Sayfa 294/1003 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394794 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,345 - 2,352 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Yuji ustad bizlerin ONN almasi mumkun degil saniyorum degil mi ? Bazi serbest fonlar normal yatirimciya acilacak seklinde bazi soylemler vardi. Yoksa o durum mu gerceklesti acaba ? Saygilar , bol kazanclar.
    Evet bazı serbest fonlar tefasta işlem görmeye başladı

Ben şimdi alış girmeyi denedim aşağıdaki gibi uyarı verdi.
    Nitelikli yatırımcı beyanı vermek lazım sanırım

"Şirketimiz nezdinde hesabınıza tanımlı “Serbest Fon Risk Bildirim Formu” bulunmamaktadır. İşleminizi gerçekleştirebilmeniz için müşteri temsilciniz ile iletişime geçebilirsiniz."

2.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Evet bazı serbest fonlar tefasta işlem görmeye başladı

Ben şimdi alış girmeyi denedim aşağıdaki gibi uyarı verdi.
    Nitelikli yatırımcı beyanı vermek lazım sanırım

"Şirketimiz nezdinde hesabınıza tanımlı “Serbest Fon Risk Bildirim Formu” bulunmamaktadır. İşleminizi gerçekleştirebilmeniz için müşteri temsilciniz ile iletişime geçebilirsiniz."
    Listeyi tekrar çektim
    Tefaş'ta işlem gören serbest fonlar:

AAS-ATA PORTFÖY FON SEPETİ SERBEST FONU
    ACU-ACTUS PORTFÖY URARTU SERBEST (DÖVİZ) FON
    AHN-ATLAS PORTFÖY SERBEST(DÖVİZ)FON
    ANZ-ATA PORTFÖY DÖRDÜNCÜ SERBEST (DÖVİZ) FON
    DGH-ATA PORTFÖY ÜÇÜNCÜ SERBEST FONU
    DZM-DENİZ PORTFÖY BEŞİNCİ SERBEST (DÖVİZ) FON
    ESG-MÜKAFAT PORTFÖY ESG SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK SERBEST FON
    FBV-İŞ PORTFÖY MODEL SERBEST FON
    FFS-FİBA PORTFÖY SERBEST (DÖVİZ) FON
    FPZ-QNB FİNANS PORTFÖY BİRİNCİ SERBEST (DÖVİZ) FON
    FSF-FİBA PORTFÖY KISA VADELİ SERBEST FON
    FSK-QNB FİNANS PORTFÖY KISA VADELİ SERBEST FON
    FZP-FİBA PORTFÖY SERBEST FON
    GAG-GEDİK PORTFÖY BİRİNCİ SERBEST (DÖVIZ) FON
    IDF-İŞ PORTFÖY SERBEST (DÖVİZ) FON
    IMF-İSTANBUL POTFÖY MAESTRO SERBEST FON
    IOG-İŞ PORTFÖY GÜMÜŞ SERBEST FON
    IZS-İSTANBUL PORTFÖY ALTINCI SERBEST FON
    KRT-KARE PORTFÖY TÜRKİYE ODAKLI SERBEST (DÖVİZ ) FON
    KSV-KT PORTFÖY KISA VADELİ KATILIM SERBEST FON
    KTR-KT PORTFÖY BİRİNCİ KATILIM SERBEST FON
    MPN-MÜKAFAT PORTFÖY İKİNCİ AKTİF SERBEST (DÖVİZ) FON
    MVK-M**ASİD PYŞ KISA VADELİ KATILIM SERBEST FON
    ODD-OYAK PORTFÖY DÖRDÜNCÜ SERBEST FON
    ONN-MÜKAFAT PORTFÖY AKTİF ONİKS SERBEST FON
    OTK-OYAK PORTFÖY BİRİNCİ KATILIM SERBEST FON
    PAL-AK PORTFÖY ALTINCI SERBEST(DÖVİZ) FON
    PBK-QİNVEST PORTFÖY BİRİNCİ KATILIM SERBEST(DÖVİZ) FON
    PVK-ALBARAKA PORTFÖY KISA VADELİ KATILIM SERBEST FON
    YPL-YAPI KREDİ PORTFÖY BALAT SERBEST (DÖVİZ) FON

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
     Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Gümüş %3,57 artmış, altın %0,73.

Geçen gün burada bahsedilen gümüş ağırlıklı (gümüş:%69,8 , altın %23,5) gtz fonun getirisini merak ettim yarın için...

https://finance.yahoo.com/
    Günlük getirisi %1,33 olmuş...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
     Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Selamlar sn. Turali
    Ben en az 100 bps bekliyorum.
    Bol kazançlar.
    Günaydın, ben de 100bp bekliyorum. Kalanı Ocak toplantısında bir daha 100 bp daha yaparlar diye düşünüyorum.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Bilgi için...

Az Önce Ünlü Portföy ile görüştüm. Sua , Sub ve Suc izahname değişiklikleri üzerine yapılarında bir değişiklik olup olmayacağı ile ilgili.

Yapılan işlem, mevzuatta adının konması, yani pratikteki durumun kağıt üstüne geçirilmesi midir durum ? diye sordum.
    Böyle olmadığını, pazartesiden itibaren getiri, götürü, risk sıralaması, yani fonların yapısının da pratikte değişip , evrileceğini söylediler.

Eski durum risksizden riskliye sub, sua, suc iken
    Yeni durumda suc, sua ve sub haline dönüşüyormuş.

Ancak, sua ve suc'u gözlemleyin pek değişiklik olmayabilir. Amacımız sub'da biraz daha dinamik bir yönetime geçmek dediler.
    Yatırımcı olarak bu kafa karışıklığına ne gerek vardı, diye de olumsuz görüşümü belirttim.
    Ayrıca bu fonlardan birini değişken(döviz) fona çevirmelerinin daha iyi olabileceği konusunda fikrimi söyledim.

Mesela ben bir suc yatırımcısı olarak yeni durumda neye geçmem gerektiğini bilmiyorum açıkçası hala net olarak.
    Muhtemelen belirsizlik geçene kadar benzer sapma, volatilite ve riskteki IBB ya da FNO'ya cevireceğim SUC'u ne olup bittiğini görene kadar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bilgi için...

Az Önce Ünlü Portföy ile görüştüm. Sua , Sub ve Suc izahname değişiklikleri üzerine yapılarında bir değişiklik olup olmayacağı ile ilgili.

Yapılan işlemin, mevzuatta adının konması, yani pratikteki durumun kağıt üstüne geçirilmesi midir durum ? diye sordum.
    Böyle olmadığını, pazartesiden itibaren getiri, götürü, risk sıralaması, yani fonların yapısının da pratikte değişip , evrileceğini söylediler.

Ancak, sua ve suc'u gözlemleyin pek değişiklik olmayabilir. Amacımız sub'da biraz daha dinamik bir yönetime geçmek dediler.
    Yatırımcı olarak bu kafa karışıklığına ne gerek vardı, diye de olumsuz görüşümü belirttim.
    Ayrıca bu fonlardan birini değişken(döviz) fona çevirmelerinin daha iyi olabileceği konusunda fikrimi söyledim.
    Mesela ben bir suc yatırımcısı olarak yeni durumda neye geçmem gerektiğini bilmiyorum açıkçası hala net olarak.
    Muhtemelen belirsizlik geçene kadar benzer sapma ve riskteki IBB ya da FNO'ya cevireceğim suc'u ne olup bittiğini görene kadar.
    Bilgi için teşekkürler.Merak ettiğim bir konuydu.
    Durup dururken bize iş çıkartacaklar büyük ihtimalle.
    Onu sat ötekini al vs.
    Birde bu fonların yeni karakterini tam olarak öğrenene kadar vakit kaybı yaşayacağız.

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bilgi için...

..............

Benim anladığım IPB tarzı bir fon yaratmak istemişler ve bahse konu 3 fon içerisinde en küçük portföy büyüklüğü SUB'da olduğu için onu seçmişler. Yani özetle 80 Milyonluk bir fonda (SUC) deney yapmaktansa 8 Milyonluk olanda (SUB) yapmanın belkide daha güvenli olacağını düşündüler.
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bilgi için...

Yapılan işlem, mevzuatta adının konması, yani pratikteki durumun kağıt üstüne geçirilmesi midir durum ? diye sordum.

Muhtemelen belirsizlik geçene kadar benzer sapma, volatilite ve riskteki IBB ya da FNO'ya cevireceğim SUC'u ne olup bittiğini görene kadar.
    Alfabetik siraya gore yapsalarmis bari risk durumunu.
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

Sayfa 294/1003 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394794 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •