Sayfa 25/1003 İlkİlk ... 1523242526273575125525 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 193 - 200 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    Üstat tcd hakkında ne düşünüyorsun.bist i geçme performansı açısından.tkf varken tcd almaya gerek yok mu diyorsun.ikisi de aynı portföye ait olduğundan
    Evet hocam , tek taşımama nedenim birebir bahsettiğiniz şey, tcd olsaydı, tkf taşımazdım. stopaj avantajı ile tkfyi tecih etmiştim yıllar önce. yoksa tcd çok çok iyi bir fon bence relatif performansta.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2. TCD fon yöneticisiyle çok önceden konuşma fırsatı bulmuştum.Hisseleri ucuz buluyoruz o yüzden zamanında strateji değiştirdik hisse oranımızı artırdık ve ileride hisseler çok primlenirse hisse bile taşımayabiliriz demişti.Serbest fon gibi.
    TKF ile farklı yerlere koyuyorum.
    Düşüşleri de yükselişleri de çok sert.
    Saygılar.

3. Stopaj avantajı nedeniyle sadece hisse yoğun fon alıyorum.Bir gün bu avantaj kalkarsa diğer fon gruplarına da bakarım.Tkf, Mac ve Nnf şuan için 4. eklemeyi düşünmüyorum. Nnf biraz geri kalmaya başlasada 3 ünden de memnunum.

4. Piyasanın volatilliği bir azalmadı. Yüksek artılar yüksek eksiler oldukça hsyfler iki yönde de geride kalıyor. %1'den düşük eksi ve artıların olacağı daha küçük zikzaklı bir piyasa oluşur bir an önce umarım yeniden.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5. Yaklasik 270 gundur Aes tasiyorum. 10 kasim 2020 tarihinden sonra dolar dusunce %10 a yakin eksi yazdi. Bugun itibariyle vedalastim , dolarin daha fazla dusme ihtimalinde zarar etme riskini goze alamadim. Ayrica fonun kistasiyla birebir gittigi veya kistasini gectigi zamanlar nadir.

6.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Yaklasik 270 gundur Aes tasiyorum. 10 kasim 2020 tarihinden sonra dolar dusunce %10 a yakin eksi yazdi. Bugun itibariyle vedalastim , dolarin daha fazla dusme ihtimalinde zarar etme riskini goze alamadim. Ayrica fonun kistasiyla birebir gittigi veya kistasini gectigi zamanlar nadir.
    AES'e hiç yatırım yapmamakla birlikte, Ağustos başından beri petrol teknik analizi ile bu fonun hareketlerini karşılaştırıyorum, maalesef pek korelasyon göremedim. Zaten geriden gelerek işlem yapıyoruz, bir de petroldeki inanılmaz oynaklık, Kasım başı itibariyle benim de ilgili fonu yıldız fonlarım arasından çıkarmama sebep oldu.

7. İnsan bir rahatlıyor değil mi

6 Kasım günü aynı anda Aşı haberi servis edilmesi büyük bir çöküşten kurtardı TL bazında petrol vadelilerini.

Günün birinde almak üzere ben yine de takip listemde tutmaya çalışıyorum.
     Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Yaklasik 270 gundur Aes tasiyorum. 10 kasim 2020 tarihinden sonra dolar dusunce %10 a yakin eksi yazdi. Bugun itibariyle vedalastim , dolarin daha fazla dusme ihtimalinde zarar etme riskini goze alamadim. Ayrica fonun kistasiyla birebir gittigi veya kistasini gectigi zamanlar nadir.

8.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    AES'e hiç yatırım yapmamakla birlikte, Ağustos başından beri petrol teknik analizi ile bu fonun hareketlerini karşılaştırıyorum, maalesef pek korelasyon göremedim. Zaten geriden gelerek işlem yapıyoruz, bir de petroldeki inanılmaz oynaklık, Kasım başı itibariyle benim de ilgili fonu yıldız fonlarım arasından çıkarmama sebep oldu.
    İçindeki fonlardan özellikle USO hala daha politikasının dışında davranıyor sanırım. Bir sonraki vade ağırlığını artık daha ileriki vadelere yayarak oynaklık riskini minimize etmeye çalışıyordu. Son durumuna bakmadım ama değiştiğini sanmıyorum.

Pasif diyoruz ya bazı fonlara AES pasif kare pasif.

Sayfa 25/1003 İlkİlk ... 1523242526273575125525 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •