örneğin bist yükselirken işlem hacmı ne kadar, düşerken ne kadar gibi. O bilgiler de bizde yok. Tamame tecrübemize dayanarak hareket edeceğiz.
    aynen tecrübe önemli.
    sizle yazıştıktan sonra son 3 gündür %85 olan hisse ve değişken fon ağırlığını %40 a kadar düşürdüm
    kar cebe yakışır misali.
    çünkü bu aralar ben de bir düzeltme bekliyorum.
    gerektiğinde ucuzdan almaya alışırım.
    sonsuza kadar yükselmeyecek ama 2 ay içinde 1450 hedefi bekliyorum şahsen yatırım tavsiyesi olmasın.

Sayfa 230/1003 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330730 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •