Sayfa 270/1003 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370770 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,153 - 2,160 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by Venz Yazıyı Oku
    arkadaşlar borçlanma araçlarında yatırımcının elde ettiği gelir üzerinden %10 stopaja tabi tutulur diye biliyorum.Peki yatırımcının bu fonda kazancı yoksa yada eksi ise stopaj ödemesi alınmıyor mu ve satış verildiğinde sadece son fiyat üzerinden mi satışı gerçekleşiyor?
    Zarar varsa fonda stopaj kesilmeyecek. Hatta zarar olan fonu ve kar olan fonu ayni anda satarsaniz karda olan fondan alinan stopaj bir sure kismen sonra iade ediliyor diye biliyorum. Son fiyat uzerinden satis olur.
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

2.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    mkk tarafından ayda bir alınan komisyon var ondan mı bahsediyorsunuz yoksa alış satış işlemi esnsında kesilen bir komisyon mu
    Hem alışta hem satışta alınıyor mu
    mkk komisyonu mu bilmiyorum açıkçası. oran tutuyorsa muhtemelen o komisyondan bahsediyorlar.

Kaynak surada:
    https://www.kuveytturk.com.tr/bireys...atirim-fonlari

Yatırım Fonları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular kisminda
    Yatırım Fonlarında komisyon ve vergilendirme nasıl olmaktadır?

bu soruya cevap olarak yazilmis. Oran cok az aslinda merak ettigimden sordum.

3.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    zararına satarsanız stopaj yok çünkü bir geliriniz yok yani böyledir diye biliyor ve anımsıyorum... bir de şu var diyelim ki vakti zamanında karlı olarak sattınız stopaj kesildi... sonrasında bir daha alım yaptınız zararına sattınız ... o zaman geçmişte kestiği stopajdan iade de yapıyordu... yalnız tam detayını bilmiyorum ne kadar nedir mesela eskiden 300 tl stopaj ödemesi aldı diyelim , sonra satınca 100 tl zarar edince , o 300 tl den ne kadarını geri ödüyor hesaplaması nasıl bilmiyorum... yazdıklarım doğrudur demiyorum sadece bildiğim bu , hatalı olabilir...
    cevap için teşekkür ederim.geçmişe dönükte işlem yapıldığını bilmiyordum,ilginç geldi.

4.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    Zarar varsa fonda stopaj kesilmeyecek. Hatta zarar olan fonu ve kar olan fonu ayni anda satarsaniz karda olan fondan alinan stopaj bir sure kismen sonra iade ediliyor diye biliyorum. Son fiyat uzerinden satis olur.
    anladım,teşekkürler

5.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    zararına satarsanız stopaj yok çünkü bir geliriniz yok yani böyledir diye biliyor ve anımsıyorum... bir de şu var diyelim ki vakti zamanında karlı olarak sattınız stopaj kesildi... sonrasında bir daha alım yaptınız zararına sattınız ... o zaman geçmişte kestiği stopajdan iade de yapıyordu... yalnız tam detayını bilmiyorum ne kadar nedir mesela eskiden 300 tl stopaj ödemesi aldı diyelim , sonra satınca 100 tl zarar edince , o 300 tl den ne kadarını geri ödüyor hesaplaması nasıl bilmiyorum... yazdıklarım doğrudur demiyorum sadece bildiğim bu , hatalı olabilir...
    benim hesabıma da stopaj iadesi gelmiş bugün dediğiniz gibi bir durumdan kaynaklı sanırım. Daha önce kârla sattığım bir fonu bu kez zararına sattığım için yani.

6. Son Dakika Coronavirüs haberleri

İngiltere'de "Kovid-19'un daha hızlı bulaştığı yeni bir türü" tespit edildi

İngiltere'de yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha hızlı yayılmasını sağlayacak şekilde mutasyona uğradığı tespit edilirken, artan vakalar karşısında başkent Londra'da en sıkı önlemlerinin uygulanacağı bildirildi.

https://m.haberturk.com/ingiltere-de...di-2903255-amp

—-///

Son dakika...
    Bill Gates koronavirüs salgını ile ilgili korkutan senaryo..
    Nisan ayına kadar 200 bin kişi..

Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates, ABD'nin koronavirüs salgınında çok zorlu bir aşamayla karşı karşıya olduğunu belirterek önümüzdeki dört-altı ayın en ölümcül dönem olabileceği uyarısında bulundu. Aşı geliştirme ve hastalıkla mücadele çalışmalarına şimdiye kadar 1,75 milyar dolar yardımda bulunan Gates, aşıyla ilgili de konuştu.

CNN'e konuşan Gates, "Zamanı geldiğinde aşıyı görünür bir şekilde yaptıracağım. Çünkü hastalığı başkalarına geçirmemek herkesin yararına" açıklamasında bulundu.

https://www.hurriyet.com.tr/amp/gale...-kisi-41688117

7. Fon işlemleri için Ziraat Bankası kullanan var mı? Arayüzü nasıl? Kar zarar durumunu gormek kolay mi?

8.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    Fon işlemleri için Ziraat Bankası kullanan var mı? Arayüzü nasıl? Kar zarar durumunu gormek kolay mi?
    Ben kullanıyorum, basit ve kullanışlı bir arayüzü var.

Kar zarar durumu; bugünkü değer ve ortalama maliyet olarak görülüyor. Bir de fonların toplam fon portföyü içindeki %'sini görebiliyorsunuz.

Kademe kademe alım yapıyorsanız, kademe kademe alımlardan % kaç kar/zarar var bunu göstermiyor, bunu kendiniz hesaplamalısınız.

Saygılar.

Sayfa 270/1003 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370770 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •