Sayfa 233/1003 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333733 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 1,857 - 1,864 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Bir arkadaş söyledi tacirlere son 2 gündür birçok nezaket dışı mail gönderilmiş fon yöneticisi okan bey zamanında 5.5 milyar dolarlık portföy yönetmiş bir insan morali çok bozukmuş. Gerçekten 2 gün yatay gitti diye insanlara yüklenilmemeli. Yatay gitmesinin sebebi ise 2021 e hazırlıkmış yani türev değil portföyde birtakım değişiklikler olmuş.

Alıntı Originally Posted by Ugur0101 Yazıyı Oku
    Bir arkadaş söyledi tacirlere son 2 gündür birçok nezaket dışı mail gönderilmiş fon yöneticisi okan bey zamanında 5.5 milyar dolarlık portföy yönetmiş bir insan morali çok bozukmuş. Gerçekten 2 gün yatay gitti diye insanlara yüklenilmemeli. Yatay gitmesinin sebebi ise 2021 e hazırlıkmış yani türev değil portföyde birtakım değişiklikler olmuş.
    Okan bey ile telefonla konuşmuşluğumda mailleşmiş liğimde vardır. Bu fonun bu başarısında büyük payı var ekibin ferdi olarak. İnsanları anlayamıyorum cidden. Son 1 ay getirisi %13 bir fonda neyi beğenmiyorlarmış ki?
    Açıkcası benim daha öncede söylediğim gibi bu kurum dua etsinler de tkf ve tcd ye maksimum ilgi gösteriyorlar. tkf deki 6000 kişi ile uğraşmak yerine TTL gibi serbest fondaki 20-25 kişi ile tkf ve tcd den daha fazla gelir elde ederler. Firma bu alternatif alanı değerlendirme kararı alırsa böyle bir yılda ancak %15-20 zor yapan büyük banka fonlarına kalırlar.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Piyasalarda Açgözlülük ve korkaklık arasında geçen insan psikolojisinden kurtulup sakin bir yatırımcı olmak gerek bence.
    Yoksa hep kaybeden tarafta oluruz.
    Yöneticilere böyle yüklenmelerinin tek nedeni temel 2 duygunun etkisi altında kalmaları.
    Rasyonel davranamıyorsan mevduatta takıl.Zorla değil ya.
    Nitelikli yatırımcı olsam kesinlikle bu durumdan yararlanırdım.
    haklısınız onur bey. Öte yandan nitelikli olsanız da serbest fon alamayabilirsiniz. Ben alamadım mesela TTL yi. Fon dolmuş çünkü yüksek talep den dolayı.
    Dua edelim tkf ve tcd var...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4.  Alıntı Originally Posted by Ugur0101 Yazıyı Oku
    Bir arkadaş söyledi tacirlere son 2 gündür birçok nezaket dışı mail gönderilmiş fon yöneticisi okan bey zamanında 5.5 milyar dolarlık portföy yönetmiş bir insan morali çok bozukmuş. Gerçekten 2 gün yatay gitti diye insanlara yüklenilmemeli. Yatay gitmesinin sebebi ise 2021 e hazırlıkmış yani türev değil portföyde birtakım değişiklikler olmuş.
    Çok yazık gerçekten. Portföy yönetimi, son derece stresli, ve çok çok az insanın iyi yapabildiği iş. Dünyanın en nazik adamlarından birisi kendisi ayrıca. Bu bizim yatırımcı profilinin 6 yasında cocuk zekası ile telaşlılığı, tezcanlılığı , iki günde köşeyi dönme hevesi sabırsızlığı bitmeyecek. Böyle böyle bezdiriyorlar insanları. İnanılmaz üzüldüm. Başka yok, hakikaten yok. İnsanlar anlamıyor. İki buçuk tane düzgün fon var. İkisi de giderse fondan para falan kazanılmaz. Anlamıyor insanlar gerçekten
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5. Şu yeni meşhur hsyf'nin yan etkileri bunlar. Fona bir sey demiyorum rekabet iyidir ama berberinde oldukça sorunlu bir kesimi fon pazarına sürüklendiğini düşünüyorum.

Kızıldeniz'den Akdeniz'e gelen balon balıkları misali.

İlk silkemede rahatlar umarım.

6.  Alıntı Originally Posted by Ugur0101 Yazıyı Oku

Bence profesyonel biri bu tarz serzenişlerden etkilenmez, etkilenmemesi gerekir. Muhalefet ederek garipsediğimi söyleyebilirim.

Sadece yatırım camiası için söylemiyorum, sağlıktan tutun da, hizmete kadar içerisinde insan olan her sektörde profesyoneller, herkesin aynı anda memnun edilemeyeceğini bilir. Karşı tarafa gider yapmadan, oldukça nazik bir şekilde durumu açıklarsın, kararı karşı tarafa bırakırsın. En basit satış eğitimlerinde müşteri memnuniyetinin nasıl sağlanacağı, nelere dikkat edileceği, itirazların nasıl karşılanacağı falan öğretilir. Ama gerçek bir profesyonel ben küstüm, oynamıyorum diyemez. Gerçekten böyle yaptıysa da ayıp etmiş olur, bahene olmaz. Açıkçası bu tarz bir ifadeyi şahsen duymuş olsam, yatırım kararımı tekrar gözden geçiririm. Bugün ufak bir eleştiriye morali bozulan, yarın bir kriz anında neler yapmaz.

7.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Bence profesyonel biri bu tarz serzenişlerden etkilenmez, etkilenmemesi gerekir. Muhalefet ederek garipsediğimi söyleyebilirim.

Sadece yatırım camiası için söylemiyorum, sağlıktan tutun da, hizmete kadar içerisinde insan olan her sektörde profesyoneller, herkesin aynı anda memnun edilemeyeceğini bilir. Karşı tarafa gider yapmadan, oldukça nazik bir şekilde durumu açıklarsın, kararı karşı tarafa bırakırsın. En basit satış eğitimlerinde müşteri memnuniyetinin nasıl sağlanacağı, nelere dikkat edileceği, itirazların nasıl karşılanacağı falan öğretilir. Ama gerçek bir profesyonel ben küstüm, oynamıyorum diyemez. Gerçekten böyle yaptıysa da ayıp etmiş olur, bahene olmaz. Açıkçası bu tarz bir ifadeyi şahsen duymuş olsam, yatırım kararımı tekrar gözden geçiririm. Bugün ufak bir eleştiriye morali bozulan, yarın bir kriz anında neler yapmaz.
    Kağıt üstünde olması gereken ve doğrusu o'dur belki. Ama insan dediğin etten, kandan, duygudan müteşekkil bir canlı. Etkilenmiyorum diyen insana hiç inanmadım. Herkes hakaretten, serzenişten, eleştiriden etkilenir ama az ama çok , aksi insan doğasına aykırı. Hayatın içinde birebir yaşayan herkes, her mesleğin en profesyonelinden, en amatörüne böyle şeylerden , övgüden de sövgüden de etkileneceğini bilir.

Küstüm oynamıyorum da dememiş zaten, abartmayalım, moralim bozuldu demiş. Robot değil.

Ayrıca serzeniş değil, nezaket dışı maillerden bahsediliyor.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,906
     Alıntı Originally Posted by Ugur0101 Yazıyı Oku
    Bir şekilde eline üç kuruş para geçmiş tonla seviyesiz insan var, zannediyorlar ki bugün para yatırıp haftaya paralarını ikiye katlayacaklar. Tacirler zorla mı satmış sanki onlara fonlarını, yazıklar olsun bu kıymet bilmez yaratıklara. Bu dangalaklar ülkedeki en başarılı fon yöneticilerini küstürecekler, sonra bankaların o dandik fonlarına kalacağız...

Fon yöneticilerinin, bireysel fon yönetimi haricinde, alıcılarla iletişime girmemesi gerekiyor herhalde...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 233/1003 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333733 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •